همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مراسمی با حضور دکتر خیاطیان؛

از بانوان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری قدردانی شد

همزمان با سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از بانوان شاغل در این مرکز تجلیل کرد.

  • یکشنبه 3 بهمن 1400 14:40

در دیدار معاونان مرکز بررسی‌های استراتژیک و موسسه امام خمینی(ره) تاکید شد؛

ترویج و گسترش همکاری‌های علمی در زمینه ترویج و تبیین گفتمان دولت

در دیدار معاونان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، طرفین بر ترویج و گسترش همکاری‌های علمی در زمینه‌های مورد علاقه مشترک به خصوص در زمینه ترویج و تبیین گفتمان دولت، استفاده از شبکه نخبگانی و ظرفیت ارتباطات حوزوی موسسه امام خمینی(ره) و برخی حوزه‌های سیاستگذاری نظیر سیاست جمعیتی تاکید کردند.

  • شنبه 2 بهمن 1400 10:37

یادداشتی از دکتر خیاطیان در روزنامه ایران

سفر به مسکو؛ از تقویت مناسبات راهبردی تا ظرفیت‌سازی در صنایع داخلی

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری طی یادداشتی با اشاره به سفر امروز رئیس جمهوری به روسیه، توسعه روابط دوجانبه و چندجانبه با 15همسایه جمهوری اسلامی ایران را جزو رئوس برنامه‌های دولت سیزدهم و جهت‌گیری کنش‌های دیپلماتیک دولت در ماه‌های گذشته عنوان کرد.

  • چهارشنبه 29 دی 1400 10:52

دکتر خیاطیان اعلام کرد:

آمادگی مرکز بررسی‌های استراتژیک برای مشارکت در ایجاد سازوکار پیگیری دستورات رئیس جمهوری به نظام بانکی

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با اشاره به سه توصیه و پنج دستور رئیس جمهوری خطاب به نظام بانکی اعلام کرد که این مرکز برای مشارکت در ایجاد سازوکاری کارآمد برای پیگیری این دستورات آمادگی دارد.

  • چهارشنبه 29 دی 1400 09:14

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری خبر داد:

عدالت و جمهوریت گفتمان دولت سیزدهم

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، فرسایش سرمایه اجتماعی و آبرَفتِ «اعتماد عمومی» را از مهم‌ترین معضلات ماه‌های گذشته اعلام و جهت‌گیری سیاست‌های رئیس‌جمهوری و دولت مردمی را در راستای غلبه بر این نقیصه عنوان کرد.

  • شنبه 25 دی 1400 12:14

رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری خبر داد:

راه‌اندازی سامانه‌ جامع تسهیل ارتباط دولت با نخبگان و صاحبنظران

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از راه‌اندازی سامانه‌ای جامع و کارآمد برای تسهیل و تحکیم ارتباط دولت با نخبگان و صاحبنظران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
خبر عمومی
دومین جلسه «شورای همکاری مراکز تحقیقاتی و پژوهشی-راهبردی» با حضور روسا و نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس، پژوهشگاه قوه قضائیه و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با هدف تبیین اهداف و دستیابی به راهکار اجرایی برای همکاری مشترک برگزار شد.
خبر گزارش نشست
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با اشاره به توان بالای نخبگان کشور در حوزه‌های مختلف فناوری و نوآوری بر ضرورت باورمندی نظام حکمرانی به توان شبکه نخبگانی کشور تاکید کرد و این باور را پیش‌زمینه غلبه بر مشکلات دیرپای کشور دانست.
خبر عکس

دکتر خیاطیان در نشست با مدیران صنایع حوضه آبریز زاینده‌رود در استان اصفهان:

صنایع باید مسئولیت اجتماعی خود را در مدیریت آب ایفا کنند

در ادامه سلسله نشست‌های نخبگانی پیرامون ماموریت ویژه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در زمینه انجام مطالعات علمی احیای حوضه آبریز زاینده‌رود، نشست هم‌اندیشی با مدیران صنایع استان اصفهان در محل این مرکز برگزار شد.
خبر گزارش نشست
به میزبانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، نشست تخصصی «ارزیابی سیاست خارجی دولت سیزدهم با تاکید بر سیاست همسایگی» با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی برگزار شد.
خبر گزارش نشست

در راستای بررسی راهکارهای احیای حوضه آبریز زاینده‌رود،

نشست هم اندیشی با صنف کشاورزان استان اصفهان برگزار شد

در ادامه سلسله نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در زمینه بررسی زمینه‌ها و راهکارهای احیای حوضه آبریز زاینده‌رود، نشستی با حضور صنف کشاورزان و تعدادی از کشاورزان استان اصفهان به میزبانی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبر گزارش نشست

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی بیشتر

اقدام آمریکایی‌ها در توقیف نفتکش ایرانی و مصادره آن، مشروعیت و مقبولیت بین‌المللی نداشته و برخلاف حقوق بین‌الملل، قوانین تجارت بین‌الملل و عبور و مرور دریایی و به عبارتی نوعی دزدی دریایی می‌باشد.
در بحبوحه آغاز مجدد مذاکرات احیای تواقنامه برجام، تبیین مطلوبیت مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی درخصوص موضوع هسته ای ایران و پیش بینی چشم‌انداز رویکرد مشترک احتمالی آمریکا علیه ایران در مذاکرات آتی، ضروری به نظر می‌رسد که این یادداشت به آن می‌پردازد.
علت اصرار و فرافکنی کشورهای غربی و آژانس در خصوص سایت آسیب‌دیده تسای کرج چه می‌تواند باشد و در سوی مقابل علت مخالفت ایران با تعویض کارت‌های حافظه نظارتی آژانس در سایت مزبور از چه جهت است؟

انتشارات

شماره تابستان ۱۴۰۰ فصلنامه مطالعات راهبردی سیاستگذاری عمومی

شماره ۳۹ فصلنامه مطالعات راهبردی سیاستگذاری عمومی (تابستان ۱۴۰۰) منتشر شد.

  • سه شنبه 11 آبان 1400 10:22

شماره بهار ۱۴۰۰ فصلنامه مطالعات راهبردی سیاستگذاری عمومی

شماره ۳۸ فصلنامه مطالعات راهبردی سیاستگذاری عمومی (بهار ۱۴۰۰) منتشر شد.

  • دوشنبه 8 شهریور 1400 10:30

شماره زمستان 99 فصلنامه مطالعات راهبردی سیاستگذاری عمومی

شماره ۳۷ فصلنامه مطالعات راهبردی سیاستگذاری عمومی (زمستان 1399) منتشر شد.

  • یکشنبه 20 تیر 1400 09:10