با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح کشور، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری براساس وظیفه ذاتی خویش و با استناد به مصوبات ستاد مدیریت و مقابله با کرونا، اقدام به ارزیابی عملکرد و اقدامات وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها در چارچوب مصوبات ستاد ملی کرده است تا تصویری شفاف از اقدامات صورت گرفته، نقاط قوت، نقاط ضعف و در نهایت چشم‌اندازی از وضع موجود را ترسیم کند.
خبر مطالعات کرونا

نتایج نگرش‌سنجی و گزارش مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری منتشر می‌شود:

کیفیت آموزش‌های از راه دور در دوران شیوع کرونا

پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، بلافاصله آموزش‌های غیرحضوری و از راه دور آغاز شد و سال تحصیلی 98-99 با همین شیوه آموزش و ارزیابی به پایان رسید. پس از پایان سال تحصیلی گذشته، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری گزارشی فوری در رابطه با ارزیابی آموزش‌های از راه دور در 4 ماهه پایانی سال تحصیلی آماده نمود تا در اختیار سیاستگذاران کشور قرار گیرد. با توجه به محدودیت زمانی و فوریت موضوع تصمیم بر آن گردید تا از طریق انجام یک نظرسنجی اینترنتی نمایی از وضعیت این آموزش‌ها تهیه و ارائه شود. اینک به مناسبت بازگشایی سال تحصیلی 1399-1400 نسخۀ عمومی این گزارش در اختیار پژوهشگران و علاقمندان قرار می‌گیرد.
خبر مطالعات کرونا

پنج راه برای حصول اطمینان از اینکه مدل‌ها در خدمت جامعه هستند: یک مانیفست

مدل‌سازی‌ها برای مانیفست: اپیدمولوژی بیماری کرونا

نشریه نیچر به تاریخ 25 ژوئن 2020 در مقاله‌ای تحت عنوان مدل‌سازی‌ها برای مانیفست: اپیدمولوژی بیماری کرونا (پنج راه برای حصول اطمینان از اینکه مدل‌ها در خدمت جامعه هستند: یک مانیفست) (Five ways to ensure that models serve society: a manifesto) با طرح پنج اصل ساده اقدام به طرح مانیفستی به عنوان روش بهینه برای مدل‌سازی ریاضی پاسخگو (به نیازهای اجتماع) کرده‌اند؛ تا به جامعه‌ای که به دنبال برداشت مورد نیاز خود از مدل‌سازی است، کمک کند.
خبر مطالعات کرونا