کد مطلب: 91697

پنج شنبه 11 دی 1393 06:35

مصاحبه در جریان بازدید از آسایشگاه سالمندان حضرت مریم (س)

تاکید دین بر احترام به سالمندان/ احترام مسلمانان به حضرت مسیح/ مذهبی بودن تاریخ های هجری و میلادی/ دستور تامین تجهیزات توانبخشی سالمندان

بسم الله الرحمن الرحیم

همان‌طور که آغاز سال نو (نوروز) را با دیدار از سالمندان یکی از آسایشگاه‌های سالمندان شروع کردیم، بسیار علاقمند بودم امروز آغاز سال میلادی و مسیحی را با دیدار سالمندان هم‌وطن مسیحی آغاز کنم و خوشحالم که موفق شدم در این آسایشگاه که به نام حضرت مریم(س) می‌باشد، با سالمندان دیدار داشته باشم.

مردم عزیز ما می‌دانند که ما از دیدگاه مذهبی باید به سالمندان از هر دین، مسلک و مرامی که هستند، احترام بگذاریم. این و قروا کبارکم که به سالمند احترام بگذارید، یک دستور عام است. ما به همه سالمندان دنیا، سالمندان کشورمان و همین‌طور سالمندان مسیحی هم‌وطنان باید احترام بگذاریم و مردم ما باید بدانند که در مسائل انسانی نیز با هم سهیم و شریک هستیم. در مسئله تعاون و کمک به یکدیگر، ما یک جامعه هستیم. ما ملت ایران هستیم و باید در کنار یکدیگر باشیم. ممکن است بعضی فکر کنند که آغاز سال میلادی و حتی خود سال میلادی غربی است و رنگ و بوی دینی ندارد و سال اسلامی را همان سال هجری بدانند ولی ما سه تاریخ داریم؛ هجری شمسی، هجری قمری و میلادی که هر سه دینی و مذهبی هستند. مبدا هجری شمسی و قمری، هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه است و مبدا سال میلادی، میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) است. حضرت عیسی مسیح (ع) از پیامبران بزرگ اولوالعزم و مورد احترام همه ماست. قرآن مجید بارها و بارها از عیسی مسیح (ع) به عظمت یاد کرده و او را کلمه‌الله و روح‌الله نامیده و لقب داده است. بنابراین سال میلادی هم یک نوع سال دینی و مذهبی است. ان‌شاءالله این سال برای همه مردم جهان، مسیحیان عالم و مسیحیان هم‌وطن، مبارک باشد، سال بسیار خوبی پیش روی همه مردم ما باشد و همه باید برای توسعه، آبادانی، عزت و عظمت کشورمان تلاش کنیم و این هدف مشترک همه ایرانی‌ها با هر دین و مذهب و مرام است، ان‌شاءالله این هدف را همه ما دنبال می‌کنیم.

امروز هم به مناسبت آغاز سال هم به خاطر بازدید از این آسایشگاه، به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور دادم تا نیمه اول سال 1394 دولت باید یک برنامه‌ریزی داشته باشد که هیچ سالمندی، در کشور و هیچ نیازمند به توانبخشی، نسبت به تجهیزات نیازمند نباشد و ما بتوانیم تجهیزات همه آنها را ان‌شاءالله تا پایان نیمه سال آینده (1394) تأمین کنیم و ان‌شاءالله این دستور را عملیاتی و اجرایی خواهیم کرد.

ان‌شاءالله موفق باشید.