شناسه خبر: 92081

چهارشنبه 18 آذر 1394 00:52

مصاحبه هنگام عیادت از بیماران بیمارستان امام رضا (ع) در مشهد

اهمیت استمرار مراحل بعدی طرح تحول سلامت/مزایای طرح تحول سلامت

گزارشگر:

آقای رئیس‌جمهور خسته نباشید. تسلیت عرض می‌‌کنم، شب شهادت امام رضا (ع) است، شما اینجا را برای عیادت و دیده بوسی از مریض‌ها انتخاب کردید. طرح تحول نظام سلامت به همت این دولت آغاز شد. چه بخش‌های دیگری دارد که جناب‌عالی حمایت خواهید کرد که ان‌شاءالله به نتیجه برسد؟

رئیس‌جمهور:

بسم الله الرحمن الرحیم. اولاً شب شهادت امام هشتم حضرت ثامن الائمه را خدمت همه مردم تسلیت عرض می‌کنم. ان‌شاءالله کشور ما همواره در سایه لطف و عنایت امام هشتم در مسیر توسعه و پیشرفت و ترقی باشد.

یکی از افتخارات دولت یازدهم طرح تحول سلامت است چون موضوع سلامت، موضوع بسیار با اهمیتی است. البته اساس این طرح تحول دست پرسنل است. پزشکان عزیز، پرستاران عزیز، همه آنهایی که دارند خدمت می‌کنند‌. آنها هستند که با جان و دل این طرح را پیش می‌برند. البته دولت هم کمک و حمایت می‌کند. اساس هم بر این است که مردمی که گرفتار بیماری می‌شوند، مسائلی را پیدا می‌کنند‌ و به بیمارستان مراجعه می‌کنند،‌ با پرداخت حداقل هزینه بتوانند به سلامت به منزل خودشان برگردند. الحمدالله این طرح گام بسیار بزرگی در این زمینه برداشته است. ما الان از اکثر مریض‌هایی که عمل جراحی سنگین شده بودند، می‌پرسیدیم در پایان کار وقتی مرخص می‌شوند برای پول عمل جراحی 300-200 هزار تومان و حتی کمتر پرداخت می‌کنند‌. در حالی که اینها در گذشته مخارج بسیار سنگینی داشته است.

بنابراین ما این طرح را ادامه می‌‌دهیم. البته این طرح مراحل بعدی خودش را هم باید ادامه بدهد. اولین تلاش ما این است که امسال با کمبود درآمد دولت نگذاریم طرح تحول صدمه ببیند و بتواند با همان استحکام راه خود را ادامه بدهد. ان‌شاءالله مراحل بعدی را هم دنبال خواهیم کرد. من تشکر می‌کنم از همه کادر پزشکی در سراسر کشور، مخصوصاً به خاطر ایام اربعین که کمک بسیار زیادی کردند؛ مسائل و حوادثی که رخ داده، جاده‌ها بسته بوده، اینجا که مردم برای ایام سوگواری امام هشتم می‌آیند، در همه مراحل الحمدلله کادر پزشکی ما به انحاء مختلف فعال بوده است؛ چه هلال احمر، چه بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همه فعال بوده‌اند. من از همه آنها تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. ان‌شاءالله موفق باشید.