سخنرانی در مراسم افتتاح همزمان پروژه های عمرانی استان مازندران

افزایش 21 درصدی حمل بار از بنادر و نیز افزایش 53 درصدی مسافرت های دریایی/ اهمیت دریای خزر/ افزایش روابط تجاری با کشور های حاشیه دریای خزر/ توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه / سرمایه گذاری های دولت و مردمی/ افتتاح تجهیزات عملیات تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد/ تحول در بخش سلامت،از افتخارات دولت یازدهم/ یادی از استقبال بی نظیر مردم ساری در دوران تبلیغات انتخاباتی 92/ خاطره ای از حضور در فرح آباد ساری در سال 44/ آغاز عملیات هفت کلینیک ویژه در هفت شهرستان مازندران/ ضرورت تجهیز اراضی به فناوری های مدرن/ ظرفیت های کشاورزی مازندران/ افتتاح طرح های کشاورزی/ بهره برداری از 119 پروژه ورزشی در سر سال و نیم گذشته/ افتتاح طرح های ورزشی/ سرمایه گذاری دولت در زمینه فناوری ارتباطات در مازندران/ اهمیت مسئله ارتباطات/ شبکه های اجتماعی ضرورت زندگی امروز/ ضرورت استفاده درست از شبکه های اجتماعی/ افتتاح پروژه های حوزه فناوری و ارتباطات/ کار بزرگ دولت در زمینه اکتشاف معادن/ فعالیت چشمگیر بخش خصوصی در عرصه صنعت/ آغاز بهره برداری از کارخانه زغال شویی شرکت البرز/ اهمیت اشتغال روستاییان/ بوم گردی،گردشگری،و سکونت گردشگران در خانه های روستایی/ لزوم لحاظ امتیازاها و مزیت های روستا ها و نواحی/ افتتاح طح هر روستا یک محصول/ نقش گردشگری در اشتغال/ افتتاح طرح توسعه هتل پارسیان خزر و.../ اقدامات دولت برای تکمیل و احداث جاده ها و بزرگراه های استان مازندران/ آغاز عملیات اجرایی طرح های راه سازی/


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطیبین الطاهرین و صحبه المنتجبین
من از وزیر محترم راه و شهرسازی و همچنین از جناب اقای سعید نژاد متشکر هستم، کار بسیار بزرگی در زمینه حمل و نقل دریایی و بنادر در چند سال گذشته انجام شده است. طبق آماری که اعلام کردند حمل بار از بنادر ما 21 درصد افزایش پیدا کرده است. رقم بسیار بزرگی است. مسافرت‌های دریایی 53 درصد افزایش پیدا کرده است. این مسئله نشانگر رشد و توسعه کشور ما می‌باشد. وقتی ما واردات داریم و صادرات نداریم یعنی کامیون باید به بنادر ما خالی برود و پر برگردد. اما وقتی که همزمان با واردات صادرات هم داریم، کامیون ما هم پر به بنادر می‌رود وهم پر برمی‌گردد. این نشان می‌دهد که چگونه بخش‌های مختلف حرکت اقتصادی و تولیدی به هم متصل هستند.
دریای خزر برای ما از لحاظ اقتصادی، گردشگری، روابط سیاسی با کشورهای منطقه و انرژی اهمیت بسیار فراوانی دارد. الحمدلله در ظرف چند هفته ما هم به بندر انزلی رفتیم در آنجا اسکله‌های بخش آزاد بندر انزلی را افتتاح کردیم که ظرفیت بسیار خوبی را در آنجا به وجود آورده بود و هم به مازندران آمدیم و توسعه بندر امیرآباد را امروز افتتاح می‌کنیم یا بخشی از آن را افتتاح کردیم. این به آن معناست که ما روابط تجاری-مان را با کشورهای دریای خزر و در سطح جهان گسترش می‌دهیم، برای اینکه بسیاری از کشورها هستند که کالاهایشان را در جنوب در بندر امام (ره) یا بندر عباس تحویل می‌دهند و یا با توسعه‌ای که بندر چابهار پیدا می‌کند و ریلی که اضافه خواهد شد می‌تواند از طریق واگن‌های باری یک کالایی حمل بشود و از طریق کشتی ما یا کشتی‌رانی ما یا آنها وارد بندر عباس بشود، از طریق ریل به بندر امیرآباد برسد و از اینجا به آستاراخان یا باکو و یا هر کشور دیگری برود.
این یک تحول بسیار بزرگ در کشور ماست و بسیار اهمیت دارد. ما روابط اقتصادی‌مان را با کشورهای همسایه توسعه می‌دهیم. در سال گذشته روابط اقتصادی ما با روسیه حدوداً 80 درصد افزایش پیدا کرده است. این نشان می‌دهد که صادرات و واردات و روابط ما با کشورهای مختلف منطقه درحال گسترش است. روابط ما با آذربایجان در حال گسترش است. ما الان داریم منطقه آزاد تجاری را با کشورهای اوراسیا ایجاد می‌کنیم که تحول بسیار بزرگی در منطقه ما به وجود خواهد آمد و امروز زیر ساخت‌های آن در حال آماده شدن است. قرارداد ما با کشورهای اوراسیا در ماه‌های آینده به ثمر می‌نشیند و صادرات ما تحول بسیار بزرگی خواهد یافت. به خاطر این می‌گویم که تمامی بخش‌های ما در سال تولید و اشتغال باید خودشان را آماده کنند.
نکته بسیار مهمی است. دولت 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است. هزار میلیارد تومان هم مردم سرمایه گذاری کرده‌اند. این نشان می‌دهد که مردم و کارآفرینان به صحنه آمده‌اند. در بندر انزلی تمام پست اسکله‌هایی که ایجاد شده و در حال ایجاد است، توسط بخش خصوصی ایجاد می‌شود. ظرفیت مردم ظرفیت بسیار بالایی است. ما باید تشویق کنیم. ما باید امنیت کافی را برای مردم به وجود بیاوریم و ان شاء الله شاهد یک تحول بزرگ در اقتصاد کشورمان باشیم.
به نام خداوند بزرگ و با توسل به روح مولای متقیان حضرت علی تجهیزات عملیات تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد، انبار سرپوشیده کالاهای صادراتی و وارداتی بندر، مخازن روغن خوراکی و سیلوهای غلات را آغاز بفرمائید، علی برکت الله.
آقای دکتر هاشمی خیلی متشکر از تلاش‌های شما در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، همه دست اندرکاران و مسئولین محترم استان، خیرین و همه کارآفرینان. مسئله سلامت و بهداشت و درمان مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است و یکی از افتخارات این دولت تحولی است که در این زمینه به وجود آورده است. الان در مسیر راه که از ساری به سمت امیرآباد می‌آمدیم آقای استاندار یک گزارش مفصل دادند از تحولی که در بخش سلامت استان اتفاق افتاده است. الان آقای دکتر هاشمی اشاره کردند به مواردی از اینها که قبلاً در این استان 3 هزار تخت بیمارستانی بوده است که الان بیش از هزار تخت بیمارستانی اضافه شده است. و هزار تخت بیمارستانی دیگر هم در دست احداث داریم. تحول بسیار ارزشمند و بزرگی برای استان است. البته این بدان معنا نیست که ما بگوییم همه کارها را انجام دادیم. ما هرچقدر هم کار بکنیم باز هم کم است.
من در اینجا به همه مردم استان مازندان درود و سلام می‌فرستم. در سال 92 حضور پرشور مردم مازندران و با استقبال بی نظیر در شهر ساری را هیچ وقت فراموش نمی‌کنم. فشار جمعیت در مسجد جامع ساری آن قدر زیاد بود که من یک لحظه در فشار زیادی قرار گفتم و دو نفر از محافظین ما از هوش رفته بودند و من فکر می‌کردم نتوانیم ادامه حیات بدهیم.
هر وقت که ما به این خطه و دیار با وفای به انقلاب، ولایت و نظام آمدیم، مردم بسیار خوب ولایتی و مردمی که همیشه عاشق اهل بیت بوده‌اند، اتفاقاً وقتی در راه می‌آمدیم به تابلوی فرح آباد رسیدیم به آقای استاندار گفتم – آقای طبرسی با اجازه شما – این داستان مربوط به سال 44 است. من در محرم سال 1344 در فرح آباد ساری و روستاهای اطراف آن منبر می‌رفتم. واقعاً عشق مردم به خاندان رسالت در ایام عاشورا و مقاطع دیگر نشانگر آن است که این مردم واقعاً عاشق خاندان رسالت و عاشق اهل بیت هستند.
من در همین جا سلام و درودم را به همه شهرستان‌ها و به همه مردم عزیز استان مازندران تقدیم می‌کنم و برایشان در این روز بسیار عزیز و مبارک توفیق خواستارم. روز میلاد مولای ما مولی الموحدین حضرت علی(ع) که همه آرزوی ما این است که پیرو آن امام باشیم. شیعه آن امام که فرمود: یا علی انت و شیعتک هم الفائزون. آنهایی که رستگار خواهند بود تو هستی و آنهایی که پیرو تو و در راه تو هستند. ان شاء الله خداوند ما را جزو شیعیان خالص آن عزیز بزرگوار و آن امام و برادر رسول خدا قرار بدهد.
به نام خداند بزرگ و با توسل به روح بلند مولایمان امیر المؤمنین حضرت علی (ع) بهره برداری از هفت کلینیک ویژه در هفت شهرستان استان مازندران، آغاز طرح توسعه و تجهیز اورژانس و احداث بلوک زایمان طبیعی در بیمارستان شهدای زیر آب، بخش‌های مختلف بیمارستان شهید رجایی تنکابن، طرح احداث و تجهیز اورژانس بیمارستان امام سجاد رامسر، طرح توسعه و تجهیز بیمارستان شهدای محمود آباد و طرح توسعه و تجهیز بخش‌های مختلف بیمارستان امام خمینی ساری را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
از آقای مهندس حجتی بسیار متشکرم از تلاش‌های شما و هم دست‌اندرکاران و کارآفرینان عزیز. به هر حال شما از ماهی در قفس شروع کردید و به مرغ مادر ختم کردید و در این وسط از باغ‌های شیب دار و طرح توسعه اراضی شالیزاری و همچنین آبیاری مدرن صحبت کردید که بسیار حائز اهمیت است. البته اگر سه وزارتخانه ما یعنی وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت دست به دست هم بدهند برای تجهیز اراضی ما به فناوری‌های مدرنی که ایجاد شده است آن چیزی که امسال هدف ما یعنی تولید و اشتغال است ان‌شاءالله به خوبی حاصل می‌شود.
همین مواردی را که آقای حجتی اسم بردند، برای طرح آبیاری تحت فشار از 8 هزار هکتار امسال اسم بردند برای طرح توسعه‌ای که در این استان اجرا شده است. اراضی باغی شیب دار که 1500 هکتار است و موارد دیگری که ایشان یاد کردند، نشان می‌دهد که این ظرفیت در این استان به خوبی وجود دارد. مردم به کار و کوشش علاقه‌مند هستند. اینکه ما از اراضی‌مان راضی نباشیم که یک بار در سال استفاده کنیم، دوبار یا حتی سه بار استفاده خیلی آسان است. در برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا که من در ماه‌های اخیر سفر داشتم، نخست وزیر به من گفت که ما هشت بار در سال کشت می‌کنیم. خیلی زیاد است. ما در اینجا اگر بتوانیم به سه بار یا به چهار بار برسانیم و حداقل به یک بار اکتفا نکنیم و این امکان پذیر است. ما همه باید خودمان را برای یک تحول بزرگ آماده کنیم و زمینه برای صادرات آماده است.
امروز شما می‌بینید که هر چیزی را که در اینجا تولید کنید از گوشت مرغ تا گوشت قرمز گرفته، از برنج، انواع مرکبات و انواع سبزیجات برای صادرات آماده است. این بنادری که آماده می‌شود صادرات شما را آسان می‌کند. در خیلی از زمینه‌ها همین کشور روسیه که در همسایگی ماست آماده جذب صادرات است، و ما می‌توانیم صادرات بسیار خوبی داشته باشیم. باید از لحاظ سازماندهی هم بتوانیم خوب سازماندهی کنیم.
به نام خداوند بزرگ و با برکت در روز میلاد با سعادت مولی‌الموحدین امام علی (ع) بهره برداری از 3 طرح ایجاد باغ در اراضی شیب‌دار، طرح‌ آبیاری تحت فشار، طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، طرح گلخانه هیدروپونیک و گلخانه مدرن، 9 طرح پرورش ماهی در قفس و مجتمع پرورش مرغ مادر گوشتی را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
خیلی متشکر آقای سلطانی فر از زحمایت جناب‌عالی، وزارت ورزش و جوانان و همه کارآفرینان و همه آنهایی که تلاش کردند این پروژه‌ها به ثمر برسد. از آنهایی که قهرمانی‌ها را برای ملت ما آفریدند در مقاطع مختلف و در سکوهای مختلف، مخصوصاً از مردم دلاور استان مازندران با افتخارات ورزشی که داشتند و دارند و ان شاء الله خواهند داشت.
آماری که شما گفتید برای کشور بسیار افتخار آمیز است که در طول سه سال و نیم، 119 پروژه ورزشی به بهره برداری رسیده است. این رقم بسیار بزرگی است. معنایش آن است که هم مردم ما ورزش دوست هستند و هم خادمان مردم قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته‌اند. ورزش تضمین کننده سلامت جامعه است و مخصوصاً برای نسل جوان ما بسیار اهمیت دارد.
به نام خداوند بزرگ و با توسل به ارواح طیبه پیامبر و ائمه هدی به ویژه مولایمان امیرالمؤمنین بهره برداری از سالن ورزشی شهدای نعمت آباد و همچنین باشگاه ورزش قهرمانی تنکابن و همچنین آغاز عملیات اجرایی سالن ورزشی 5 هزار نفری جویبار را شروع بفرمایید، علی برکت الله.
آقای دکتر واعظی خیلی متشکر، همین آمار اخیر شما نشان می‌دهد که کار بسیار بزرگی انجام گرفته است. در این دولت در زمینه ارتباطات این استان 980 میلیارد تومان سرمایه گذرای شده است. رقم بسیار بالایی است. پهنای باند هم در این استان 5/8 برابر شده است. این نشانگر آن است که بحمدالله خدمات خوبی در این زمینه انجام گرفته است. امروز مسئله ارتباطات مسئله زندگی مردم است. مسئله شغل مردم است. مسئله فناوری است. مسئله اطلاعات است. مسئله علم است. مسئله رابطه با ملت‌ها و جهان است. مسئله تشریفاتی نیست. یک زمانی می‌گفتند طرف رفت موبایل خرید. اوایلی که موبایل آمده بود، آن زمان یک وسیله لوکس ارتباطی بود. اگر هم کسی نداشت ده دقیقه بعد به خانه می‌رسید یا در یک محلی تلفن ثابتی پیدا می‌کرد و تماس می‌گرفت.
امروز بحث تماس تلفنی نیست. بحث ارتباط علمی است. بحث اشتغال است. بحث علم و دانش است. تقریباً ضرورت زندگی مردم شده است که در این زمینه این دولت کار بزرگی کرده است. در مورد شبکه‌-های اجتماعی برخی فکر می‌کردند یک روز باید باشد و یک روز باید ببندیم. فکر می‌کردند کلید برق اتاق است که هر وقت خواستند روشن و خاموش کنند. ما خیلی زحمت کشیدیم که به آنها بگوییم ده میلیون انسان، 20 میلیون انسان فرهیخته جامعه و جوانان ما زندگی و کار و تبلیغات دارند، شغل دارند که نمی‌توان با یک اشاره زندگی مردم را بالا و پایین کرد. بنابراین فکر می‌کنم همه متوجه شدند که یک ضرورت است. البته باید مراقبت‌هایی را در این زمینه داشته باشیم و باید حواسمان جمع باشد تا خدای نکرده برخی از این ابزار و وسیله سوء استفاده نکنند. ما باید اخلاق و امنیت، و امنیت ملی و نظام و دین‌مان را حفظ بکنیم. این اساس است. در عین حال مردم هم باید رفاه داشته باشند. اینها قابل جمع است. می‌توان اینها را در کنار همدیگر جمع کرد. هنر ما این است که بتوانیم این موارد را در کنار هم جمع کنیم تا مردم هم امنیت خاطر داشته باشند. امروز هم روز پدر است به هر حال پدر از این وسیله ارتباطی نگران نشود. باید حواسمان جمع باشد امنیت و آرامش روانی را ایجاد کنیم. در عین حال مردم هم از این وسیله بتوانند استفاده کنند.
به نام خداوند بزرگ و باافتخار در روز با سعادت مولایمان حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) اجرای پروژه‌های حوزه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعاتی را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
خیلی متشکر از آقای مهندس نعمت زاده و از آقای مهندس کرباسچیان به خاطر تلاش‌های فراوانی که در زمینه صنعت و معدن انجام گرفته است.
این نکته‌ای که الان اشاره کردند نکته مهمی است. کاری که در این دولت برای اکتشاف معادن کشور انجام گرفته است 5/2 برابر 90 سال پیش است. یعنی کار عظیمی انجام شده است. کاری که در حدود یک قرن برای اکتشاف انجام گرفته است، در این چهار سال در کشور ما انجام گرفته است و نتایج آن به زودی به اطلاع مردم می‌رسد و ما مطلع می‌شویم. حالا برخی از موارد چون هنوز نهایی نشده است من نمی‌گویم. آمارهای بسیار خوشحال کننده‌ای وجود دارد. در مناطق مختلف کشور با کشف و اکتشاف معادن جدید که می‌تواند شغل و کار جدیدی را برای ما ایجاد کند.
بخش معادن جزو مواردی بود که در سه ماهه اول و سه ماهه دوم آمار بانک مرکزی به ما نشان می‌داد که رشد ندارد. البته آقای نعمت زاده توضیحاتی کنار آن داشت. اما در سه ماهه سوم بانک مرکزی اعلام کرده که بخش معادن ما رشد قابل ملاحظه‌ای دارد. ان شاء الله سه ماهه چهارم هم همین طور خواهد بود. ما خوشحالیم که در این زمینه حرکت خوبی در سراسر کشور ما ایجاد شده است.
یک نکته‌ای آقای نعمت زاده گفتند که بسیار مهم بود. گفت در بخش صنعت اگر یک واحد دولت انجام می‌دهد، 20 برابر آن را بخش خصوصی انجام می‌دهد. این نکته بسیار مهمی است. یعنی بخش خصوصی ما؛ سرمایه گذاران ما، کارآفرینان ما و مهندسین ما واقعاً باید به ملت ایران و کارآفرینان و به همه کار آفرینان و مهندسین دست مریزاد و تبریک بگوییم. کار بسیار بزرگ و عظیمی را شروع کرده‌اند. ان شاء الله ادامه می‌دهند. امسال هم همان طور که رهبری فرمودند سال تولید و اشتغال است، ان شاء الله همه باید کار مضاعف انجام بدهیم و به ثمر برسانیم آنچه را که هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
به نام خداوند بزرگ و با توسل به روح مولایمان امیرالمؤمنین علی (ع) بهره برداری از کارخانه ذغال شویی شرکت البرز مرکزی در سوادکوه، کارخانه فولاد بندر امیرآباد و همچنین آغاز عملیات اجرایی شرکت صنعتی مازندران در بهشهر و کارخانه‌های تولید MDF و HDF گروه صنعتی آرین را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
خیلی متشکر از جناب آقای دکتر ربیعی. مسئله اشتغال برای روستاییان عزیز ما بسیار حائز اهمیت است. حالا از شهر نور گرفته که شما در آنجا هستیدتا همه بخش‌های مختلف این استان عزیز تا سراسر کشور به هر حال مسئله کارآفرینی برای روستائیان ما اهمیت فراوانی دارد.
آقای استاندار در مسیر راه توضیحاتی که می‌دادند تحولی را که در این استان می‌گفتند، مسئله بوم گردی و گردشگری و سکونت گردشگران در خانه های روستایی بود. ایشان توضیح مفصلی دادند و آمار و ارقامی گفتند که این تحول بسیار خوبی است. امروز مسئله گردشگری بسیاری از روستاهای ما را در سراسر کشور متحول کرده است. همانند این مسئله را در ایام عید در جنوب کشور در استان‌های جنوبی دیدم که مردم روستایی چطور یک اتاق به میهمانان نوروزی اختصاص داده بودند و حتی غذا داده بودند. و حتی غذا را هم به صورت محلی تهیه می‌کردند و به میهمانان هم می‌دادند. البته ما از درآمد این کار هم از آقای استاندار سؤال کردیم که الان نمی‌خواهیم افشاء بکنیم. درآمد نسبتاً خوبی برای روستائیان عزیز ماست.
آثار دیگری هم دارد. ارتباط مردم و آشنایی مردم ما و این طرحی که آقای ربیعی دنبال آن هستند که الان در سال اشتغال ما برای هر روستایی یک یا دو مزیت تعریف کنیم.
همان طور که ایشان گفتند ممکن است در روستایی مسئله پوشاک خیلی مهم باشد. در یک مکانی مسئله پرورش ممکن است مهم باشد.
بنابراین ما باید مزیت‌های هر روستایی را در نظر بگیریم، طرحی که مورد نظر ایشان است هر روستا یک محصول؛ در هر روستایی یک محصول را که دارای مزیت است تعریف کنیم و ان شاء الله بتوانیم در کشور از لحاظ اشتغال و زندگی مردم شاهد تحرک خوبی باشیم.
با توجه به عنایت حضرت ولی عصر (عج) و به برکت روز میلاد مولای ما امیرالمؤمنین طرح هر روستا یک محصول را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
خیلی ممنون سرکار خانم احمدی پور، در بخش گردشگری الحمدلله حرکت‌های بسیار خوبی شروع شده است و بخش خصوصی در این زمینه فعال شده است. ساخت هتل‌ها و زیر بنای گردشگری در حال کامل شدن است. بحمدالله ریل ما و بنادر ما کمک می‌کند که اینها زیر ساخت‌های گردشگری هستند. الحمدلله روز به روز ناوگان هوایی ما در حال نوسازی است و شرایط آن بهتر می‌شود. همچنین فرودگاههای کشور و محل اقامت. همه باید دست به دست هم بدهند تا جاذبه ها و امکانات مختلف را برای گردشگری فراهم کنند یکی از راه‌های سریع اشتغال مسئله گردشگری است. گردشگری می‌تواند اشتغال خوبی درست کند. ما باید در این زمینه تلاش کنیم. الحمدلله ایران جاذبه‌های بسیار زیادی دارد. حالا شمال که جای خود دارد، مازندران که جای خود دارد. همه کشور ما هر کجا جاذبه خاص خودش را دارد و می‌تواند توریسم را جذب کند. حالا مرقد مطهر امام هشتم و قم و شاهچراغ که مراکز مقدس ما هستند هر کدام جاذبه خاص خودشان را دارند.
به نام خداوند و به یاد و نام مولایمان امیرالمؤمنین طرح توسعه هتل پارسیان خزر، مرکز سرگرمی و گردشگری مروارید سبز و مجموعه پذیرایی چند منظوره مهرگان را آغاز می‌کنیم، علی برکت الله.
خیلی متشکر و ممنون جناب آقای خاتمی و همه مسئولین محترم وزارتخانه و همه پیمانکاران، دست اندرکاران، سرمایه گذاران و همه مهندسین و کارگران. برخی چون روی برنامه‌های صد روز اول ما حساس هستند، جاده شمال را با حضور آقای آخوندی و مسئول سابق بنیاد مستضعفان در همان 100 روز اول جلسات متعددی گذاشتیم. من در اولین روزهایی که این تصمیم می‌خواست اتخاذ بشود حضور داشتم به دلیل اینکه یکی از دستگاه‌های امنیتی ما نسبت به این آزادراه اشکالاتی داشت و مسائلی مطرح بود آن زمان من یک جلسه بسیار مفصلی برای این جاده گذاشتیم. به هر حال تصویب کردیم و بنا شد که اجرا بشود. متأسفانه خیلی طولانی شد و کار عقب افتاد. همان طوری که اعلام کردند در طول 17-18 سال حدود 30 درصد این پروژه که بخش اول است و بسیار هم مهم است، تهران به گچسر است. آقای آخوندی چه تاریخی قول می‌دهید که افتتاح کنید. ان شاء الله در همین دولت یازدهم این کار انجام بشود. واقعاً کار بسیار مهمی برای مردم بود. برای همه مردم ایران. چون جاده شمال که ملی است. همه مردم ایران رفت و آمد دارند. و در طول سال حدود ده میلیون نفر از این مسیر رفت و آمد می‌کنند. حالا ایام تابستان، ایام عید و تعطیلات و غیره و برای مردم استان‌های شمال هم بسیار اهمیت داشت.
من خوشحالم که این طرح‌ها چه جاده فیروزکوه چه جاده هراز و چه جاده چالوس این سه طرح که من در سفر استانی تأکید کردم و گفتم مهم‌ترین کاری که این دولت می‌خواهد انجام بدهد راجع به این سه پرونده مهم است که برای مردم این استان و کل شمال و مردم ایران بسیار اهمیت دارد. که الحمدلله قدم به قدم در این زمینه‌ها پیش می‌رویم.
به نام خداوند بزرگ و با توسل به روح مولای متقیان علی (ع)، طرح راهسازی شامل تونل و پل‌های محور کنار گذر ساری نوشهر و چالوس، 40 کیلومتر از باند دوم بزرگراه پل سفید قائم‌شهر، طرح چهار بانده کردن محور بهشهر به زاغ مرز و همچنین فاز اول طرح توسعه و تطویل فرودگاه رامسر و آغاز عملیات اجرایی طرح چهار خطه کردن منطقه امیرآباد – بهشهر را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

92526
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.