سخنرانی در اجتماع مردم استان کرمانشاه

کرمانشاه، دروازه غرب ایران/ درود و سلام بر اقشار، علما و بزرگان کرمانشاه/ 27 تیر، روز پایان جنگ تحمیلی/ خاطره‌ای از روزهای آغاز جنگ در کرمانشاه/ بازدید از هوا نیروز کرمانشاه در خرداد 1358/ مقاومت مردم کرمانشاه در برابر دشمنان داخلی و خارجی/ دلاوری کرمانشاه در عملیات مرصاد/ جشن پیروزی پایان جنگ در کرمانشاه/ نقاط قوت ایران/ مشکلات و معضلات استان و منطقه/ صندوق رای، راه حل مشکلات سوریه، عراقف بحرین ویمن/ رژیم‌های کودک کش و کودک صفت منطقه/ حل مشکلات با وحدت زیر پرچم ولایت فقیه و اسلام / مشکل بیکاری استان/ هنر عده‌ای برای ایجاد یاس و سیاه نمایی/ خوشحالی همگان از تثبیت حقوق هسته‌ای / خوشحالی همگان برای گذر از دوره حمل و نقل پول از طریق صرافی/ غارت پول بیت المال به بهانه دور زدن تحریم/ برنامه‌های دولت برای استان/ طرح‌های مدرن آبیاری / مهار آب‌های مرزی و استان کرمانشاه/ تکمیل طرح‌های استان/ سامانه نوین آبیاری استان/ اقدامات دولت برای مهار گرد و غبار و آلودگی/ افزایش تولید بنزین یورو چهار/ تغییر سوخت نیروگاه ها/ اقدامات منطقه‌ای و بین المللی برای مهار ریزگردها/ اعطای تسهیلات و تجهیزات لازم به مردم برای مقابله با آلودگی هوا/ تخلفات فیش‌های حقوقی، مربوط به همه دستگاه‌ها و امری با سابقه/ عمل نکردن دستگاه‌های نظارتی به وظیفه خود/ گریزهای قانونی/ اقدامات فوری دولت در خصوص حقوق‌های نا متعارف/ ارائه لوایح لازم برای شفافیت و ساماندهی حقوق ها/ انگشت شمار بودن تخلفات مدیران در بحث حقوق ها/ سرو صدادر فیش‌های حقوقی برای فراموشی دزدی‌های گذشته/ گزارش به مردم در خصوص تخلفات فعلی و فسادهای گذشته/ بررسی منطقه آزاد کرمانشاه/ رسیدن راه آهن به کرمانشاه/ گاز رسانی به روستاهای استان/بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطیبین الطاهرین و صحبه المنتجبین

درود و سلام و تحیت بر دروازۀ بزرگ غرب ایران، کرمانشاه سربلند، دیار باستانی عشق، ایمان و زادگاه مهر و مدارا و مدنیت ایرانی و اسلامی؛ اقلیم فرهنگ و هنر و سرزمین کوه‌های سر به فلک کشیده و رودخانه‌های خروشان با قلب شاهراه باستانی جاده ابریشم، سرزمین پهلوانان؛ مردم مهرمدار، سخاوتمند و بلند نظر.

درود من و دولت تدبیر و امید بر مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت و زبان و با هر باور دینی؛ همه آنهایی که حرمت نام انسان، ایران و اسلام را نگاه داشته‌اند؛ کرد، فارس، ترک، تک و شیعه، سنی و اهل حق. همه آنهایی که بیرق اتحاد و همدلی را در این اقلیم بر افراشته‌اند. درود و تکریم من بر همه علما، بزرگان، شعرا، ادیبان، فرهیختگان، اهل هنر و به ویژه شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران این استان مرزی که همواره در برابر دشمنان به خوبی از کشور و میهن دفاع نموده‌اند و درود و سلام بر شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی و همه بزرگان و سرداران از دروان مشروطیت تا دفاع مقدس؛ سلام من بر عشایر بزرگ کرمانشاه، ایلات بزرگ، دلیر و شجاع؛ سلام بر نسل نو، سلام بر جوانان پرشور؛ سلام بر امیدان فردای این سرزمین، جوانان عزیز استان بزرگ و مهم کرمانشاه و یاران همراه اندیشه اعتدال، تدبیر و امید.

مردم عزیز و بزرگوار کرمانشاه، با همه مهر و میهمان نوازی در

خیابان‌های زیبای کرمانشاه و الان هم در استادیوم ورزشی در هوای گرم زیر آفتاب، میهمان نوازی شما همواره برای مردم ایران ثابت شده است که شما قهرمانان بزرگ دفاع از غرب سرزمین عزیزمان ایران سرافراز هستید.

من در آغاز سخن می‌خواهم نکته‌ای را بگویم. امروز روز بیست و هفتم تیرماه است، یعنی روز پایان جنگ تحمیلی هشت ساله. من در آغاز 1359 بوی جنگ را از کرمانشاه استشمام کردم. در آغاز اردیبهشت سال 1359 وقتی به کرمانشاه آمدم که چند گردان لشکر هشتاد و یک آماده بودند تا به مناطق مرزی حرکت کنند و من برای آنها سخنرانی کردم، به مرز رفتم و آنجا آرایش نظامی عراق را در نزدیک مرز ایران دیدم و مشاهده کردم. آغاز اردیبهشت 1359 بوی تجاوز و جنگ از مرزهای کرمانشاه به مشام می‌رسید. من فردای آن روز به مقامات عالی رتبه در تهران گفتم که شرایط مرزهای کشور شرایط جنگ است و باز هم قهرمانی را از کرمانشاه مشاهده کردم.

من خرداد 1358 به کرمانشاه و بازدید از هوانیروز آمدم برای رفع مشکلاتی که هوانیروز داشت. آن روز من در هوانیروز کرمانشاه دو قهرمان دیدم؛ شیرودی و کشوری. شیرودی قهرمان را برای اولین بار در خرداد 1358 و کشوری عزیز و قهرمانی و پروازهای آنها را در اینجا مشاهده کردم. من این نکته را می‌خواهم به مردم ایران بگویم که اگر مردم ایران از جنگ هشت ساله سخن می‌گویند، راجع به کرمانشاه و مرزهای غرب ایران باید از ناآرامی، بی ثباتی، نا امنی، نا امیدی و تجاوز ده ساله سخن بگویم.

این مردم ده سال در برابر تجاوزهای گروهک‌های داخلی و بعد در برابر افلقی‌ها ایستادند و همه مرزهای غرب ایران، ارتفاعات و همه جای این استان شاهد دلاوری و ایستادگی مردان غیور، ایلات، عشایر و مردم بزرگ سرزمین کرمانشاه بودند.

باز باید در اینجا به مردم بزرگ ایران بگویم که روز دلاوری پایان جنگ در استان کرمانشاه بود. علی‌رغم اینکه ما در بیست و هفتم تیر 1367 آتش بس را پذیرفته بودیم، دشمن به تجاوز خود ادامه داد و در آخرین محل و میدانی که ما دشمن متجاوز و مزدوران آنها را به زانو در آوردیم، عملیات مرصاد در کرمانشاه بود؛ کرمانشاه، اسلام‌آباد، چهار زبر، قصرشیرین تا خسروی.

ما دشمن را تعقیب و دست آنها را قطع کردیم و به جهانیان نشان دادیم که مردم غیور ایران و کرمانشاه نخواهند گذاشت ذره‌ای از خاک این سرزمین در اختیار متجاوزان، نامردان، افلقیان و منافقان قرار گیرد.

مردم ما پیروزی بزرگ پایان جنگ هشت ساله را در کرمانشاه با قهرمانی خود آفریدند. در آن روزهای مرصاد سپاه دلیر، ارتش قهرمان، بسیج و نیروی انتظامی ما و هوا نیروز و نیروی هوای ما قهرمانی بزرگ خود را در این سرزمین آفریدند، ثبت کردند و به جهانیان گفتند که ایران همواره مقتدر و پیروز خواهد بود.

مردم عزیز کرمانشاه، ملت بزرگ ایران! ما مردم ایران دارای نقاط قوت بسیار فراوانی هستیم؛ ما مردم ایران دارای فرهنگ بزرگ و غنی ایرانی و اسلامی هستیم؛ ما مردمی دین باور، وطن دوست با سرمایه انسانی بلند، منابع غنی فیزیکی، زیرزمینی و رو زمینی هستیم؛ ما مردمی هستیم با جایگاه مهم جغرافیایی و دارای نظام مردم سالار با هویت اسلامی و ایرانی و در عین حال کاستی‌هایی هم داریم.

ما امروز در ایران مشکلی به نام مشکل آب، محیط زیست، بیکاری، رکود، نا مناسب بودن محیط کسب و کار و مشکلات به نام حمل و نقل داریم و ضمناً با مشکلات منطقه‌ای و جهانی نیز مواجه هستیم و در کنار کشورهایی هستیم که متأسفانه هنوز فکر می‌کنند‌ با کودتا می‌توان قدرت را جابه‌جا کرد؛ در منطقه‌ای هستیم که افرادی فکر می‌کنند‌ با تانک، توپ، هواپیما و هلی‌کوپتر می‌توانند حکومت انتخاب شده مردمی را سرنگون کنند؛ در منطقه‌ای هستیم که به این نقطه نرسیده اند که دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک بر مردمی به سر آمده است.

امروز دورانی است که تنها صندوق رأی می‌تواند راه حل مشکل ایران، ترکیه، سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن باشد. در سراسر منطقه راه ایمان، مردم سالاری، دموکراسی و احترام به مردم راه حل مشکلات این منطقه است؛ همان طور که مردم ایران در طول این 37 سال نشان دادند هرکجا می‌خواهند سخن خود را با صدای بلند به گوش جهانیان برسانند پای صندوق آرا می‌شتابند.

ما امروز در منطقه با تروریسم، اشغالگران و صهیونیسم مواجه هستیم. متأسفانه در منطقه ما هم رژیم کودک کش و هم رژیم کودک صفت داریم. رژیم‌هایی کودک صفت داریم که دنبال لاشه مردگان متعفن تروریسم هستند. ما هنوز سران کودک صفتی داریم که با هواپیما مردم بی گناه یمن را به خاک و خون می‌کشند. در منطقه مشکلاتی داریم که باید با وحدت، ایستادگی، اطاعت از ولایت فقیه، زیر پرچم اتحاد اسلام و پرچم وحدت امت اسلامی ان‌شاءالله و به حول و قوه الهی بر تمام معضلات و مشکلات این مردم و منطقه پایان دهیم و ملت ایران در صف مقدم مبارزه با اشغالگران، متجاوزان و تروریست‌ها در کل منطقه است.

اما مشکلاتی که امروز در کشور از جمله در این استان با آن مواجه هستیم و باید آنها را حل و فصل کنیم. ما باید مشکل بیکاری را در این کشور حل کنیم. حل مشکل بیکاری در این کشور به دست مردم پرتوان ما امکان‌پذیر است. ما باید شرایط کشور را شرایط کار و رونق اقتصادی بسازیم.

جوانان عزیز و دانشگاهی ما بدانید راهی جز رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی برای حرکت کشور نداریم. ما باید شرایط را برای کار و فعالیت آماده کنیم. این کار به حول و قوه الهی به دست مردم ایران امکان‌پذیر است.

تنها هنر عده‌ای در این کشور این است که روح یأس را در جامعه بدمند. عده‌ای در این کشور تنها راهی که بلدند این است که با صدای بلند سیاه نمایی کنند؛ عده‌ای در این کشور که بسیار هم اقلیت‌اند اما متأسفانه صدای آنها بلند است و کار بزرگی که ملت بزرگ ایران انجام داده است را نمی بینند.

ملت ما به حول و قوه الهی دشمن را از این سرزمین پس زده و پس خواهد زد. یک روز دست متجاوزین افلقی را قطع کرد و امروز هم ملت ما به حول و قوه الهی با برجام دست متجاوزین، صهیونیست‌ها،

ابرقدرت‌ها و امریکا را قطع کرده است. مگر کسی در این کشور پیدا می‌شود که از قطع شدن دست دشمن ناراحت باشد؟ از اینکه ما در این کشور حق هسته‌ای را تثبیت کرده‌ایم، مگر کسی از تثبیت حق مردم ناراحت است؟ اینکه ما در این کشور کاری کرده‌ایم که دست تحریم بریده شود، مگر کسی ناراحت است؟ اینکه به سال‌ها و دهه‌های قبل برگشته بودیم و پولی را که می‌خواستیم جابه‌جا کنیم از طریق صرافی‌ها حمل می‌شد و الان از طریق مدرن و بانک‌ها جابه‌جا می‌کنیم و حل و فصل مسائل مالی را انجام می‌دهیم، مگر کسی ناراحت و نگران است؟

آنهایی که در پس تحریم دنبال دزدی اموال مردم بودند و دو میلیارد و هفتصد میلیون پول مردم را بردند، البته که این دولت این پول را از حلقوم آنها بیرون خواهد کشید. من از قوه قضاییه می‌خواهم در برابر متجاوزان به مال و اموال مردم یک لحظه درنگ نکند. مردم ما منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال مردم به خزانه ملت هستند. مگر مردم فراموش می‌کنند‌ آنهایی را که به بهانه تحریم اموال مردم را به بهانه‌های مختلف غارت کرده‌اند.

ما باید شرایط را برای فعالیت و کسب و کار آماده کنیم و این کار را به حول و قوه الهی انجام خواهیم داد.

اولین قدمی که برای استان کرمانشاه و رونق زندگی مردم باید برداشته شود، این است که کرمانشاه استان گردشگری و کشاورزی و استانی است که بیش از چهارصد تا پانصد میلی متر در سال به طور متوسط باران دارد. ما آب‌های این سرزمین را باید مهار کنیم.

جوانان عزیز، بدانید این دولت نسبت به تمام دولت‌های گذشته برای آنکه آب را در منطقه غرب کشور مهار کند، کشاورزی و باغات را آباد دامداری را مدرن کند، آبیاری قطره‌ای و مدرن را اجرا، طرح‌های

گلخانه‌ای را اجرا و پیاده کند، بالاترین سرمایه گذاری را در استان‌های غربی و از جمله کرمانشاه در حال انجام است. من الان آمار را به شما

می‌گویم. شما در سال‌های آینده به حول و قوه الهی شاهد تحولی بزرگ در زمینه آب و کشاورزی در سراسر استان کرمانشاه خواهید بود.

مردم بزرگ ایران، دولت یازدهم هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه برای مهار آب‌های مرزی ایران و به ویژه غرب کشور اختصاص داده و فقط برای استان کرمانشاه در سال 1393 بیش از ششصد میلیارد تومان برای این امر اختصاص داده شد؛ در سال 1394 (سال گذشته) نیز هزار و چهار صد میلیارد تومان برای طرح کنترل آب‌ها در این استان

سرمایه‌گذاری شد و در سال 1395 (سال جاری) تا پایان سال ان‌شاءالله به حول و قوه الهی این قول رئیس‌جمهور به شماست که تا پایان سال دو میلیارد و هشت صد میلیارد تومان برای طرح آب در استان کرمانشاه اختصاص داده می‌شود و بالاخره در سال‌های 1396 و 1397 مجموعاً در این چهار سال هفت هزار میلیارد تومان برای طرح مهار آب‌ها در این استان اختصاص داده می‌شود و شما خواهید دید با افتتاح این طرح در سال 1397 استان کرمانشاه چهره دیگری به خود خواهد دید. در همین سفر برای چهار استان اعتبار لازم برای تکمیل طرح‌ها اختصاص داده شده و در این سفر برای سدهای جامیشان، زمکان، زاگرس و شرف‌شاه 257 میلیارد تومان اختصاص داده شده است. بنابراین ما به فکر آینده این استان و اشتغال جوانان عزیزمان خواهیم بود.

ما برای سامانه‌های نوین آبیاری در همین سفر 224 میلیارد تومان اختصاص دادیم و با تحول سی هزار هکتار اراضی کشاورزی، مجموعه طرح‌های کشاورزی و آبرسانی نود هزار اشتغال ایجاد خواهد کرد که با این رقم مشکل حاد بیکاری در این استان مرتفع خواهد شد و مردم خواهند دید که در این دولت فعالیت‌های لازم برای تحرک و رونق لازم در کشور و استان اختصاص صورت خواهد گرفت.

نکته دومی که می‌خواهم به شما مردم عرض کنم بحث محیط زیست است. کرمانشاه و استان‌های مرزی با مشکل محیط زیست، گرد و غبار و مسئله ریز گردها مواجه هستند.

یکی از تلاش‌های دولت بحث محیط زیست است. محیط زیست مشکلاتی فراوانی در این کشور دارد؛ از دریاچه‌ای که در حال خشک-شدن بود و چهارده میلیون نفر را زیر پوشش ناخواسته گرد و غبار نمک قرار می‌داد که این دولت اقدامات فراوانی برای مهار این مشکل انجام داده، تا مشکلاتی که برای هوای آلوده در شهرهای بزرگ ایجاد می‌شد و برای اینکه مردم ما مطلع باشند قبل از دولت یازدهم روزانه تنها دو میلیون لیتر بنزین یورو چهار تولید می‌شد و در دولت یازدهم در سال گذشته این رقم به 25 میلیون لیتر در روز رسید برای اینکه مردم بتوانند با هوایی سالم تر زندگی را ادامه دهند.

برای اینکه شما مطلع باشید 43 درصد سوخت نیروگاه‌های ما تا سال 1392 مایع بوده، در طول مدت این چند سال تحولی که در زمینه سوخت مایع ایجاد شد، این بود که هر روز این سوخت کم شده و سوخت گاز اضافه شده و سال گذشته به جای 43 درصد سوخت مایع 18 درصد شد و سال جاری تا پایان سال ان شاءالله به 9 درصد خواهد رسید، برای اینکه بتوانیم با هوای آلوده و مشکل محیط زیست مبارزه کنیم.

در مورد مسئله ریزگردها، البته عمدتاً ریزگردهایی که وارد کشور ما می‌شود از کشورهای همسایه از جمله عراق و بخشی از عربستان و اردن است. بنابراین ما نیاز به اقدامات منطقه‌ای و بین‌المللی داریم.

در زمینه اقدامات منطقه‌ای و بین‌المللی فعالیت‌های سیاسی را آغاز کرده‌ایم و ادامه می‌دهیم، اما در عین حال یک سری اقدامات موقت در داخل این شهرها و از جمله کرمانشاه باید پیش بینی شود.

اولین مسئله این است که سیستم پیش بینی ما باید قوی شود. ما باید زودتر شرایط آب و هوایی را به مردم اطلاع دهیم تا مردم بتوانند برای حراست خودشان اقدام کنند. برای عایق بندی اماکن عمومی از جمله مدارس باید اقدامات آغاز و انجام شود. باید تسهیلات بانکی در اختیار مردم برای تجهیز منازل و اماکن مردم و اماکن تجاری قرار بگیرد. تجهیزات مراکز درمانی و اورژانس را باید در این استان توسعه دهیم و در برابر مشکل محیط زیست باید ماسک‌های استاندارد رایگان را در اختیار مردم قرار دهیم و باید آموزش‌ها و هشدارهای لازم را به مردم بدهیم، به ویژه به جوان‌ها و نوجوان‌ها و آنهایی که مسن هستند برای اینکه در معرض خطر قرار نگیرند.

ما با همه مشکلاتی که امروز در اینجا و در سراسر کشور، مواجه هستیم قادر هستیم این مشکلات را حل و فصل کنیم و مردم را از مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستند به شرایط مناسب زندگی برگردانیم.

من اجازه می‌خواهم قبل از اینکه به بحث استان کرمانشاه برگردم نکته مهمی را خدمت شما و همه ملت ایران عرض کنم و آن مسئله‌ای است که در روزهای اخیر تحت عنوان پرداخت‌های غیر متعارف و فیش‌های حقوقی مطرح شد.

اولاً می‌خواهم به ملت ایران با کمال صراحت اعلام کنم که متأسفانه در سال‌های گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه‌های کشور انجام شده و این تخلفات به قوه مجریه اختصاص ندارد و مربوط به همه دستگاه‌ها و نهادهای عمومی است. من در مصاحبه مفصل به طور صریح به مردم خواهم گفت که این تخلفات همه جا بوده و ما باید با این تخلفات مقابله و مبارزه کنیم و این کار را به حول و قوه الهی دولت یازدهم انجام خواهد داد.

مردم ایران، ما ضمن اینکه دستگاه‌های نظارتی فراوانی در کشور داریم و این دستگاه‌های نظارتی باید مسائل را حل و فصل می‌کردند، به همه وظایفشان در این زمینه عمل نکردند، باید از این به بعد با دقت بیشتر در این مسئله مهم مسائل را دنبال کنند.

متأسفانه در قوانین و مقررات ما گریزگاه‌های قانونی و نقاط مبهم و شکاف‌هایی وجود داشته که باید قوانین و مقرراتمان را اصلاح کنیم تا از آن سوء استفاده نشود. دولت اقدامات فوری‌ای نسبت به حقوق‌ها انجام داده که این اقدامات فوری به گوش شما خواهد رسید. دیشب، امروز و فردا من در ضمن سخنرانی‌ها به شما خواهم گفت که راه اجرای تخلفاتی که گوشه و کنار بوده، امروز با مقررات جلوی آنها گرفته شده و اقدامات فوری انجام شده و مقررات لازم ابلاغ خواهد شد. راه حل مشکل این است که باید دست به دست هم بدهیم و تلاش کنیم؛ با شعار و شعر درست نمی شود، بلکه ما باید برنامه‌ها را اجرا کنیم.

این دولت برنامه‌ها را اجرا خواهد کرد و رونق را برمی‌گرداند.

همان‌طور که این دولت توانست تورم را به تک رقمی برگرداند، قادر است که رکود را به طور کامل بردارد و این کار را به حول و قوه الهی انجام خواهد داد. البته همه ما باید دست به دست هم بدهیم و با این مشکلات مقابله کنیم.

ما لوایح لازم را به مجلس شورای اسلامی خواهیم داد. مردم، راه حل این مشکلات، شفافیت، اجرای قانون و اقدام دسته جمعی همه ماست. به حول و قوه الهی با کمک شما مردم و حمایت اکثریت قاطع شما و رهبر معظم انقلاب این مشکل را حل خواهیم کرد.

به دو نکته کوتاه توجه کنید. اولاً بدانید تخلفات از آنِ مدیران انگشت شمار در کشور بوده است. اگر صد، دویست یا سیصد نفر در این کشور بزرگ و کشوری که حقوق بگیران بیت المال - چه آنهایی که کارمند هستند و کار می‌کنند و چه کسانی که بازنشسته هستند به هشت میلیون نفر از بازنشسته و شاغل حقوق می‌گیرند – در این میان اینها تخلف کرده‌اند، بقیه مدیران و کارکنان ما پاک و زحمت کش اند؛ نباید تخلف چند صد نفر را به همه تعمیم دهیم و این را به جمعیت بزرگ مدیران فعال و پاک سرزمین مان گسترش دهیم. این نکته اول.

نکته دوم، اگر در گوشه‌ای تخلفی بوده معنایش این نیست که دزدهای قبلی را فراموش کنیم. اگر آقایانی هستند که در گوشه و کنار می‌خواهند مسئله فیش حقوقی را ادامه دهند تا دزدی‌ها فراموش شود، مردم دزدی‌های قبلی را فراموش نمی‌کنند و از دادگاه‌ها می‌خواهند دزدان را به سزای اعمال‌شان برسانند. مردم دو میلیارد پولی را که امریکایی‌ها به خاطر اهمال چند سال پیش می‌خواهند ببلعند، این اهمال یا قصور و تقصیر را فراموش نمی‌کنند. مردم تخلف سه هزار میلیاردی را فراموش نمی‌کنند. مردم تخلف دوازده هزار میلیاردی را فراموش نمی کنند.

مردم بزرگ ایران، مردم قهرمان کرمانشاه، ضمن اینکه دولت به شما قول می‌دهد برای حل و فصل حقوق‌های غیر متعارف به دقت به شما گزارش خواهد داد، در عین حال تخلفات گذشته و سال‌های گذشته و مبارزه با فساد به عنوان اصل اساسی را از یاد نخواهد برد.

ما به حول و قوه الهی برای مسئله اشتغال جوان‌های عزیز کرمانشاه اقدام خواهیم کرد.

علی رغم اینکه منطقه آزاد در استان کرمانشاه جزو برنامه قبلی دولت و در لایحه نبود، اما در این سفر به شما قول می‌دهم و به شورای عالی مناطق آزاد اعلام می‌کنم که در این زمینه مطالعه و اقدام کند.

مردم عزیز کرمانشاه، به حول وقوه الهی تا پایان این دولت راه‌آهن را به کرمانشاه خواهیم رساند. با اقدامات سال‌های 1395و 1396 ان‌شاءالله مردم شاهد رسیدن ریل راه‌آهن به شهر عزیز کرمانشاه خواهند بود.

دولت به پالایشگاه و پتروشیمی هم از طریق فاینانس خارجی و هم از طریق صندوق کمک خواهد کرد تا جوان‌های عزیز ما شاهد اشتغال در استان کرمانشاه باشند.

گاز رسانی را به روستاها توسعه خواهیم داد. در حال حاضر در دولت یازدهم حدود 540 روستا در طرح اجرای گازرسانی است و ان‌شاءالله این طرح‌ها و همچنین طرح‌های جاده‌ای و سایر طرح‌های عمرانی، برخی کلنگ زده خواهد شد و برخی امروز افتتاح خواهد شد و تفصیل آن را امشب در شورای اداری بیان خواهم کرد.

مردم عزیز کرمانشاه، مجموعاً در این سفر 45 طرح و پروژه با 998 میلیارد تومان به تصویب دولت رسیده که ان‌شاءالله در سال‌های 1395-1396 همه آنها به حول و قوه الهی اجرایی و عملیاتی خواهند شد.

شاد، موفق و پیروز باشید.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

92462
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.