مصاحبه هنگام تشییع پیکر آیت الله موسوی اردبیلی (قم)

موسوی اردبیلی(آیت‌الله)/ درگذشت/ تشییع جنازه/ انقلاب اسلامی ایران

نقش آیت‌الله اردبیلی در انقلاب/ ضایعه فقدان آیت‌الله اردبیلی

بسم الله الرحمن الرحیم
مرحوم آیت الله العظمی اردبیلی از مراجع عالی قدر و از شخصیت‌های بنام و مؤثر در انقلاب اسلامی بود.
ایشان جزء چهره‌های بنام و از علمای تهران در دوران نهضت اسلامی بود، در پیروزی انقلاب نقش بسیار تأثیرگذاری داشت و همچنین در معماری خود انقلاب، چه به عنوان عضو شورای انقلاب چه به عنوان نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی و بعد به عنوان یکی از شخصیت هایی که در کنار شهید بهشتی قوه قضائیه اسلامی را سامان دادند. همچنین در امر تعلیم و تربیت و دانشگاه و حوزه هم ایشان جزء مؤسسین مراکز علمی دانشگاهی و حوزوی هستند و نقش بسیاری برای تربیت شاگردان بزرگ در حوزه و دانشگاه داشتند.
فقدان ایشان ضایعه بزرگی است برای حوزه‌های علمیه و نظام جمهوری اسلامی ایران و نیز مردم وفادار به انقلاب و مقلدین ایشان، همچنین برای مردم عزیز استان اردبیل که ایشان سالیان دراز در اردبیل برای تعلیم و تربیت آن جامعه خدمت کردند. ایشان یک شخصیت بنام انقلابی و علمی و شخصیت بسیار تأثیرگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند و ما از فقدان ایشان بسیار متأسفیم.
امیدواریم علما و شاگردان ایشان و فرزندان ایشان بتوانند جای خالی ایشان را پر کنند و ما بتوانیم راه امام(ره) و انقلاب و رهبر معظم را ادامه بدهیم. ایشان از یاران نزدیک امام(ره) و مقام معظم رهبری بودند.

92369
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.