مصاحبه در جریان بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور

انتخابات، نماد استقلال سیاسی و حاکمیت ملی / رأی مردم، سرمایه گذاری پرسود برای آینده / مشارکت سیاسی به مشابه امید به آینده / آرای مردم، امانت نزد دولت / پایان یافتن رقابت‌ها با پایان انتخابات / حضور همه احزاب و گروه‌ها به معنای پیروزی آنها / امید به نشاط همگانی و سراسری درنتیجه انتخابات

بسم الله الرحمن الرحیم

به ملت بزرگ ایران برای حضور فعالشان در این روز سرنوشت، که در سراسر کشور پای صندوق انتخابات آمدند، تبریک می‌گویم.

گزارش‎هایی که تا به حال دریافت کردیم، الحمدلله هم در سراسر کشور امنیت کامل وجود دارد و هم حضور مردم پای صندوق انتخابات حضوری پرشور است.

در واقع انتخابات و امروز نمادی استقلال سیاسی کشور و حاکمیت ملی ماست. اگر در طول سال‌های قبل از پیروزی انقلاب دست‎های بیگانه برای ادارة کشور ما، تصمیم می‎گرفتند، این مردم ما هستند که پای صندوق انتخابات با دستان پربرکت خود برای کشور تصمیم می‎گیرند. امروز به دست مردم، ارادة مردم و همت مردم دو نهاد بسیار مهم، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، شکل می‎گیرد.

رأی امروز مردم سرمایه‎گذاری بسیار پرسودی است. یک ساعت پای صندوق آراء بودن و آراء را نوشتن و تحویل صندوق دادن یعنی استفاده کردن از ثمرة چهارساله برای مجلس شورای اسلامی و ثمرة هشت ساله برای مجلس خبرگان. کدام تجارت پرسودی است که یک ساعت کار و تلاش باشد و چهار سال یا هشت سال آثار آن امنیت ملی، آرامش، عزت سیاسی، امید به آینده و رونق اقتصادی کشور باشد؟

امروز مشارکت سیاسی به مفهوم امیدواری به آینده کشور است. مشارکت سیاسی به مفهوم اعتماد به نظام و کارگزاران این نظام است. بنابراین امید و اعتماد سرمایه اصلی و بزرگی است که امروز با تک تک آرای مردم، پای هردوی آنها امضا ‎می‎شود.

وقتی امروز مردم در مشارکت سیاسی فعال هستند، انتظار ما این است که از فردا در مشارکت اقتصادی مردمی، همه مردم ما فعال باشند و کشور را به نقطه‎ای برسانیم که در شأن ایران بزرگ و عزیز ما و در شأن ایرانیان فهیم داخل کشور و سراسر جهان است.

دولت آراء مردم را امانت بزرگ می‎داند و برای حراست از این امانت همه توان خود را به کار می‎گیرد. من به ملت عزیز ایران اطمینان می‎دهم که دولت، وزارت کشور، هیئت‎های اجرایی و همچنین ناظر و هیئت‎های نظارت، شورای محترم نگهبان و همه کشور و نظام تلاش می‎کنند تا یک انتخابات کاملاً قانونی و سالم برقرار کنند که هم برای تاریخ ما و هم برای دوستان ما در سراسر جهان افتخار باشد.

امروز همه چشم‎های دوستان و دشمنان ما در سراسر جهان به ایران اسلامی دوخته شده است. تردیدی ندارم که ملت ایران مثل همیشه در این شرایط بسیار حساس حماسة بزرگ دیگری را بر مبنای اراده، فهم و نظر خود خواهند آفرید.

و نکته آخر اینکه البته انتخابات رقابت است اما رقابت تا هشت صبح دیروز بود. از هشت صبح دیروز به بعد دیگر رقابتی وجود ندارد. تا امروز صبح برای فکر کردن و تأمل کردن، آماده شدن و هماهنگی فرصت بود و امروز هم صرفاً زمان رفتن با آرامش پای صندوق آراء و اقدامی سرنوشت ساز نمودن است.

امروز همه ما که پای صندوق آراء هستیم، پیروزیم. تمام احزاب و جناح‎ها پیروز هستند. اگر جناحی اکثریت آراء را ببرد پیروز است، اگر هم نبرد پیروز است. اینکه همه ما آمدیم، همه احزاب و گروه‌ها فعال و بانشاط بودند، رقابت کردند، حضور پیدا کردند، این به معنی پیروزی همه است. کسی برنده بشود پیروز است، اگر کسی به ظاهر بازنده هم باشد باز پیروز است.

امیدوارم نتیجة انتخابات نشاط همگانی و سراسری برای همه کشور باشد. هر مجلسی با هر ترکیبی، چه مجلس شورای اسلامی و چه مجلس خبرگان، با نظر مبارک مردم به وجود بیاید برای ما محترم است و همه مردم به آراء اکثریت احترام می‎گذارند. اتکای ما به اکثریت آراء و نگاه ما به صندوق آراء انتخابات امروز خواهد بود. ان‎شاءالله همه ملت بزرگ و عزیز ما در این کار بسیار بزرگ و این حماسة سیاسی پیروز و موفق باشند.

من دست همه آنهایی که امروز پای صندوق انتخابات آراء خودشان را به صندوق می‎ریزند، می‎بوسم.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

92357
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.