سخنرانی در جمع مردم شهرهای غرب استان تهران

ایجاد اشتغال و حرکت در مسیر توسعه، مستلزم جامعه‌ ای آرام و با انسجام و وحدت/نانواتی شعار و جملات تند در حل مشکلات جامعه/پیام 24 خرداد 1392: چهره ملت ایران، چهره صلح، عدالت و همزیستی با مردم جهان/پایانِ دوران خشونت و افراطی‌گری/ملت ایران پشتیبان مسیر صلح، آشتی و تعامل سازنده با جهان/هدف دولت تدبیر و امید: عزت و سربلندی و احقاق حقوق ملت ایران/بهبود تدریجی اوضاع اقتصادی علی‌رغم مشکلات و تنگناها/رتبه نخست ایران در منطقه و جهان اسلام از حیث علم و فناوری/بهبود اوضاع کشاورزی/شروع سفرهای استانی از منطقه غرب استان تهران: وعده دوران تبلیغات انتخاباتی/مشکلات شهرهای تهران علی‌رغم نزدیکی و اتصال به پایتخت/آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی شهریار/ایجاد تأسیسات فاضلاب در شهرهای شهریار، قدس و ملارد/احداث و تجهیز سه بیمارستان در شهرهای شهریار، قدس و ملارد/بازسازی و تجهیز بیمارستان امام سجاد/تخصیص تسهیلات برای واحدهای صنعتی/افتتاح مرکز تجاری ایرانی - اسلامی/تغییر الگوی آبیاری/استفاده علمی و مدرن از آب با توجه به افزایش جمعیت، خشکسالی و .../ورزش/تأکید بر اتحاد و وحدت و همزیستی

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

1

ماه شعبان، ماه امید برای همه مسلمانان، مستضعفان و همه مظلومان عالم در سراسر جهان است.
امروز در کشور ما علی‌رغم سختی‌ها و مشکلاتی که مردم به دلیل معضلات اقتصادی- اجتماعی سال‌های گذشته با آن مواجه هستند، امید به آینده بهتر، حل و فصل مسائل و رونق اقتصادی در کشور تقویت شده و با وحدت و انسجام مردم، بی‌تردید از مشکلات به خوبی عبور خواهیم کرد.
بی‌تردید ما برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی، ایجاد شغل برای نسل جوان و همچنین حرکت در مسیر توسعه صنعت، کشاورزی، علم، دانش و فناوری در سراسر کشور، نیازمند جامعه آرام توأم با انسجام و وحدت می‌باشیم.
ما هم در داخل کشور نیازمند به وحدت، همدلی و همزبانی هستیم و هم باید در برابر توطئه دشمنان‌مان برای ایجاد ناآرامی در منطقه و ایجاد جنگ و خونریزی در کشورهای همسایه ایستادگی و مقاومت کنیم. کشور ایران و مردم بزرگ ایران با پیام ۲۴ خرداد سال ۹۲ به دنیا اعلام کردند که چهره ملت ما چهره صلح، عدالت و همزیستی با مردم جهان است. ما مصمم هستیم تا مشکلات‌مان را در جهان، با منطق، استدلال و مذاکره، حل و فصل کنیم. مردم ما به خوبی می‌دانند و آگاه هستند که با شعار و ادای جملات تند، مشکلات جامعه و کشور حل و فصل نخواهد شد.
مردم ما با صدای بلند و با رفتار مستحکم، به همه جهانیان اعلام می‌کنند که دوران خشونت و افراطی‌گری به سر‌آمده است و همه ما باید با منطق، استدلال و تدبیر، راه آینده خودمان را که مسیر توسعه است به خوبی طی کنیم.
دولت تدبیر و امید، دولت خادمان شما، با تیم مذاکراتی قوی در صحنه جهانی هر روز قدم‌های جدیدی را برای احقاق حقوق ملت ایران برداشته و برخواهد داشت.
علی‌رغم اقلیت بسیار کوچکی که بلندگوهای بزرگ را از دیگران عاریه کرده‌اند، اکثریت قاطع ملت ایران پشتیبان مسیر صلح، آشتی و تعامل سازنده با جهان هستند. ما مسیرمان را با حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری مثل ماه‌های گذشته به پیش خواهیم برد.
همه جوان‌های عزیز و مردم ایران و استان تهران، مردم عزیز شهریار و ملارد و قدس بدانند ما در مسیر تحقق احقاق حقوق ملت ایران هستیم و پایان این راه نیز پیروزی پرافتخار برای ملت بزرگ ایران خواهد بود.
ما در این مسیر قدم‌هایی را برداشته‌ایم و قدم‌های بعدی را هم برخواهیم داشت. عزت، سربلندی و احقاق حقوق ملت بزرگ ما، هدف نهایی در این مسیر و در این راه خواهد بود که بی‌تردید بدون حضور مردم و حمایت مردم نخواهیم توانست به موفقیت‌های نهایی دست یابیم. همین امید و حضور شما مردم باعث شده است که ما در ۲۱ ماه گذشته بتوانیم در زمینه مسائل فرهنگی، رفاه اجتماعی و شکستن رکود اقتصادی قدم‌های بزرگی را برداریم.
مردم ما امروز شاهد یک ثبات و آرامش در بازار و رونق تدریجی در اقتصاد کشورمان هستند. از لحاظ صنعت، معدن، نفت و گاز، کشاورزی و خدمات روز به روز شرایط ما بهتر شده و به حول و قوه الهی بهتر خواهد شد، علی‌رغم آن که دولت در تنگناهای مالی قرار دارد و امسال قیمت نفت کاهش پیدا کرده است، اما با کمک شما مردم بزرگ راه پیشرفت و توسعه کشور را به حول و قوه الهی ادامه خواهیم داد.
ما تردیدی نداریم که مردم ما با ایمان‌شان، با تکیه‌گاه بزرگی که از الطاف ارواح طیبه پیامبر و ائمه هدی (ع) دارند، با وحدت و انسجام‌شان می‌توانند به تمام اهدافی که مد نظر داریم دست یابیم.
شما آمار اخیر وزارت علوم و فناوری را دیده‌اید که بحمدالله در دو سال گذشته از لحاظ علم و فناوری پیشرفت بیشتری کرده‌ایم و در سطح منطقه و دنیای اسلام رتبه اول را دارا هستیم.
این بدان معناست که در کشور، نسل جوان و دانشگاهیان ما با امید بیشتر مسیر علم، ترقی و پیشرفت را طی کرده و خواهند کرد. شما امسال می‌بینید آمار ما بحمدالله در محصولات کشاورزی از سال قبل بهتر است و این امید که روز به روز بتوانیم شرایط بهتری را با کمک شما مردم برای ملت بزرگ ایران فراهم کنیم.
در دوران تبلیغات انتخاباتی قول داده بودم که سفر استانی تهران را از منطقه غرب تهران آغاز کنم. در همین سخنرانی ملارد قبل از انتخابات، به مردم قول دادم که اولین دیدارم در شهرستان‌های استان عزیز تهران، از این منطقه خواهد بود. امروز خوشحالم که به یکی از وعده‌هایی که داده‌ بودم موفق شدم عمل کنم.
استقبال مردم خونگرم و دلاور شهریار، ملارد و قدس و اجتماع شما مردم در این ورزشگاه نشانه حمایت شما از خادمان ملت ایران است. البته در این شهرستان‌های اطراف تهران علی‌رغم اینکه به مرکز بسیار نزدیک است یا به یک معنا شهرستان‌ها به شهر تهران متصل است، اما مردم مشکلات فراوانی هم دارند که باید حل و فصل شود.
در جلسه‌ای که در تهران با حضور وزرا، استاندار و مقامات مسئول این شهرستان‌ها تشکیل دادیم، دیدیم که مردم معضلات فراوانی دارند و این معضلات قدم به قدم باید حل و فصل شود.
تصمیمات و اقدامات دولت برای شهرهای غرب استان تهران
در این سفر ان‌شاءالله مجموعاً ۲۰ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۴۲ میلیارد تومان طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ اجرایی می‌شوند. همین امروز آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی شهریار به مساحت ۳۰۰۰ هکتار آغاز شد و ان‌شاءالله شهرک‌های صنعتی ملارد و صفادشت نیز در همین امسال آغاز خواهد شد.
یکی از معضلاتی که هر سه شهرستان با آن مواجه هستند و ما باید آن را اجرایی و عملیاتی کنیم که هم برای سلامت و بهداشت مردم بسیار مهم است و هم می‌تواند به کشاورزی کمک کند، ایجاد تأسیسات فاضلاب در شهرستان شهریار، قدس و ملارد خواهد بود. تمام این تأسیسات ان شاءالله اجرا و عملیات آن در سال‌های ۹۴ و ۹۵ انجام خواهد شد.
این مسئله مهمی برای مردم این شهرستان‌ها است که می‌تواند به آرامش مردم از لحاظ سلامت مردم کمک کند و همچنین در نهایت می‌تواند در بخش کشاورزی هم به این شهرستان‌های استان تهران کمک باشد.
همچنین این شهرستان‌ها با اینکه این همه به تهران نزدیک است از لحاظ امکانات درمانی متأسفانه شرایط شایسته‌ای ندارند، در حالی که هر یک از این شهرستان‌ها نیازمند یک بیمارستان مجهز هستند. ان‌شاءالله یک بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در شهرستان شهریار و دو بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی در شهرستان‌های قدس و ملارد ساخته و تجهیز خواهد شد. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای ایجاد ساختمان‌های مورد نیاز و وزارت بهداشت و درمان برای تکمیل تجهیزات این بیمارستان‌ها اقدام لازم را انجام خواهند داد.
بیمارستان امام سجاد(ع) هم بازسازی و تجهیز خواهد شد و این مواردی که مربوط به بهداشت و درمان مردم است به حول و قوه الهی در سال جاری و تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد که مردم بتوانند از این نظر خیال آسوده‌ای داشته باشند.
همچنین مرکز تجاری ایرانی - اسلامی که یکی از معماری‌های زیبا در این منطقه است، امروز در شهریار رسماً افتتاح خواهد شد که این مرکز تجاری ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. ما امیدواریم که این الگویی باشد برای سایر شهرها و مناطق که الگویی است از نقش جهان اصفهان و ما بتوانیم معماری سنتی اسلامی را در سراسر ایران عزیزمان اجرا و عملیاتی کنیم.
همچنین برای بخش‌های صنعتی این سه شهرستان و مراکز و بنگاه‌های صنعتی که برای فعال شدن آنها نیاز به تسهیلات بانکی است، از طریق بانک‌های عامل و بانک مرکزی 1000 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بخش‌های صنعتی این منطقه و این سه شهرستان قرار خواهد گرفت.
همچنین در زمینه آبرسانی در این منطقه اقداماتی شروع شده، اما هنوز این اقدامات در دست بحث و تکمیل است که در زمان لازم به مردم اعلام خواهد شد.
در اینجا خواهش می‌کنم از مردم عزیز این سه شهرستان که شهرستان‌هایی هستند که در واقع تولیدکننده‌اند و می‌توانند بخشی از نیازهای نه تنها شهرستان بلکه استان تهران و سایر مناطق ایران و استان‌های همجوار را تأمین کنند، راهی جز صرفه‌جویی در آب کشاورزی نداریم و برای این کار باید سیستم آبیاری مدرن را در اطراف این سه شهرستان و این مناطق و اراضی باغی و کشاورزی اجرا و عملیاتی کنیم.
بخش بزرگی از این کار در سال ۹۴ و ۹۵ انجام خواهد شد و هر بخش کشاورزی که برای این کار آمادگی داشته باشد، دولت حمایت لازم را از لحاظ تسهیلات بانکی و مالی به آنها انجام خواهد داد.
هر سال به جمعیت ما حدود یک میلیون نفر اضافه می‌شود و از طرفی برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی بی‌حساب شده و مرتب از قدرت و میزان این سفره‌ها و منابع آن کاسته می‌شود، خشکسالی هم در طول سال‌های گذشته معضلی بوده که دامن ما را فراگرفته و ما راهی نداریم جز این که در مصرف آب، علمی و با صرفه‌جویی عمل کنیم و بتوانیم از طرق مختلف بر منابع آبی کشور با سد و وارد کردن آب از کشورهای همسایه، با شیرین کردن آب دریا، معضل آب را حل کنیم، اما مهمترین راه این است که در استفاده از آب در بخش کشاورزی اهتمام لازم را داشته باشیم.
در باب ورزش و اینکه نسل جوان ما بتواند در این شهرستان‌ها از امکانات ورزشی استفاده کند، ان‌شاءالله سالن ورزشی در شهریار، ملارد و استخر سرپوشیده در قدس در طول این دو سال احداث و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. نسل جوان ما باید بتواند با سلامت و با نشاط مسیر و راه توسعه کشور را دنبال کند.
من به نکته‌ای تأکید می‌کنم و آن اتحاد و وحدت در میان مردم است. در این سه شهرستان به طور طبیعی از جاهای مختلف مردم در این منطقه اجتماع کرده‌اند و شهرها و فرهنگ‌های مختلف همه باید به فرهنگ‌های یکدیگر احترام بگذاریم. روز به روز وحدت و اتحاد و همدلی در میان ما بیشتر باشد. ایران اسلامی ان‌شاءالله باید الگوی همزیستی و برادری برای همه کشورهای منطقه باشد. شما امروز می‌بینید در منطقه ما چه معضلات فراوانی بین اقوام، مذاهب در عراق و سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و پاکستان ایجاد شده است. ایران باید الگویی باشد برای وحدت و برادری و ان‌شاءالله کمکی باشیم برای مظلومان عالم و منطقه و ان‌شاءالله شاهد منطقه‌ای امن برای همه مردم و مسلمان‌ها باشیم.
با تشکر و سپاس از مهمان نوازی شما

ورزشگاه شهید ثمری شهرستان ملارد.

92264
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.