دیدار با خانواده شهیدان مصطفی، مرتضی و محمد پالیزوانی

عملیات بدر، عملیاتی سخت/ ایثار و فداکاری مردم، عامل حفظ کشور و انقلاب/ روحیه عجیب رزمندگان در شب‌های عملیات


بسم الله الرحمن الرحیم
مادر شهیدان:
خدا حفظش کند، برکت روی زمین‌اند اگر خدای ناکرده کم توجهی شود نسبت به این افراد، جواب خدا را چه می‌شود داد؟ خدا ان شاء الله به شما خیر دهد که قدم رنجه فرمودید، مؤید باشید ان شاء الله.
رئیس جمهور:
ما هر وقت خدمت خانواده بزرگ شهیدان می‌رسیم برای ما برکت و سعادت است.
مادر شهیدان:
حاج آقا ما را خجالت داده‌اید.
رئیس جمهور:
وظیفه ما بود مادر که خدمت شما رسیدم و این برای ما بسیار ارزشمند است. خدا شما را حفظ کند ان شاء الله.
برادر شهیدان:
محمد آقا در سال 1357 شب اول محرم در تظاهرات سر چهار راه سرچشمه به شهادت رسیدند که یازده گلوله خورده بود.
مصطفی در عملیات بدر سال 1363 در شرق دجله به شهادت رسیدند که جنازه‌شان هم همان جا ماند و هنوز که هنوز است جنازه ایشان برنگشته. بعد از ایشان آقا مرتضی بودند که در سال 1365 در عملیات فکه با یکی دیگر از اخوی‌های بنده بودند که اخوی فرمانده ایشان بودند و زمانی که ایشان شهید شدند خود اخوی جنازه را آوردند. بعد از آقای مرتضی هم تنها دامادمان در فاو دقیقاً 9 ماه بعد از آقا مرتضی به شهادت رسیدند.
رئیس جمهور:
خداون ان شاء الله مقامشان را متعالی کند. اولین شهید شما که شهید انقلاب است خداون ایشان را با امام حسین (ع) محشور کند که ماه محرم هم بوده و خیلی ارزشمند است و ایشان جزو اولین شهداست.
عملیات بدر عملیات سختی بود که عراق در آن عملیات خیلی زیاد از بمب شیمیایی استفاده کرد و در آن منطقه تا شرق دجله بچه‌های ما رفتند و بعد برگشتند. شب‌های خیلی سختی بود؛ البته من شب دوم عملیات به جزیره رفتم، واقعاً این منطقه می‌لرزید از شدت گلوله و انفجار دو طرف، صدا اصلاً شنیده نمی‌شد و زمین هم مثل زلزله می-لرزید. عملیات سختی بود. خداوند ان شاء الله مقامشان را متعالی کند. آخری هم در سال 1365شهید شد؟
برادر شهیدان:
بله، آقا مرتضی در سال 1365، یک بچه دوساله داشتند و بچه دوم را آقا مرتضی وصیت کرده بودند اگر پسر بود اسمش را مرتضی بگذارید، شب چهلم خودشان به دنیا آمد.
رئیس جمهور:
مادر شما هم که برای کل خانواده‌تان و برای همه ما برکت‌اند.
برادر شهیدان:
البته ما در آن سال‌ها به اتفاق پدر خدا بیامرز و مادر در جبهه بودیم. البته ما سعادت نداشتیم.
رئیس جمهور:
پدر کی مرحوم شدند؟
برادر شهیدان:
سال 1368 شب چهلم حضرت امام (ره). من یاد ندارم و ندیدم که پدرم برای این شهدا گریه کنند ولی روزی که فهمید حضرت امام(ره) مرحوم شدند این‌قدر گریه کرد و ناراحت شد که بر اثر شدت ناراحتی سکته مغزی کرد و شب چهلم امام (ره) هم فوت کرد.
رئیس جمهور:
خداوند به همه شما و خانوادة عزیزتان اجر بدهد و هم در دنیا عزت شما بیشتر کند که دارای بالاترین عزت هستید و در قلب مردم جا دارید. مردم ما قدر شناس هستند و می‌دانند که اگر کار این شهدا نبود و در جنگ، دفاع مقدس و انقلاب ایستادگی‌ها نبود الان اینجا نبودیم، کشور ما اینجا نبود و استقلالی هم نداشتیم که همه اینها در سایه آن فداکاری و ایثار [به وجود آمد].
الحمدلله امروز هم ایثارگر زیاد داریم. آدم‌هایی که حاضرند برای انقلاب، کشور و نظامشان فداکاری کنند. جوان‌ها و میانسال‌های زیادی داریم. مردان و زنان ما الحمدلله دلاوری و شجاعتشان را حفظ کرده‌اند و ان شاء الله از همه مشکلات به برکت خون شهدا و لطف خداوند و ایستادگی مردم عبور می‌کنیم، همین طور که تا حالا عبور کرده‌ایم. خیلی از دشمن‌ها دست به دست هم دادند که انقلاب و مردم ما را بشکنند. الحمدلله خداوند تا امروز ما را حفظ کرد و همان طور که خداوند وعده داده اگر ما بایستیم خدا هم ما را نصرت و یاری می‌دهد و ما را حفظ
می‌کند و راه را ادامه می‌دهیم، ان شاء الله.
خداوند ان شاء الله با شهدای کربلا مشهورشان کند. با نام و یاد امام حسین و زیارت عاشورا شب‌های عملیات آن نوایی که رزمندگان ما داشتند، واقعاً لحظه خداحافظی عزیزان در ساعت عملیات هیچ وقت از یاد آدم نمی‌رود، چه روحیه‌ای و چه حالتی بود، چه عشق و شوری بود. الحمدلله خداوند این کشور را حفظ کرد و امیدواریم همان طور که یکی از آرزوهای رزمندگان ما نجات مردم عراق بود، آنها هم نجات پیدا کنند و زندگی خوبی داشته باشند و از برکت خون شهیدان منطقة ما روزی امنیت کامل به خود بگیرد. این همه مسلمان‌هایی که در کشورهای مختلف و در همسایگی‌ما کشته می‌شوند ان شاء الله آنها هم نجات پیدا کنند.
برادر شهیدان:
سال 95 سال بسیار با ارزشی برای ما بود، دقیقاً دو ماه پیش به اتفاق مادر و اخوی رفتیم منزل حضرت آقا برای زیارت ایشان؛ خداوند هم یک عیدی به ما داد که شما تشریف آوردید و زیارتتان کردیم. سال 1395 برای ما هیچ وقت فراموش شدنی نیست و خیلی از شما ممنونیم. ان شاء الله که خدا به شما سلامتی و توفیق دهد، عزتتان را زیادتر کند و ما همچنان هستیم حال چه عراق باشد و چه سوریه، فعلاً تا جایی که نفس داریم در خدمت این انقلاب و نظام هستیم.
رئیس جمهور:
همین طور است. خدا شما و خانوادة عزیزتان را ان شاء الله برای این انقلاب و این نظام حفظ کند. خداوند آن اجر بی پایان را هم نصیب شهیدان و هم خانواده‌هایشان بکند که واقعاً کار بسیار بزرگ و عظیمی کردند. ان شاء الله خداوند شما را حفظ کند.
[اعطای هدایا]

92194
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.