مصاحبه هنگام بازدید از مرکز بهزیستی و توانبخشی شهدای هفتم تیر

بهار فصل امید/ اهمیت اشتغال در سال جدید/ توجه به بانوان در استخدام ها/ استعدادهای فراوان افراد دارای معلولیت جسمی

گزارشگر:
بفرمایید آیا خبر خاصی دارید و می‌توانید الان یک خبر نوید بخش به ملت ایران بدهید و همین طور برای دوستانی که الان در جمع آنها بودید برنامه خاصی دارید یا خیر؟
رئیس جمهور:
بسم الله الرحمن الرحیم.
من به همة ملت بزرگ ایران سال جدید و نوروز را تبریک عرض
می‌کنم. برای همة مردم عزیز در سراسر کشور و ایرانیان سراسر جهان آرزوی سلامتی و موفقیت می‌کنم. و امیدوارم خداوند به همة ما توفیق بدهد تا بتوانیم به کشورمان، ملت‌مان و سرزمین‌مان خدمت بیشتری داشته باشیم.
بهار فصل امید است، به همة ما نشاط می‌دهد، به همة ما امید می‌دهد. به ما می‌گوید که سرما روزی پایان می‌یابد و هوای اعتدالی همه جا را فرا می‌گیرد.
امسال خوشبختانه مقام معظم رهبری در پیام سال خودشان در همان بخش اقتصاد مقاومتی تأکید بر تولید و اشتغال داشتند. و همان طور که ایشان تأکید کردند و من هم در پیام نوروزی تأکید کردم مسئله اشتغال جوانان برای ما مهم‌ترین اصل و مهم‌ترین هدف است.
در سال‌های گذشته بیشتر به دنبار مهار تورم و رشد اقتصادی بودیم؛ امسال همه توان‌مان را برای اشتغال بیشتر باید به کار بگیریم. البته در دوسال گذشته به طور نسبی اشتغال ما خوب بوده؛ اما در عین حال نسبت به نیروهایی که آمادة به کار می‌شوند هنوز عقب هستیم. ان شاء الله در آغاز سال شورای عالی اشتغال را تشکیل خواهیم داد. مصوبات سال گذشته را مرور می‌کنیم و مصوباتی را که با تأکید مقام معظم رهبری باید امسال انجام بدهیم، در نظر می‌گیریم.
من مطمئن هستم سال 96 اشتغال بیشتری را ان شاء الله برای جوانان و همچنین برای بانوان عزیز فراهم می‌کنیم.
در استخدام اخیری که انجام دادیم، تأکید کردم که بانوان هم باید مثل آقایان در امتحان ورودی شرکت کنند، خوشحالم اعلام کنم که خانم‌ها موفقیت بیشتری به دست آوردند. 53 درصد افرادی که توفیق به دست آوردند از خانم‌ها هستند و این نشان می‌دهد که ما باید فضا را هم برای اشتغال بانوان و هم برای همة جوانان عزیزمان فراهم بکنیم.
من بسیار امیدوار هستم که با کمک مردم و کار آفرینان ان شاء الله این کار را انجام می‌دهیم.
اینجا هم که الان در خدمت فرزندان بسیار عزیزمان رسیدیم، آنهایی که دارای معلولیت جسمی هستند اما دارای روحیة بسیار بلندی هستند، استعداد بسیار خوبی دارند، با نشاط هستند، تابلوها، شعرها و مقالات‌شان نشان می‌دهد که باید فضا را برای اینها فراهم بکنیم. ما باید برای همة افرادی که از لحاظ جسمی دارای معلولیت هستند هم فضای رشد آماده بکنیم و هم فضای شغل؛ یعنی اینها به تناسب کاری که می‌توانند رشد پیدا کنند. ما در اینجا دیدیم که هم کارهای هنری خوبی انجام داده بودند، هم اشعار بسیار خوبی سروده بودند و هم تابلوهای بسیار زیبایی خلق کرده بودند. بنابراین اینها استعداد دارند، باید استعداد اینها را شکوفا بکنیم و اشتغال مناسب جسم آنها برایشان آماده بکنیم. در بحث اشتغال یک بخش هم اشتغال معلولین است که باید این کار را انجام بدهیم.
من از همة مردم می‌خواهم در این ایام عید هم به این عزیزان سر بزنند و هم در بسیاری از جاها مردم و سمن‌ها مسئولیت ادارة چنین نهادهایی را به عهده بگیرند. من مطمئن هستم که مردم بهتر می‌توانند کار را انجام بدهند. دولت هم باید کمک کند و این کار را انجام دهد.
ان شاء الله سال 96 سال خوبی برای همه باشد.

92193
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.