مصاحبه آغاز سفر به استان خوزستان

رسیدگی به مشکلات ناشی از ریزگردها در خوزستان/ تشکیل جلسه ستاد بهران/ تلاش برای عدم قطعی آب و برق/ دولت در کنار مردم خوزستان

گزارشگر:
جناب آقای رئیس جمهور، در خصوص آخرین اقداماتی که در استان خوزستان جهت جلوگیری از ورود ریزگردها به استان و قطعی برق انجام شده، ارزیابی شما چیست و برنامه‌های شما برای آینده چه هست؟
رئیس جمهور:
بسم الله الرحمن الرحیم.
اولاً بسیار خوشحال هستم که خداوند به من و وزرا و معاونین همراه توفیق داد که امروز میهمان مردم عزیز، مقاوم، دلاور و صبور استان خوزستان و مردم اهواز باشیم.
از هفته‌ها پیش در اولین روزها که استان و اهواز با مشکل ریزگردها مواجه شد، البته این مشکل یک مشکل با سابقه است، منتها با مشکلات متعدد دیگر تؤام شد که مردم را در مضیقه قرار داد.
در مورد قطعی برق، آب و ارتباطات، از روز اول برنامه ریزی شد برای جلوگیری و رفع این گونه امور تعدادای از وزرا به خوزستان سفر کردند.
من به معاون اول دستور دادم که جلسه ستاد بحران را در خود استان تشکیل بدهد و کار را دنبال کند و ایشان دو روز پیش از اقدامات انجام شده گزارش کتبی به من دادند و امروز هم من لازم دیدم خود از نزدیک بیایم و ببینم چه اقداماتی تا کنون انجام گرفته و چه اقداماتی باید انجام بگیرد. ان شاء الله امروز در خود اهواز جلسه ویژه‌ای برای مسئله ریزگردها تشکیل خواهیم داد و بعد از جلسه هم به اطلاع مردم می‌رسانیم.
من الان می‌توانم به مردم اهواز، طبق گزارشی که وزیر محترم نیرو به من دادند و شرایطی که پیش بینی کردند، بگوییم ان‌شاءالله دیگر شاهد قطعی آب نخواهند بود. برای قطعی برق هم تلاش می‌شود که این قطعی پیش نیاید. تلاش‌های زیادی دارد انجام می‌شود.
در مسئله ریزگرد هم آنهایی که مربوط به داخل کشور است، برنامه ریزی‌های خوبی شده و اقدام شروع شده و در مورد آنهایی هم که مربوط به خارج از کشور است، یعنی مربوط به عراق، سوریه، عربستان و امثال آنهاست، باید اقدامات منطقه‌ای و بین‌المللی صورت بگیرد.
من فقط می‌توانم به مردم عزیز و بزرگوار خوزستان بگویم که دولت در کنار مردم هست. هیچ‌گاه نیست که رنج و مشکلات مردم مد نظر اعضای هیئت دولت و سایر مسئولین نباشد. من در اینجا لازم می‌دانم از همه مسئولین استان، از نماینده محترم ولی فقیه، استاندار، علما و همه مسئولین که در این مدت تلاش کردند تا این مشکلات را رفع بکنند و همواره به فکر مردم هستند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. ان‌شاءالله موفق باشید.

92186
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.