سخنرانی در مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن

انقلاب اسلامی، پیروزی کلمه بر گلوله/ ‌دغدغه38 ساله تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت/ ‌اهمیت انتخابات و رای از ابتدای انقلاب تا کنون/ ‌انقلاب اسلامی، انقلاب همه اقوام، مذاهب و نسل‌های ایران/ ‌تداوم انقلاب در اعتلای ایران و فرهنگ و سیاست و اقتصاد/ ‌جذب بیشتر، بینش و منش انقلاب/ ‌ناسازگاری انقلابی بودن با تنگ اندیشی و خود مداری/ ‌اهمیت تثبیت جمهوریت و اسلامیت نظام/ ‌تکامل انقلاب با رفع امتیاز خواهی و ویژه خواری در کشور برابری همه در برابر قانون/ ‌راستگویی، پاسخ گویی و دوری از تنش، تکلیف ما در برابر انقلاب/ ‌راه‌های سخت و دشوار انقلاب/ ‌ایثار گران، سرمایه‌های انقلاب/ ‌گذر اقتصاد کشور از رکود به رونق/ ‌مسیر افتخار ‌آمیز همه سال‌های پس از انقلاب/ ‌به رسمیت شناخته شدن حق هسته‌ای ایران/ ‌بازسازی مدرن رآکتور اراک/ ‌تولید سانتریفیوژ‌های پیشرفته/ ‌ورود کیک زرد به کشور برای اولین بار پس از انقلاب/ ‌افزایش صادرات نفت و مایعات گازی/ ‌باز پس گرفتن حق ملت در اوپک دیپلماسی/ ‌شکایت به دادگاه لاهه از آمریکا به دلیل غصب اموال ایران/ ‌افزایش رشد و کاهش تورم/ ‌پیشی گرفتن صادرات غیر نفتی بر واردات/ ‌تراز منفی 20 میلیاردی در سالهای گذشته/ ‌کاهش اتکای بودجه به نفت/ ‌افزایش برداشت گاز ایران نسبت به قطر در میادین مشترک/ ‌اقدامات دولت در پارس جنوبی/ ‌افتتاح طرح‌های مهم پتروشیمی/ ‌رتبه بر تر ایران در بسیاری حوزه ها/ ‌اقدامات گسترده برای روستاها پس از انقلاب/ ‌افزایش پوشش گاز رسانی به شهرها و روستا ها/ ‌کاهش کسری تراز تجاری بخش کشاورزی/ ‌افزایش تولیدات کشاورزی/ ‌تبدیل کشور از وارد کننده گندم به صادر کننده/ ‌بهبود شرایط حمل و نقل/ ‌افزایش خطوط راه آهن/ ‌پیشرفت در تکمیل مسکن مهر/ ‌رتبه اول تولید برق ایران در منطقه/ ‌پوشش بیمه همگانی/ ‌رشد علمی و مهندسی/ ‌ایجاد 700هزار شغل/ ‌افزایش تولید سلاح‌های سبک وراهبردی/ ‌زندگی بهتر، حق ملت/ ‌مشارکت برای مبارزه با فساد و آسیب‌های اجتماعی/ ‌اتحاد دو انسجام و اخلاق، راه پیشرفت/ ‌سیاه نمایی، عملی غیرانقلابی/ ‌معیار انقلاب، خط و راه امام و رهبری، نه سلیقه جناح ها/ ‌روی کار آمدن تازه کاران در منطقه و دنیا، از مشکلات/ ‌پاسخ قاطع ایران به تهدید‌ها / ‌وداع با شکوه ملت با آیت الله هاشمی/ ‌قدرت کشور برخاسته از قدرت ملت/ ‌ایران، بیشه شیران/ ‌اهمیت اجتماع و آشتی ملی

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد (ص) و آله الطیبین الطاهرین و صحبه المنتجبین
یا ایها الذین آمنوا ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم
ملت بزرگ و شریف ایران انقلابی، امروز 38 سال از آن روز بزرگ تاریخی می‌گذرد؛ روز پیروزی انقلابی که به نام خداوند و در مسیر دستورات الهی و به دست مردم سرافراز ایران زمین به پیروزی رسید؛ پیروزی کلمه بر گلوله، پیروزی خون بر خشونت و آغاز آزادی ملت بزرگ، استقلال ایران و برپایی جمهوری اسلامی. انقلاب اسلامی ایران از آن زمان تا امروز فراز و نشیب‌های فراوانی را به خود دیده است و بسیاری از رهبران و فرزندان دلیر خود را از دست داده است، اما همچنان ملت ایران در پی آرمان‌های بلند انقلاب می‌رود و می‌دود.
امروز امام خمینی(ره)، آیت‌الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی، هاشمی رفسنجانی و بسیاری از بزرگان، سرداران و دلاوران در میان ما نیستند؛ زنان و مردان خالص و بی‌توقعی که در سراسر این کشور، در شهر و روستا، حماسه‌های بزرگ آفریدند و به دامن رحمت حق پیوستند. ولی دغدغه ما همان دغدغه‌های 38 سال پیش است. دغدغه ما دغدغه پیشرفت، معنویت، عدالت، آزادی و حاکمیت ملی است و در یک کلمه دغدغه ما تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است؛ همان راهی که بحمدالله در 38 سال گذشته با افتخار ادامه داده‌ایم و باید با گام‌هایی بلندتر تا رسیدن به اهداف نهایی ادامه دهیم.
ملت بزرگ ایران، انقلاب اسلامی ما نقطه عطف مهم تاریخ کشورمان است؛ تاریخ کشوری استبداد زده و استعمار زده. انقلاب 57، کشور ایران را از وابستگی به بیگانگان و امریکا آزاد کرد و سرنوشت ملت را در اختیار مردم قرار داد.
کدام انقلاب را سراغ دارید که هنوز دو ماه از پیروزی آن نگذشته، مردم برای یک رفراندوم مهم به پای صندوق آراء دعوت شده باشند؟ درست 47 روز بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام(ره) مردم در صف‌های طولانی پای صندوق آراء رفتند و به جمهوری اسلامی ایران رأی دادند. کدام انقلاب را سراغ دارید که در کمتر از یک سال و بعد از 10 ماه پس از پیروزی، صاحب قانون اساسی شده باشد؟ کدام انقلاب را سراغ دارید که در سال اول انقلاب، 5 بار مردم پای صندوق آراء رفته باشند؟ و کدام انقلاب را سراغ دارید که همه مسئولین بلندپایه کشور از طریق انتخابات، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، بار مسئولیت را بر دوش گرفته باشند؟
انقلاب اسلامی ما، انقلاب همه ایرانیان است؛ انقلاب همه مذاهب و همه اقوام ایرانی است؛ همه گروه‌ها، اقشار و نسل‌ها؛ نه تنها نسل دیروز و افراد 38 یا 20 سال پیش. امروز هم جوانان و نوجوانان ما در انقلاب اسلامی، در تثبیت انقلاب، در ادامه راه انقلاب همانند جوانان سال 57 با نشاط و ایثار راه انقلاب را ادامه می‌دهند. همه آنهایی که امروز به نام اعتلای ایران، برای اقتدار ملت ایران و پاسداشت میراث و تمدن اسلام و ایران، خواهان پیشرفت و توسعه جای جای این سرزمین هستند، ‌میراث‌داران واقعی انقلاب هستند. همه آنها به انقلابی بودن خودشان فخر و افتخار می‌کنند. همه آنهایی که اسلام را دین عدالت، رحمت، اخلاق، آزادگی، دفاع از حق، سلطه‌ستیزی، انصاف و اعتدال می‌دانند، فرزندان این انقلاب بزرگ هستند.
انقلاب ما تنها در حافظه تاریخی ملت ما نیست، انقلاب ما در سراسر زندگی ما، در فرهنگ، سیاست، اقتصاد و همه جای زندگی فردی و جمعی ما حضور دارد. آرمان‌ها و اندیشه انقلاب زنده است و زنده باقی خواهد ماند.
من به عنوان فردی که به عنوان یک سرباز از روز اول و از سال 41، از آغاز نهضت اسلامی در همه فرازها و فرودهای انقلاب اسلامی در کنار سرداران این انقلاب و معمار فقید و بزرگ انقلاب، امام راحل بودم، به صراحت می‌گویم، بینش و منش و روش انقلابی، بینش و منش و روشی برای جذب بیشتر اذهان و افراد به سمت انقلاب است.
انقلابی بودن یعنی پویایی و مقاومت و آزادگی بیشتر؛ انقلابی بودن با تنگ‌اندیشی و خودمداری سازگار نیست. انقلاب یک دریاچه نیست، انقلاب رود خروشان جاری است که نسل‌های امروز و فردا به این رود خروشان می‌پیوندند.
امروز روزی است که ما باید انقلاب اسلامی‌مان را بیش از هر زمان دیگر تثبیت کنیم و به آن تکامل ببخشیم. امروز روز تثبیت نظام جمهوریت و اسلامیت جمهوری اسلامی است. امروز روز تثبیت آزادی و استقلال و تثبیت حقوق اساسی ملت ایران است. امروز روز احقاق حقوق شهروندی تک تک افراد این ملت است. امروز روز کرامت همه مردم این سرزمین است.
امروز روزی است که همه باید احساس برابری در برابر قانون را با همه وجود لمس کنند؛ این جناح و آن جناح، جوان و پیر، مدیر و غیرمدیر، مسئول و غیرمسئول. آن زمانی انقلاب ما به اهداف بلندش رسیده است که تمام افراد این ملت، همه 80 میلیون در برابر قانون برابر باشند و امتیازخواهی و ویژه‌خواری در کشور ما برای همیشه رخت بربندد. وقتی انقلاب به قله رسیده است که اعتماد ما به همدیگر به سرمنزل کمال رسیده باشد. وقتی انقلاب ما به تکامل رسیده است که امید ملت ما نسبت به آینده این نظام و این انقلاب روز به روز بیشتر شود.
تکلیف ما در برابر انقلاب، راستگویی و درست کرداری است. تکلیف ما در برابر انقلاب پاسخگویی در برابر ملت بزرگ است. وظیفه ما در برابر انقلاب، جامعه و کشوری است که از تنش و تشنج به دور باشد و راه برای توسعه، تعالی و پیشرفت کشور باز باشد. تکلیف ما در برابر انقلاب، آن است که از ملت و مردم رفع نگرانی کنیم. تکلیف ما در برابر انقلاب، آن است که معیشت مردم را برای زندگی راحت‌تر آماده کنیم. وظیفه ما در برابر انقلاب، آن است که نخبگان، فعالان حوزه فرهنگی و سیاسی ما، به طور کامل احساس امنیت کنند.
این انقلاب بعد از پیروزی راه‌های سخت و دشواری را طی کرده است. این انقلاب از امواج ترور در سال‌های اولیه، از امواج تجاوز و جنگ در سال‌های اولیه، توسط ملت و با فداکاری مردم رهانیده شده است.
شهیدان سربلند، جانبازان پرافتخار و آزادگان سرافراز ما، همه ایثارگران انقلاب و دفاع مقدس، سندها و پرچم‌های پرافتخار این ملت و این کشورند. این سرمایه‌های بزرگ ملی را قدر بدانیم. در برابر خانواده بزرگ شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران سر تعظیم فرود بیاوریم. به جهان اعلام کنیم، راه ما راه شهیدان است. راه ما راه ایثارگران است. ما از مسیر انقلاب، امام (ره) و رهبری معظم انقلاب در هیچ شرایطی دست برنخواهیم داشت.
ملت ما در پیچ و خم‌های سخت این انقلاب، راه و مسیر خود را با رهنمودهای رهبری، هرگز گم نکرد و مشکلات را پشت سر گذاشت و در عرصه بین‌الملل، شرایط تهدید و جنگ را به صلح تبدیل کرد.
اقتصاد ما امروز در حال گذار از مسیر رکود و بی‌رونقی به رونق و پیشرفت است. تورم مهار شده است. زیرساخت‌های ما در صنعت نفت، حمل و نقل، کشاورزی و صنایع روز به روز با قدم‌های استوار به سمت پیشرفت و تعالی ادامه دارد.
بهداشت، آموزش و پرورش، علم و دانش، تأمین اجتماعی و پژوهش ما در مراحل شکوفایی خود قرار گرفته است.
همه 38 سال بعد از انقلاب مسیر افتخارآمیزی برای ماست. به چند نمونه از تلاش‌های چند ساله اخیر اشاره می‌کنم که دستیابی به این اهداف نیز در سایه حضور، ایستادگی و فداکای مردم بوده است.
برای دفاع از حقوق‌مان همه با هم پشت سر رهبری ایستادگی کردیم و نتایج بسیار بلندی را به دست آوردیم. امروز همه دنیا حق هسته‌ای ما را پذیرفته است. خوشحالیم که محصولات صنعت هسته‌ای ما به دنیا صادر می‌شود و در مسیر تجارت بین‌المللی قرار گرفته است. آب سنگین تولیدی دانشمندان جوان عزیز این کشور را به امریکا و روسیه صادر کردیم و به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کنیم.
در زمینه رآکتور اراک به باز طراحی جدیدی دست یافتیم و رآکتور اراک مدرن‌تر از گذشته بازسازی و کامل خواهد شد. در زمینه سانتریفیوژ به یکی از مدرن‌ترین سانتریفیوژها دست یافتیم؛ به سانتریفیوژ آی‌آر8. سه سال پیش، آن زمانی که می‌گفتم در کنار گردش اقتصاد، سانتریفیوژ‌ها هم خواهد چرخید، فکر نمی‌کردم که دانشمندان جوان ما از آی‌آر 4، 3، 2 و 6 عبور کنند و امروز به آی آر 8 برسند. در هفته‌های گذشته گاز یواف6 به آی آر 8 تزریق شد و این به معنای پیشرفت دانشمندان و جوانان ما در مسیر علوم و دانش هسته‌ای است.
امروز حق خود را در هسته‌ای بازپس گرفتیم؛ از اول انقلاب ‌تا پایان سال گذشته، ایران هرگز حتی یک گرم کیک زرد وارد کشور نکرده بود. بدخواهان نمی‌گذاشتند و معامله و تجارت را در این زمینه در برابر مردم ما سد کرده بودند. به حول قوه و الهی در این چند ماه بیش از 350 تن اورانیوم و کیک زرد وارد کشور کرده‌ایم.
هر چه بر اثر فشار ظالمانه بدخواهان، امکان فروش نفت و میعانات گازی مان محدود شده بود، در این ایام مسیر را برای رشد و تولید باز کردیم. صادرات میعانات و نفت خام ما در یک سال پیش، یک میلیون و دویست هزار بشکه بود و امروز به دو میلیون و هشتصد هزار بشکه رسیده است. یعنی بیش از 2 برابر، 3/ 2 برابر بیشتر نسبت به یک‌سال پیش. آنها که می‌گویند ملت ایران در حال پیشرفت نیست، به این آمار و ارقام توجه کنند. بدخواهان خارج نشینی که القاء می‌کنند در طول 38 سال گذشته ما در مسیر پس رفت و عقب‌ماندگی بودیم، به این آمار توجه کنند.
ما در اوپک و در اجلاس اوپک حق ملت ایران برای تولید و صادرات نفت را با دیپلماسی موفق نفتی پس گرفتیم؛ این افتخار ملت ماست. یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار از اموال ما را که امریکایی‌ها در بانک‌های خود نگه داشته بودند، از آنها باز پس گرفتیم. این خیانت امریکا نسبت به ملت ایران بود. ما در برابر امریکایی که به حقوق ملت ایران تجاوز کرده و با دادگاه‌های ساختگی خود در سال‌های گذشته و در دهه 80، اموال ما را غصب کرده و در ماه‌های اخیر تصاحب کرد، شکایت آن را در هفته‌های گذشته در دادگاه بین‌المللی لاهه ثبت کردیم و تا دستیابی به حقوق ملت، حقوقدانان، سیاستمداران و دیپلمات‌های ما از پای نخواهند نشست.
ما در طول سه و نیم سال گذشته به همت شما جوانان، کارآفرینان، مردم غیور، زنان و مردان، روستایی و شهری، توانستیم رشد اقتصادی منهای 8/ 6 را به مثبت 4/ 7 درصد تبدیل کنیم؛ تورم را از 40 درصد به 8 درصد کاهش دهیم و برای اولین بار در طول 37 سال گذشته تراز تجاری صادرات و واردات غیرنفتی را مثبت کردیم. در سال 94 در تراز صادرات و واردات غیر نفتی، صادرات ما بیش از نهصد میلیون دلار بیشتر از مجموع واردات کشور بود که این بعد از 37 سال برای اولین بار در ایران اتفاق می‌افتاد. امسال هم به حول و قوه الهی صادرات غیرنفتی ما بر واردات پیشی خواهد گرفت.
بدانید در سال‌های گذشته و در دهه 80، سال‌هایی بوده که تراز تجاری ما 20میلیارد منفی بوده است و معنایش این است که آنچه را صادر کردیم صرف واردات کردیم و حتی 20 میلیارد هم از پول نفت را برای واردات استفاده کردیم. پارسال و امسال، برای واردات نیازی به پول نفت
نداشته‌ایم. صادرات غیرنفتی ما بر واردات ما پیشی گرفته است و این افتخار برای ملت، دولت، انقلاب اسلامی و جوانان ماست.
جوانان عزیز، بدانید در این دولت، در طول 3 سال گذشته، سال به سال در بودجه اتکاء ما به نفت کاهش یافته است؛ همان نکته‌ای که سال‌ها مقام معظم رهبری بر آن تأکید می‌کردند. در سال‌های قبل از این دولت، اتکاء ما به نفت به طور متوسط 44 درصد بود، ولی در 3 سال گذشته اتکاء ما به نفت 32 درصد است. این نشانه آن است که راه و مسیر ما در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی، به خوبی و به درستی طی می‌شود.
امروز در شرایطی هستیم که به حول و قوه الهی تا آخر این دولت برای اولین بار، در پارس جنوبی، برداشت گاز ما از برداشت قطر پیشی خواهد گرفت. در تمام سال‌های گذشته آنها گاهی دو برابر و گاهی دو و نیم برابر ما از منبع مشترک ما در پارس جنوبی برداشت گاز داشتند. می‌دانید در پارس جنوبی در همه دولت‌های گذشته، 10 فاز به بهره‌برداری رسید و تا پایان این دولت ان‌شاء الله 11 فاز در این دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
برداشت ما در پارس جنوبی قبل از دولت یازدهم 240 میلیون متر مکعب گاز در روز بود. امروز برداشت ما در پارس جنوبی حدود 500 میلیون متر مکعب در روز است و ان شاء الله تا پایان دولت به 560 میلیون متر مکعب خواهد رسید که از برداشت قطر پیشی می‌گیریم. این افتخار ملت بزرگ ماست که در یک منبع مشترک گازی، کشور همسایه بیش از دو برابر ما برداشت می‌کرد، اما با همت مهندسان، کارکنان، همه جوانان و دانشمندان، ما امروز به نقطه تعادل رسیده‌ایم؛ به نقطه‌ای که مورد نظر ملت بزرگ ایران است.
مردم عزیز و بزرگوار، امسال 9 طرح مهم پتروشیمی را به افتتاح رسانده و می‌رسانیم و تا پایان این دولت نیز 7 طرح مهم پتروشیمی دیگر را به افتتاح خواهیم رساند. تولیدات پتروشیمی کشور در این دولت نسبت به گذشته 14 درصد افزایش پیدا کرده است. صادرات محصولات پتروشیمی نیز در این دولت نسبت به قبل 46 درصد افزایش پیدا کرده است.
آنهایی که در گوشه و کنار نشسته‌اند، با فریاد و بوق خودشان فکر می‌کنند که نظام جمهوری اسلامی ایران فقط شعار می‌دهد و در عمل پیشرفت ندارد، بشنوند که ما امروز در بسیاری از زمینه‌ها در دنیا جزو 10 کشور اول جهان هستیم. این را مقایسه کنید با 38 سال پیش و شرایط کشور ما که یک کشور وابسته و واردکننده در آن مقطع بودیم.
مردم بزرگوار، ما برای روستاییان و اهداف انقلابمان که انقلاب اساسا برای عدالت و کمک به مستضعفین بود، اقدامات گسترده‌ای انجام دادیم. ایجاد راه‌های روستایی، گاز رسانی و برق رسانی به مناطق روستایی در کشور به گونه‌ای است که امروز هیچ روستای بالای 20 خانوار نیست که دارای برق نباشد و تا پایان دولت ان‌شاء‌الله هیچ روستای 10 خانواری محروم از برق نخواهد بود.
امروز پوشش گازرسانی به شهر و روستاها را به 90 درصد افزایش داده‌ایم. در بسیاری مناطق دور دست، لوله‌های گاز را برای گرمایش در زمستان و زندگی مردم به آنها رسانده‌ایم. ان شاء‌الله تا آخر سال لوله گاز به زاهدان خواهد رسید و مردم سیستان و بلوچستان از این نعمت بزرگ برخوردار خواهند شد.
مردم عزیز و بزرگوار ایران، در تراز تجاری در بخش کشاورزی در آغاز این دولت 8 میلیارد دلار کسری داشتیم؛ یعنی برای واردات مواد غذایی در یک‌سال ناچار می‌شدیم 8 میلیارد دلار خرج کنیم. امروز از برکت دستان پینه بسته کشاورزان غیور این سرزمین، کسری تراز تجاری امسال ما در بخش کشاورزی 2 میلیارد دلار است؛ یعنی از نیاز به واردات 8 میلیارد دلار محصولات کشاورزی در سال 6 میلیارد دلار آن در سایه تلاش کشاورزان ما به خود کفایی رسیده‌ایم.
در سال 92 تولیدات کشاورزی 97 میلیون تن بود و امسال تولیدات کشاورزی به 118 میلیون تن رسیده است. راندمان آبیاری در گذشته 37 درصد بود که با تلاش‌هایی که برای آبیاری مدرن شد، راندمان آبیاری ما امروز 42 درصد است. امروز بسیاری از زمین‌های کشاورزی ما به تجهیزات مدرن برای آبیاری و کشاورزی مجهز شده است تا از مقیاس واحد زمین، محصول بیشتری برداشت شود.
همه می‌دانید که در سال‌های پیش وارد کننده گندم بودیم و امسال صادرکننده گندم هستیم. امیدواریم ان شاء الله سال آینده هم چنین باشد. در سال 92، در مجموع 8/ 4 میلیون تن گندم از کشاورزان خریدیم و امسال یازده و نیم میلیون تن. این به آن معناست که شاهد یک رشد قابل ملاحظه در بخش کشاورزی هستیم. رشد کشاروزی ما در 6 ماهه اول امسال بالای 5 درصد بوده است. این به آن معناست که در بخش کشاورزی تلاش‌های مضاعف خود را برای استقلال و خودکفایی، که پیام انقلاب اسلامی ما بوده، ادامه می‌دهیم.
شرایط ما امروز در زمینه حمل و نقل، ناوگان هوایی، ناوگان ریلی، ناوگان جاده‌ای، به مراتب از 4 سال پیش بهتر شده است. با تلاش دیپلمات‌های کشورمان به تحریم فروش هواپیما به ایران خاتمه دادیم تا مردم امنیت بیشتری در سفرهای هوایی داشته باشند.
در طول این 3 سال 564 کیلومتر خط جدید ریل و راه‌آهن را به افتتاح رساندیم و حدود هزار کیلومتر دیگر نیز در حال انجام است که ‌تراک‌بندی آنها به اتمام رسیده است و برای افتتاح آماده خواهد شد. در این دولت 216 کیلومتر آزادراه افتتاح شده است، 2511 کیلومتر بزرگراه و 2769 کیلومتر راه‌سازی جدید انجام شده است.
برای مسکن مهر که ده‌ها و صدها مشکل داشت، در این دولت توانستیم 765 هزار واحد را تکمیل و به مردم تحویل دهیم و همه خدمات جانبی از مدرسه، کلانتری، برق، گاز و جاده را برای آنها فراهم کنیم. تا آخر این دولت 845 هزار واحد مسکن مهر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
مردم عزیز ایران، با بهره‌برداری از 7 هزار مگاوات ظرفیت تولید برق جدید در این دولت، امروز در تولید برق در منطقه در رتبه اول هستیم و در سطح جهان در رتبه 14 قرار داریم. 21 سد را در این دولت تکمیل و آبگیری کردیم. مخازن آبی پشت سد ما 3/ 4 میلیارد متر مکعب افزایش پیدا کرده است.
10 میلیون نفر را رایگان زیر پوشش بیمه قرار دادیم. برای 11 میلیون نفر سبد غذایی مقرر کردیم. هزینه‌های بستری شدن در بیمارستان را از 37 درصد به 3 درصد برای روستاییان و 6 درصد برای شهرنشینان کاهش دادیم.
به رتبه دوم جهان در زمینه تربیت مهندس و رتبه سوم جهان در رشد علمی رسیدیم. علی‌رغم اینکه در اشتغال مشکلات فراوانی داریم ولی در زمینه ایجاد اشتغال در رتبه 5 جهان هستیم. بیکاری یک معضل بزرگ پیش پای ملت ماست. در یک سال گذشته حدود 500 هزار نفر به بیکاران افزوده شده اما در عین حال 700 هزار شغل درست کردیم و رتبه پنجم دنیا هستیم؛ پنجمین کشوری هستیم که توانستیم در یک سال 700 هزار شغل درست کنیم. این به معنای پیشرفت کشور و ملت ایران و پیشرفت انقلاب اسلامی است.
در فناوری نانو در رتبه ششم دنیا و در توان دفاعی در رتبه هفتم هستیم.
جوانان غیور و انقلابی ایران، آنها که فکر می‌کنند دولت یازدهم فقط به فکر اقتصاد و سیاست خارجی و آزادی فرهنگی و اجتماعی بوده، بدانند در این سه و نیم سال، تولید سلاح‌های سبک ما 15 برابر شده است. این آمار رسمی وزارت دفاع ما در روزهای اخیر است. تولید اقلام مهم و استراتژیک و راهبردی در دولت یازدهم به اندازه 4/ 1 برابر 10 سال گذشته است. در 10 سال گذشته هر چه در بخش دفاع راهبردی و استراتژیک تولید شده، در طول دوره این دولت تولید آن 4/ 1 برابر شده است و این به معنای آن است که این دولت به همه زوایای نیازمندی‌های این ملت بزرگ برای دفاع در برابر دشمنان خود هوشیاری و بیداری کامل دارد.
عزیزان من، بدانید امروز در شرایطی هستیم که دستاوردهای زیادی از راه طی شده در طول 38 سال گذشته داریم، اما در عین حال هنوز هم راه طولانی پیش روی ما باقی مانده است.
ما می‌دانیم، ملت ما خواهان زندگی بهتر است و این حق آنهاست. می‌دانیم نخبگان، اندیشمندان، هنرمندان، ‌دانشگاهیان، ‌تشکل‌ها، زنان و اقوام ما خواستار فضای بازتر و مناسب‌تر برای فعالیت‌های خود هستند و از تنگ‌نظری‌ها گله دارند.
باید دست به دست هم دهیم و با فساد و ویژه خواری در این کشور بجنگیم و مبارزه کنیم. تا فساد هست رونق اقتصادی ممکن نیست و پیشرفت مورد انتظار این ملت و این دولت امکان‌پذیر نیست. هنوز در این جامعه مشکلات فراوان اجتماعی داریم. هنوز حاشیه‌نشینی، اعتیاد، طلاق فراوان، بیکاری و فقر داریم. این به آن معناست که باید راه انقلاب را با مدیریت جهادی ادامه دهیم و البته ادامه خواهیم داد و علی‌رغم خواست بدخواهان به همه اهداف بلند انقلاب به حول و قوه الهی دست خواهیم یافت.
مردم ما بدانند که اگر بخواهیم پیشرفت کنیم راهش اتحاد، انسجام، اخلاق، اعتماد به همدیگر، کمک به دولت و وحدت قوای سه‌گانه است که بحمدالله رابطه خوبی بین قوای سه‌گانه، نیروهای دیگر، نیروهای مسلح و همه آنهایی که مدافع این سرزمین و مدافع ملت‌ها، حرم و مقدسات هستند، برقرار است.
عزیزان من، جوانان، انقلابیون، دانشگاهیان، فرهیختگان، همه بدانیم هرکس سیاه نمایی می‌کند، انقلابی نیست. هر کس در فکر دو قطبی کردن جامعه ماست، انقلابی نیست. هرکس دنبال تنش در این جامعه است، انقلابی نیست.
جوانان عزیز، ما برای انقلاب معیار داریم. معیار انقلاب ما خط و راه امام (ره)، خط مقام معظم رهبری و قانون اساسی است. سلیقه‌ها، جناح‌بندی‌ها و منافع شخصی نباید معیار باشد.
امروز با مشکلاتی در منطقه و جهان مواجه هستیم، اما این ملت بزرگ و غیور ما با این حماسه‌ای که امروز آفرید و با حماسه آفرینی هر روزه‌اش در برابر هیچ مشکلی هراس به دل راه نخواهد داد.
یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، این است که در منطقه ما بعضی از تازه‌کاران قدرت را در دست گرفته‌اند و در دنیا و در امریکا هم بعضی از تازه‌کاران قدرت را در دست گرفته‌اند. همه آنها باید بدانند در برابر ملت ایران، تنها باید با احترام و تکریم با این ملت بزرگ حرف بزنند.
این ملت در برابر تهدید، پاسخ قاطع خواهد داد. کسی که دولت و نیروهای مسلح ما را تهدید می‌کند، بداند ملت ما، ملتی یکپارچه و آگاه است و در برابر بدخواهان و دشمنان تا آخر ایستادگی خواهد کرد.
ما مردمی آگاه و هوشیار داریم که منطقی فرهیخته دارند و بلوغ، تعادل و خردمندی خود را در بزنگاه‌های تاریخی به خوبی نشان داده‌اند. هوشمندی خود را به خوبی نشان داده‌اند.
چند هفته پیش مردم در وداع از فرزند زمانه خود در تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، هوشمندی، بیداری و آگاهی خودشان را نشان دادند.
ما در برابر این ملت بزرگ باید سر تعظیم فرود آوریم که علی‌رغم برخی ناملایمات همواره پشتوانه انقلاب و نظام، جوانان، نخبگان و فعالان سیاسی بوده‌اند و هستند و همواره اهل وفا خواهند بود. ما در برابر هرگونه تحریم و نابخردی و آتش‌افروزی با خرد، استقامت و ایستادگی و با قدرت تمام خواهیم ایستاد. قدرت ما از قدرت ملت بزرگ ماست. ما دنبال تنش و تشنج در منطقه و جهان نیستیم، اما در برابر آنهایی که چشم طمع به کشور ما داشته باشند، با قدرت ایستادگی می‌کنیم.
در برابر زور و هر تهدیدی، تمام جناح‌ها، پیر و جوان، روستایی و شهری، یکصدا هستیم و به همه بدخواهان می‌گوییم اینجا ایران، بیشه شیران است. هیچ کس نمی‌تواند چشم بدی به این کشور بزرگ و عزیز ما داشته باشد.
در ماه‌های آینده قدرت خودمان را مثل امروز در پای صندوق آراء در برابر بدخواهان، قدرت‌ها و استکبار جهانی نشان خواهیم داد. زبان گویای ملت ایران، صندوق رأی خواهد بود.
در پی ساختن کشور بزرگ ایران، ایرانی آزاد، آباد و مستقل هستیم. همه در پیروی از رهبر معظم انقلاب در پی اجماع و آشتی و انسجام ملی هستیم. پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب هدف بلند ماست و به 38 سال انقلاب‌مان افتخار می‌کنیم. به تلاش پیگیر سه و نیم ساله دولت و ملت ما که در کنار رهبری بودند، ارج می‌نهیم و آینده ما آینده‌ای پرامید خواهد بود؛ به حول و قوه الهی. شاد و موفق و پیروز باشید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

92096
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.