مصاحبه در مراسم رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حرم امام (ره)

آیتالله هاشمی، پناهگاه بزرگ مردم/ مظلومیت آیت‌الله هاشمی/ نمایش وحدت مردم در رحلت آیت‌الله هاشمی/ عقلانیت و اعتدال آیت‌الله‌ هاشمی/ همراهی هاشمی با امام و رهبری

گزارشگر:
با سلام، در اولین جمعه از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به حرم مطهر تشریف آوردید. درباره علت حضورتان بفرمایید.
رئیس جمهور:
بسم الله الرحمن الرحیم. رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از یاران بسیار نزدیک حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و همچنین از یاران مقام معظم رهبری مد ظله العالی برای همه ملت ایران یک مصیبت بزرگ بود.
آیت‌الله هاشمی در همه روزهای سخت انقلاب اسلامی، نهضت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران یک پناهگاه بزرگ برای مردم بود و مردم انصافاً در رحلت این مرد بزرگ وفای خودشان را نسبت به خادمان انقلاب و نظام به خوبی نشان دادند. این از لحاظ سیاسی برای ما بسیار مهم بود که ملت ما در کنار مسئولیت بزرگ این نظام تا روز آخر هستند و بعد از رحلت و شهادت هم مردم با حضور میلیونی خودشان در خیابان‌های تهران نشان دادند که این رابطه و اعتماد بین مردم و مسئولین همیشه وجود دارد.
نکته دومی که مردم را تکان داد مظلومیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود ما در تاریخ انقلاب و نهضت مان مظلومینی را دیدیم و در میان مظلوم‌ها شهید بهشتی یک نمونه بزرگ آن بود و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هم شبیه آن مرد بزرگ شهید بهشتی دارای مظلومیت بود و این مظلومیت باعث شد که مردم بعد از رحلت او تکان خودند و الحمدالله این مسئله باعث شد که همه مردم وحدت بیشتری پیدا کنند. رحلت ایشان یک نمایشی بود از وحدت مردم همه جناح‌ها، گروه‌ها و این نشان می‌دهد ملت بزرگوار ما به خوبی زمان شناس و موقع شناس است. آن روزی که باید همه یک پارچه به صحنه بیایند و به جهانیان نشان بدهند به خوبی به این وظیفه عمل می‌کنند.
و نکته آخر این که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اگر بخواهیم ویژگی بزرگ او را در سراسر زندگی شان ذکر کنیم به غیر از جهاد، ایثار وفداکاری مسئله عقلانیت و اعتدال نخواهد بود. همه جا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مسائل مختلف، فشارهای مختلف، پیچ و خم‌های مختلف را با عقلانیت و با تدبیر و با میانه روی و اعتدال طی می‌کرد و می‌پیمود.
پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای همه ما راه عقلانیت و اعتدال است و ان‌شاءالله مردم ما همان راه را انتخاب می‌کنند.
خوشبختانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طول زندگی و حیاتش کنار امام و رهبری بود. امروز هم پس از رحلت شان قبر شریف شان در کنار مقبره مطهر امام راحل و حاج احمدی آقای راحل قرار گرفت و این نشان داد که حیات و ممات همواره در کنار امام بوده و خدا به ما توفیق دهد که راه امام را و راه مقام معظم رهبری را به خوبی ادامه دهیم و خادم خوبی برای ملت بزرگوار و عزیز ایران باشیم.

92000
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.