مصاحبه در جریان بازدید از بیمارستان بهارلو

اهمیت حل مشکلات بیماران / ضرورت ادامه طرح تحول سلامت / رضایت مردم از خدمات بیمارستان / انتقال رهبری به بیمارستان بهارلو پس از ترور / ضرورت نوسازی بیمارستان‌ها در طرح تحول سلامت

گزارشگر:

رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) را خدمت شما تسلیت عرض می‌کنم. لطفاً انگیزه خود را از حضور در یکی از بیمارستان‌های جنوب تهران و عیادت از بیماران در روز 28 صفر بیان نمایید.

رئیس جمهور:

بسم الله الرحمن الرحیم

رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین پیشاپیش سالروز شهادت امام هشتم حضرت علی‌ابن‌موسی‌‌الرضا(ع) را به ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می‌کنم.

عزاداری بسیار ارزشمند مردم در ایام ماه محرم و صفر در داخل و هم در خارج از کشور بسیار تأثیرگذار بود و ان‌شاءالله برای‌شان آرزوی توفیق بیشتر می‌کنم.

معمولاً در ایام شهادت ائمة هدی یا پیامبر اسلام فرصتی پیدا می‌شود که ما از جاهایی که در ایام معمول فرصت بازدید از آنجا نیست، بازدید کنیم و درواقع عزاداری خود را با عزیزانی که در پیشگاه خداوند مقرب هستند، شریک می‌کنیم.

بیماران برای ما بسیار اهمیت دارند. هم از لحاظ اینکه شرایط برای پذیرش و مداوای آنها فراهم شود و هم اینکه رضایت بیماران جلب و مشکلات آنها حل و فصل شود.

امروز هر بیماری را که ملاقات کردیم و از او سؤال کردیم، از کار بیمارستان کاملاً رضایت داشتند، رسیدگی بسیار خوب بوده است و من از این موضوع بسیار خوشحال هستم. مردم ما از شرایط تحولی که امروز در بخش سلامت ایجاد شده است راضی هستند.

ما باید در کنار پرسنل فعال همة بیمارستان‌ها در بخش‌های مختلف و همچنین وزارت بهداشت و همه مردم باید دست به دست هم بدهیم و بتوانیم ان‌شاء‌الله هم این طرح را پیش ببریم و هم ارتقاء دهیم و اگر هم دارای نواقصی است، آنها را رفع نماییم.

از اینکه مردم از کار خدماتی بیمارستانی راضی هستند، بسیار خوشحالم. از پزشکان محترم، پرستاران و همه عناصری که به انواع مختلف به بیماران عزیزمان خدمات می‌دهند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

از وزیر محترم و پرسنل وزارتخانه که در اجرای این طرح کار بسیار بزرگی را شبانه روز انجام می‌دهند، تشکر می‌کنم.

بیمارستان بهارلو برای من دارای خاطره‌ای است. این بیمارستان همان بیمارستانی است که وقتی مقام معظم رهبری در روز شنبه 6 تیر ماه مورد توطئة ترور قرار گرفتند اولین بیمارستانی که به مسجد ابوذر نزدیک بود این بیمارستان بود و توانستند مقام معظم رهبری را به اینجا منتقل کنند.

شاید اگر این بیمارستان و خدمات آن نبود ما این وجود عزیز را از دست می‌دادیم. بنابراین، این بیمارستان و پرسنل آن حقی بر گردن ملت ایران در نجات جان رهبر معظم انقلاب دارند.

برای همه آنها آرزوی موفقیت می‌کنم و دعا می‌کنم تا کمافی‌السابق بتوانند بهتر از گذشته خدمات خود را ارائه دهند.

گزارشگر:

توجه به مسئله سلامت یکی از اولویت های این دولت است. رویکرد اصلی دولت در زمینة سلامت برای سال آینده چه خواهد بود؟

رئیس‌جمهور:

اولاً طرح سلامت را ادامه خواهیم داد. چون ادامه آن بسیار مهم است. بودجة لازم برای ادامه این طرح را مدنظر قرار داده‌ایم. مردم ما می‌دانند که همة مردم ایران امروز تحت پوشش درمانی قرار گرفته‌اند و این کار بسیار بزرگی بوده است که انجام گرفته است.

منتها برای اجرای طرح تحول، بیمارستان‌های ما نیاز به نوسازی دارند. همین بیمارستان بیش از هفتاد سال عمر دارد. بنابراین نیاز به نوسازی دارد. بعضی جاها باید تجهیزات‌شان جدید شود و بعضی جاها هم نیاز به تجدید بنا و تکمیل بیمارستان دارند.

همچنین در برخی از بیمارستان‌ها نیاز به جذب پزشکان است. در برخی موارد نیز تعداد پرستاران کم است و باید جذب شوند. تلاش ما این است که این روند را در سال آینده در جهت تکامل ادامه دهیم و با همت و یاری تمام پزشکان، پرستاران و همه آنهایی که در بیمارستان‌ها به بیماران خدمت می‌کنند و وزارتخانة مربوطه راه را ادامه دهیم.

متشکرم

91874
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.