بازدید دکتر خیاطیان از سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری صبح امروز با حضور در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو(ایران نانو1401) که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شده است از محصولات به نمایش درآمده در این نمایشگاه بازید کرد.
تصویر بازدید دکتر خیاطیان از سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در جریان این بازدید، دکتر محمدصادق خیاطیان از دستاوردها و محصولات شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نانو بازدید کرد و ضمن گفتگو با مدیران این شرکت‌ها، از نزدیک در جریان فعالیت‌های این شرکت‌ها قرار گرفت.

در این نمایشگاه که از روز ۹ مهر ماه آغاز و تا روز ۱۲ مهر ماه ادامه خواهد داشت، آخرین دستاوردها و محصولات بیش از 160 شرکت تولیدی و ارائه دهنده خدمات نانویی به نمایش درآمده است.

سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو با هدف ایجاد تعامل میان نقش‌آفرینان مختلف توسعه فناوری نانو و ایجاد فرصتی برای گفتگو میان مدیران ارشد با صاحبان دستاوردهای کشور در حوزه مرز دانش در حال برگزاری است.

لازم به ذکر است برنامه توسعه فناوری نانو که با الگوی بومی توسط دولت سیزدهم در حال پیگیری است، تاکنون منجر به دستاوردها و نتایجی نظیر فعالیت علمی و پژوهشی بیش از 40 هزار اسناد و پژوهشگر در عرصه فناوری نانو، حفظ جایگاه چهارم دنیا در انتشار مقالات علمی، تولید بیش از 1200 محصول و تجهیز مبتنی بر فناوری نانو به وسیله بیش از 325 شرکت فناور و صنعتی، تکمیل بیش از 290 پروژه رفع نیاز صنایع مبتنی بر فناوری های داخلی، قطع وابستگی به واردات در برخی حوزه‌های راهبردی و صادرات محصولات فناوری نانو به بیش از 45 کشور شده است.

136371
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.