بررسی سناریوهای آینده سیاسی عراق در پرتو بحران موجود در مرکز بررسی‌های استراتژیک

دومین نشست «بررسی آینده سیاسی عراق در پرتو بحران موجود» بعدازظهر شنبه 10 مهر ماه جاری با حضور جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
تصویر بررسی سناریوهای آینده سیاسی عراق در پرتو بحران موجود در مرکز بررسی‌های استراتژیک

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در این نشست کارشناسان ضمن تحلیل فرآیند ظهور و شکل‌گیری جریان موسوم به «صدر» در عراق طی سه دهه اخیر، موضوع قدرت اجتماعی این جریان در بسیج توده‌ها و نقش رهبری آن در صحنه سیاسی عراق را مورد بررسی قرار دادند.

شناخت جریان صدر و ارزیابی وضعیت آن، موضع این جریان در برابر دیگر جریان‌های سیاسی موجود در عراق، فرصت و تهدیدهای موجود، نگاه حاکمیت عراق به صدری‌ها و همچنین راهبرد جمهوری اسلامی ایران در قبال جریان صدر از موضوعات دیگری بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست دکتر شجاعی، دبیر این نشست با جمع‌بندی مباحث مطرح شده در این جلسه یادآور شد: به دلیل گستردگی موضوعات، در نشست سوم، «سناریوهای آینده سیاسی عراق در پرتو بحران موجود» و نیز موضوع تحلیل و ارزیابی نقش جریان صدر به عنوان یک جریانِ اجتماعی سیاسی در آینده عراق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

136369
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.