بررسی سناریوهای آینده سیاسی عراق در پرتو بحران موجود در مرکز بررسی‌های استراتژیک

نشست «بررسی آینده سیاسی عراق در پرتو بحران موجود» صبح امروز سه‌شنبه 29 شهریور ماه جاری با حضور جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
تصویر بررسی سناریوهای آینده سیاسی عراق در پرتو بحران موجود در مرکز بررسی‌های استراتژیک

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در این نشست کارشناسان ضمن بررسی دلایل ناآرامی‌های داخلی در عراق، ابعاد مختلف بحران موجود و نقش دخالت غرب در تغییرات احتمالی در این کشور را مورد بررسی قرار دادند.

در این نشست رویکرد کشورهای منطقه به تحولات عراق مورد بررسی قرار گرفت و نقش دولت‌های آمریکا و انگلیس در ایجاد بحران موجود در عراق مورد تاکید قرار گرفت.

مطالبات مدنی جامعه جوان عراق، اردوکشی‌های خیابانی جریان‌های سیاسی در این کشور و چالش انحلال پارلمان عراق و همچنین نقش بازیگران خارجی در تحولات آتی این کشور برای سهم‌خواهی بیشتر از منابع عراق از موضوعات دیگر مورد بررسی در این نشست بود.

در پایان این نشست نیز دکتر علیرضا کوهکن، مدیرکل سیاسی و امور بین‌الملل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با جمع‌بندی مباحث مطرح شده در این جلسه و با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از استقلال عراق اظهار داشت: دخالت خارجی در تحولات عراق منجر به ناآرامی و بی‌ثباتی در این کشور خواهد شد، لذا لازم است گروه‌های عراقی مسایل خود را با اتکای بر مردم این کشور، حل کنند.

136362
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.