از سلسله نشست های بررسی چگونگی احیای اقتصاد روستاها با محوریت تعاونی‌ها:

نشست بررسی تجربیات خبرگان احیای اقتصاد روستاها برگزار شد

در ادامه امضای تفاهمنامه سه جانبه فی‌مابین مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و نماینده رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت، سلسله نشست‌هایی برای تحقق مفاد این تفاهمنامه در محل این مرکز در حال برگزاری است؛ در ادامه این نشست‌ها، جلسه‌ای برای بررسی احیای اقتصاد روستاها با محوریت تعاونی‌ها و با موضوع بررسی تجربیات خبرگان و پیشکسوتان این حوزه در محل مرکز برگزار شد.
تصویر نشست بررسی تجربیات خبرگان احیای اقتصاد روستاها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، از سلسله نشست های بررسی چگونگی احیای اقتصاد روستاها با محوریت تعاونی‌ها، نشستی با موضوع بررسی تجربیات خبرگان احیای اقتصاد روستاها در محل این مرکز برگزار شد.
در این نشست که با هدف تحقق اهداف تفاهمنامه سه جانبه امضا شده در خصوص احیای اقتصاد روستاها با محوریت تعاونی ها برگزار شد، ضمن بررسی ابعاد و مسائل احیای روستاها، خبرگان و پیشکسوتانی از جهاد سازندگی و مؤسسه توسعه روستایی حاضر در جلسه به بیان سال ها تجربیات ارزشمندشان در حوزه تعاونی های روستایی و تأمین مالی پروژه های پیشرفت و توسعه روستاها پرداختند و به بایسته ها و لوازم احیای روستاها، شیوه و نحوه تامین مالی پروژه ها و مدیریت اجرایی آنها و به خصوص چگونگی فراهم آوردن حضور و مشارکت مردم در توسعه روستاها اشاره کردند.
در ادامه این نشست، کارشناسان، استادان دانشگاه ها و نمایندگان سازمان های مرتبط حاضر در جلسه ضمن بیان نکات و پیشنهادات خود به صورت مستقیم و بی واسطه بحث و تبادل نظر با فعالان این حوزه پرداختند.
در این نشست تلاش شد تا با مرور و بررسی تجربیات افراد فعال در این حوزه گامی دیگر در ارائه تهیه گزارشی جامع در خصوص ارائه راهبردهای احیای روستاها با محوریت تعاون برداشته شود و به خوبی تجربیات گذشتگان به کار گرفته شود. این افراد اندوخته هایی حاصل از دانش تجربی و تخصصی هستند که باید در مراحل تصمیم گیری و تصمیم سازی راهبردهای کلان و استراتژیک از تجربیات شان بهره برد.

136342
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.