بررسی راه‎‌حل‌های معضل ترافیک کلان‌شهرها در مرکز بررسی‌های استراتژیک

نشست بررسی راه‌حل‌های معضل ترافیک کلان‌شهر‌ها به ریاست معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و با حضور تنی چند از کارشناسان و مدیران حوزه حمل و نقل و ترافیک در محل مرکز بررسی‌های استراتژیک برگزار شد.
تصویر بررسی راه‎‌حل‌های معضل ترافیک کلان‌شهرها در مرکز بررسی‌های استراتژیک

به گزارش روابط عمومی‌ مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در این نشست، طرح کاهش 30 درصدی ترافیک تهران در مدت زمان سه سال با ارزیابی راهکار بازگشت مسافران به مترو و اتوبوس و ایجاد ظرفیت‌های جدید و اصلاح روش‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین در این نشست با توجه به آغاز فصل بازگشایی مدارس، موضوع تغییر ساعات کار کسب و کارها و تقویت دسترسی‌ها به عنوان راهبرد کوتاه مدت به بحث گذاشته شد.
موضوع تنوع‌بخشی به ساعات فعالیت‌های بخش‌های مختلف در 6 ماهه دوم سال جاری از جمله تغییر ساعت کار بانک‌ها از ساعت 8 تا 14 به 9 تا 16 (با توجه به وابستگی فعالیت بخش‌های مختلف اقتصادی به رفتار بانک‌ها) همچنین ساعات کار دولت، شهرداری‌ها و مدارس و نیز تغییر ساعات کار کارکنان شیفتی از جمله شرکت‌های تولیدی، صنعتی، بیمارستان‌ها و ... از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست نیز سید جواد سادات فریزنی، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با اشاره به جایگاه مردم در گفتمان دولت سیزدهم(عدالت و جمهوریت) اظهار داشت: مرکز بررسی‌های استراتژیک ماموریت دارد گفتمان دولت را در تمامی ساحت‌ها و شئونات مختلف پیگیری کند و از آنجایی که تسهیل دسترسی مردم به سیستم حمل و نقل یکی از وجوه مدنظر جهت رفاه حال شهروندان است از این منظر موضوع برای ما حائز اهمیت است.
وی با اشاره به حضور کارشناسان مرکز بررسی‌های استراتژیک در کمیسیون‌های دولت گفت: مرکز می‌تواند برای اصلاح قوانین و تدوین آئین‌نامه‌های اجرایی و همراهی برای اجرایی شدن طرح‌های موردنظر از این طریق وارد عمل شود. همچنین ارایه گزارش‌های راهبردی به رئیس جمهور برای ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی و برگزاری جلسه در سطوح بالاتر، ابزارهای دیگری است که با توجه به اهمیت موضوع و شرایط زمانی، مرکز بررسی‌های استراتژیک می‌تواند از طریق آن اقدام کند.

136340
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.