تکذیبیه/ رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک هیچ آماری در زمینه مهاجرت اعلام نکرده است

در پی انتشار یک گفت‌وگوی رسانه‌ای با رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری که در حاشیه «همایش حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت» انجام و در آن به موضوع مهاجرت به‌عنوان یکی از حیطه‌های مطالعاتی مرکز پرداخته شده بود، متاسفانه برخی منابع خبری، در بازنشر مطالب مطرح شده، در اقدامی غیراخلاقی، آمارهایی را در حوزه مهاجرت به دکتر خیاطیان نسبت داده‌اند که به هیچ عنوان از سوی ایشان بیان نشده است.
تصویر تکذیبیه/ رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک هیچ آماری در زمینه مهاجرت اعلام نکرده است

مواضع رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در خصوص موضوع مهاجرت، در متن خبر منتشره در خروجی خبرگزاری ایلنا موجود است و آنچه خارج از چارچوب این متن به ایشان نسبت داده شده، بدین وسیله تکذیب می‌گردد.

لازم به توضیح است که محور اصلی مصاحبه مورد نظر، تاکید به تفکیک بین دو شاخص «میل به مهاجرت» و «اقدام به مهاجرت» و انتقاد از برخی بزرگنمایی‌ها در این حوزه بوده است. در عین حال در این مصاحبه به تشکیل یک سازمان حاکمیتی برای رصد روندها و ارائه آمارهای متقن در حوزه مهاجرت تاکید و به برخی ریشه‌های موضوع مهاجرت نخبگان پرداخته شده است.

بدیهی است که انتساب آمارهای اغراق‌آمیز در زمینه مهاجرت به گوینده این سخنان، گذشته از اینکه نشر اکاذیب به شمار می‌آید، با روح کلی سخنان بیان شده کاملاً در تناقض است.

روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

136220
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.