دیدار دکتر خیاطیان با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان فارس، با آیت‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار و گفت‌وگو کرد.
تصویر دیدار دکتر خیاطیان با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، دکتر محمدصادق خیاطیان در ابتدای این دیدار ضمن تشریح ماموریت‌های این مرکز، گفت: یکی از ماموریت‌های مرکز که از سوی رئیس جمهور به ما ابلاغ شده است بحث ارتباط با نخبگان و توسعه شبکه نخبگانی به منظور بهره‌مندی از نقطه نظرات آنها در نظام حکمرانی کشور است.

وی افزود: دولت برای پیاده‌سازی برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف نیاز به اعتمادسازی در میان افکار عمومی دارد لذا اینجا نقش نخبگان حائز اهمیت است. وقتی نخبگان از برنامه‌ای حمایت کنند پذیرش آن برای مردم بیشتر می‌شود.

خیاطیان در ادامه با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم مردمی‌سازی امور و مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف است، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های رئیس جمهور، مردمی بودن ایشان است که این مسئله را می‌توان در سفرهای استانی ایشان مشاهده کرد. رئیس جمهور معتقدند همه امور در کشور باید مردمی شود لذا ما نیز در مرکز این مسئله را با جدیت دنبال می‌کنیم.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه استان فارس از ظرفیت‌های خوب دانشگاهی و حوزوی برخوردار است، اظهار امیدواری کرد که دولت بتواند از این ظرفیت در نظام حکمرانی کشور استفاده کند.

آیت‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز در این دیدار با بیان اینکه یکسری مسائل مبنایی در نظام اسلامی وجود دارد که الگوی جدیدی برای حکمرانی است و نمونه آن در جهان وجود ندارد، گفت: کار کردن در این الگو ظرافت‌های خاصی را می‌طلبد. بنده به‌خاطر اینکه با دانشگاه ارتباط دائمی دارم نکته‌ای را متوجه شدم و آن اینکه دانشگاهیان ما در جایگاه خود به قدری که باید، مورد اکرام و احترام قرار نگرفته‌اند. امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود فرمودند حوزه و دانشگاه باید دو بال باشند و چون دانشگاهیان به‌قدر کافی مورد احترام قرار نگرفته‌اند متاسفانه جایگاه حوزه نیز لطمه خورده است. بنده معتقدم اگر یکی از این دو بال بشکند بال دیگر نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه و حوزه باید با هم رشد کنند، تصریح کرد: حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب فرموده‌اند که در جامعه ما دانشگاه و حوزه باید با هم رشد کنند و جایگاه داشته باشند و کار کنند. حال اگر رشد کرد آن مردمی بودن هم معنا پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ضمن تقدیر از روحیه مردمی و عدالت محور رئیس جمهور، گفت: نگاه عمیق شخص رییس جمهور برای بنده بسیار جالب بوده است. ایشان در اجلاسیه ائمه جمعه کشور توصیفی از عدالت کردند که نشان دهنده نگاه بسیار علمی و عمیق رئیس جمهور است. اگر همین نگاه رییس جمهور به فضای دانشگاه و حوزه منتقل شود و مردم در همین چارچوب همراه شوند نتایج خوبی خواهیم گرفت.

آیت‌الله دژکام در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه دولت کارهای سنگینی را شروع کرده‌اند و بنده نیز روز جمعه گذشته در خطبه‌های نماز جمعه از دولت حمایت جدی کردم. رئیس جمهور دلسوزانه وارد قضیه شده و همه باید از برنامه‌های ایشان حمایت کنند؛ امیدواریم این نگاه توسعه پیدا کند و مسئولان دولتی نیز در کمک به رییس جمهور موفق باشند.

136179
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.