دکتر خیاطیان در نشست حلقه‌های میانی استان فارس:

مرکز بررسی‌ها به دنبال الگوسازی در زمینه حلقه‌های میانی است

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از اراده دولت برای استفاده از ظرفیت حلقه‌های میانی برای حل مسائل کشور خبر داد و گفت: مرکز بررسی‌های استراتژیک به دنبال الگوسازی در این زمینه است و تلاش داریم این فرایند را زودتر به نتیجه برسانیم.
تصویر مرکز بررسی‌ها به دنبال الگوسازی در زمینه حلقه‌های میانی است

به گزارش روابط عمومی ‌مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، دکتر محمدصادق خیاطیان در ادامه سفر خود به شیراز، در نشست حلقه‌های میانی استان فارس که در محل استانداری این استان تشکیل شد، با بیان اینکه این اولین جلسه استانی حلقه‌های میانی است، گفت: ما در مرکز بررسی‌ها به دنبال این مسئله هستیم که برای حل چالش‌های کشور به راهبردهایی در موضوعات مشخص برسیم و در این زمینه، نقش حلقه‌های میانی همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز پیش از این تبیین فرموده‌اند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مرکز بررسی‌ها به دنبال الگوسازی در زمینه حلقه‌های میانی است

خیاطیان در ادامه با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر تشکیل حلقه‌های میانی متشکل از نخبه‌های فکری در حوزه‌های مختلف، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک، تبیین رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تبدیل آن به راهبردها، اقدامات، راهکارها و مسیر عملیاتی برای حرکت نظام حکمرانی است.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت حلقه‌های میانی را نیازمند الگوسازی در نهادهای سیاست‌گذاری از جمله مرکز بررسی‌های استراتژیک خواند و گفت: اینگونه نشست‌ها با حضور افرادی که در کف میدان حضور دارند به ما در رسیدن به الگوی مناسب کمک می‌کند.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در ادامه با طرح این سوال که چرا موضوع حلقه‌های میانی در کشور مطرح شده است؟ خاطرنشان کرد: به نظر بنده رهبر معظم انقلاب به دنبال کارکرد موثرتر و توسعه نقش‌آفرینی مردم در عرصه‌های مختلف در جامعه بودند، لذا این بحث را مطرح کردند.

خیاطیان با اشاره فعالیت‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک در زمینه حلقه‌های میانی در ماه‌های گذشته، از برگزاری جلسات متعدد برای بسط مفهومی و نظری این ایده خبر داد و گفت: البته اعتقاد داریم که نباید در فضای تئوری باقی بمانیم و باید سریعتر وارد فاز عملیاتی شویم و اینگونه جلسات در رسیدن به یک نقطه مشترک و کاربردی شدن مطالعات و ایده‌ها کمک می‌کند.

وی استفاده از ظرفیت افراد تاثیرگذار در حوزه‌های مختلف برای غلبه بر چالش‌های پیش روی کشور را فلسفه اصلی طرح ایده حلقه‌های میانی دانست و افزود: هدف ما در حلقه‌های میانی این است که افراد تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف را بکار گیریم و از ایده‌ها و نظرات آنها برای دستیابی به راهبردهای مشخص اجرایی بهره ببریم.

حلقه‌های میانی خط‌شکنی کنند

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تصریح کرد: به طور مثال خانواده‌های معزز شهدا در این زمینه اقداماتی را به صورت خودجوش انجام داده‌اند، لذا باید به دنبال این قبیل کارها و گروه‌های مردمی برویم و ما در مرکز می‌توانیم حلقه واسط انجام این امور باشیم.

وی با بیان اینکه مساله در کشور زیاد است و باید گروه‌های مختلف مردمی را درگیر نقش‌آفرینی برای حل آنها کرد، اظهار داشت: ما می‌خواهیم حلقه‌های میانی خط‌شکنی کنند و به سراغ مسائل و مشکلات کشور بروند.

خیاطیان با تاکید بر اینکه مرکز بررسی‌های استراتژیک به دنبال الگوسازی درباره حلقه‌های میانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، گفت: بنای ما بر این است که این الگوسازی را زودتر به نتیجه برسانیم. این‌طور هم نیست که در تهران بنشینیم و برای کل کشور الگو طراحی کنیم. مطلوب ما این است که چنین جلساتی در سطح همه استان‌ها برگزار شود و بازخوردهای آن به دست ما برسد تا به معنای واقعی کلمه بتوانیم مردمی‌سازی را در ساحت‌های مختلف جاری و ساری کنیم.

136178
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.