دکتر خیاطیان در نشست با مدیران صنایع حوضه آبریز زاینده‌رود در استان اصفهان:

صنایع باید مسئولیت اجتماعی خود را در مدیریت آب ایفا کنند

در ادامه سلسله نشست‌های نخبگانی پیرامون ماموریت ویژه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در زمینه انجام مطالعات علمی احیای حوضه آبریز زاینده‌رود، نشست هم‌اندیشی با مدیران صنایع استان اصفهان در محل این مرکز برگزار شد.
تصویر صنایع باید مسئولیت اجتماعی خود را در مدیریت آب ایفا کنند

به گزارش روابط‌عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، دکتر محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز در این نشست ضمن اشاره به راهبرد دولت در حمایت از صنایع کشور، بر اهتمام ویژه صاحبان صنایع در حوضه آبریز زاینده‌رود به یافتن راهکارهای جدید و بالابردن میزان بهره‌وری در استفاده از آب تأکید کرد.
رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری همچنین استفاده از فناوری‌های جدید در مدیریت آب را چه در فاز تامین و چه در فاز مصرف ضروری دانست و تاکید کرد که صاحبان و مدیران صنایع باید در این زمینه پیش‌قدم شوند.
وی در ادامه به نقش کارشناسی و علمی مرکز و تلاش بر یافتن راهبرد و راهکار و ایجاد اجماع در خصوص اجرای راهکارهای بالابردن بهره وری در استفاده از آب اشاره کرد و افزود: همانگونه که صنایع این حوضه آبریز مانند فولاد باید مسئولیت اجتماعی خود را در قبال مدیریت آب ایفا کنند، در تحقق سند راهبردی احیای حوضه آبریز زاینده‌رود هم- که از سوی مرکز بررسی‌های استراتژیک پس از انجام مطالعات کامل علمی و پژوهشی و نشست‌های مشورتی با صاحب‌نظران و ذینفعان به نگارش در خواهد آمد- نقش بسزایی خواهند داشت.
در ادامه مدعوین که از مدیران شرکت‌های فولادی و پالایشگاهی استان اصفهان بودند، ضمن بیان دغدغه‌ها و ارائه گزارشی از میزان مصرف آب و چالش‌هایی که با آن روبرو هستند، پیشنهادات خود را در راستای احیای حوضه آبریز زاینده رود عنوان کردند.

136079
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.