چشم انداز مدیریت و حکمرانی توسعه سواحل مکران

نشست چشم‌انداز مدیریت و حکمرانی توسعه سواحل مکران با حضور دکتر حسام‌الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور، دکتر ابراهیم حاجیانی معاون مرکز بررسی‌های استراتژیک، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، فریدون همتی استاندار هرمزگان و ۴۰ نفر از ذینفعان این موضوع از نهادهای مختلف دولتی و حاکمیتی برگزار شد.
تصویر چشم انداز مدیریت و حکمرانی توسعه سواحل مکران

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری طی یک کار تحقیقاتی میدانی و پژوهشی و با مشارکت کنشگران و ذیربطان درگیر در طرح توسعه سواحل مکران تلاش دارد روند تصمیم‌سازی و سیاستگذاری در ارتباط با توسعه این سواحل به‌طور همه جانبه و جامعی شکل بگیرد.

از آن‌جایی که کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی اساسنامه توسعه سواحل مکران است لازم بود طی نشستی مدعوین استدلال‌ها و نظرهای خود را به طور شفاف و روشن بیان نمایند. زیرا هیچ نهادی چنین جلسه‌ای را با حضور اکثریت ذینفعان و ذیربطان به منظور توسعه سواحل مکران برگزار نمی‌کند. لذا این جلسه فرصت مناسبی برای مدعوین و کنشگران محترم بود تا بدون خودسانسوری استدلال‌های خود را در قالب محورهای تعیین‌شده اعلام نمایند.

انتظار مرکز از برگزاری این جلسه شناسایی موانع حکمرانی بهینه و کارآمد برای توسعه سواحل مکران است و در این زمینه با همکاری کنشگران و ذیربطان این حوزه گزارش سیاستی مرکز به عنوان بازوی مشورتی ریاست محترم جمهور به زودی تدوین و برای ایشان ارسال خواهد شد.

ارتقای قابلیت اجرایی و حکمرانی سواحل مکران با حفظ دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و خواست بدنه اجتماعی محدوده ۷۰۰ کیلومتری این سواحل برای مرکز بررسی‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. به همین جهت مرکز جلسه توسعه سواحل مکران را از منظر پیوست فرهنگی و اجتماعی آن پیگیری خواهد کرد.

اساسا ورود مرکز بررسی‌های استراتژیک به موضوع توسعه سواحل مکران، ایجاد حساسیت و تلنگرهای سیاستی برای توجه و عنایت بیشتر به دستگاه‌های دولت و حاکمیتی به توسعه درون‌زا و برون‌زای این سواحل و عطف توجه به موضوع پیوست فرهنگی و اجتماعی است. لذا مرکز از هرگونه کمک و یاری دیگر دستگاه‌ها به منظور تدقیق در تدوین و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه و به‌طور کلی حکمرانی این سواحل استقبال می‌کند.

این خبر تکمیل می‌شود.

112957
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.