سخنرانی در دیدار با مردم مشهد ( تبلیغات انتخاباتی)

انتخاب فریب یا صداقت/ تصمیم خطا: جنگ تصمیم درست: صلح/ اتاق فکر امریکا: ترامپ یک لبه گازانبر و لبه دیگر گازانبر در اردیبهشت 96 از ایران/ نگرانی دلواپسان از واردات هواپیما/ مشکلات برخی کاندیداها با فردوسی و هنر و.../ تأکید بر ننشستن اقلیت به جای اکثریت/ احترام به سپاه و بسیج/ اجرای وصیت نامه امام، تقاضای روحانی از سپاه/ حرکت صدا و سیما در چارچوب قانون اساسی/ نرخ بالای اجرت پاره کردن عکس روحانی/ دریافت یک میلیون تومان برای پاره کردن یک عکس/ استفاده برخی افراد از بودجه دولت برای تخریب آن/ تحت فشار قرار دادن ظریف و عراقچی با تلفن‌های ناشناس در شب مذاکرات/ تصمیم دولت خاتمی برای حاشیه‌نشین‌ها/ اقدامات دولت در عرصه سلامت/ قرار دادن بازار نفت ایران در اختیار عربستان از سوی دولت قبل/ رویکرد ابزاری به امام رضا برای کسب آراء/ تهمت به معلمان گناهی نابخشودنی/ اتهامات و دروغ‌پراکنی‌های مخالفان دولت/ برخی افتخارات روحانی/ معیارهای انقلابی‌گری/ طرح سوالات ابتدایی در صدا و سیما و مغفول ماندن طرح تحول سلامت، مهار تورم خودکفایی گندم و.../ خراسان، زادگاه مفاخیر ایران/ خراسان صاحب سبک ادبی و هنری/ تشکر از دکتر جهانگیری/ یادی از مفاخر و بزرگان ایران/ دعوت از جوانان برای حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات/ توطئه‌‌های مخالفان دولت / 1+11/ لحاظ صبر و نظم و آرامش در انتخابات/ ضرورت صبوری و هوشیاری در انتخابات


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
السلام علیک یا مولا یا علی بن موسی الرضا المرتضی و رحمه الله و برکاته

مشهد شهر شگفتی هاست. آسمان هم با شماست. رحمت خدا هم با خراسان است.
سلام بر مردم غیور خراسان. سلام بر خراسان رضوی، شمالی و جنوبی. سلام بر آن امام رئوفی که از همیشه غریب تر و مظلوم تر است. سلام بر جوانان مشهد و خراسان .
سلام بر دختران. سلام بر پسران. سلام بر غیور مردان. سلام بر اندیشه و هنر. سلام بر دانشگاه و آزادی.
مردم عزیز مشهد مقدس! خراسان عزیز! خراسان بزرگ! امروز روز سرنوشت ملت بزرگ ایران است. ما می‌خواهیم روز جمعه بین فریب و صداقت، یکی را انتخاب کنیم. ما می‌خواهیم کسی را انتخاب کنیم که بار مسئولیت اجرای کشور را بر دوش گیرد.
من خواهش می‌کنم به این جملۀ من توجه کنید. شما بدانید رئیس جمهور، رئیس شورای عالی دفاع است . با یک تصمیم خطا یعنی جنگ و با یک تصمیم درست یعنی صلح. کشور را بشناسیم، منطقه را بشناسیم، دنیا را بشناسیم. چرا از سیاست خارجی حرف نمی‌زنید؟ چرا نمی‌گویید در دورۀ بعد می‌خواهید روابط با جهان چگونه باشد؟
یک جمله‌ای هست که من هیچ جا نگفته‌ام، ولی اینجا و در مشهد به شما خواهم گفت. وقتی در امریکا این آقای جدید سرکارآمد، در اتاق فکر گفتند: این گاز انبر جدید است، مال قدیم نیست. در اتاق فکر گفتند: یک لبۀ گاز انبر درست شد، لبۀ بعدی گاز انبر اردیبهشت در ایران است. اشتباه کردید، ما در ایران گازانبر نداریم. ما آن لبه گاز انبر خارجی را هم کُند خواهیم کرد.
ما نخواهیم گذاشت تحریم به کشور برگردد.
چقدر درباره هواپیما با شما صحبت کردند. من یک جمله بگویم . بحث سر هواپیما نیست. بحث سرقول بین نمایندۀ مردم و مردم است، قولی که ما به شما دادیم. گفتند که هواپیما کاغذی است، بعد وقتی هواپیما‌ها رسید، یکی از دلواپسان – از سران شان – که با ما هم از قدیم رفیق بوده، نامه‌ای به من نوشت که حالا شما دنبال هواپیما رفتید، ایرباس را آوردید، کافی بود، چرا باز رفتید بوئینگ خریدید؟ امروز چهار فروند «‌ای تی آر» هم به ایران رسید. امیدوارم دلشان برای هواپیمایی‌های جنوب خلیج فارس نسوخته باشد. ما می‌خواهیم ایرانی‌ها سوار شرکت-های هواپیمایی ایران شوند. ما می‌خواهیم حمل و نقل مدرن در اختیار ملت ایران باشد.
شما می‌خواهید کشور را اداره کنید؟ اول به من بگویید مشهد را چگونه اداره کردید؟ همۀ مشهد که دست شما بود و هنوز هم دست شماست. شما با مردم و جوان‌ها مشکل داشتید، چرا با فردوسی مشکل دارید؟ چرا اشعار فردوسی را پاک کردید؟ شما به مردم مشهد گفتید: اگر هنر می‌خواهید، اگر دنبال این هستید که در مشهد هم مراسم هنری باشد، از مشهد بیرون بروید. حالا می‌خواهید ایران را بگیرید و به مردم بگویید از ایران بیرون بروند؟
فکر می‌کنند که اختیار استان در دست آنهاست. اختیار کشور در دست ملت ایران است. همۀ مسئولین باید نوکر ملت ایران باشند.
ما یک دولت داریم، ما یک رهبر داریم، ما یک قانون اساسی داریم، در هر شهر رهبر نمی‌خواهیم. شما همه منابع مالی و نهادهای مشهد را گرفتید، برای حاشیه نشین‌ها چه کردید؟ اولین دولتی که ...
[ننگ ما ننگ ما امام جمعه ما]
من می‌خواهم از شما خواهش بکنم درباره فردی، کسی ، یا در مورد امام جمعه محترم چیزی نفرمایید [روحانی دوستت داریم.]
شما می‌دانید که ما با مخالفین هم می‌خواهیم زندگی کنیم. می‌دانید اقلیت هم باید سرجای خودش محترم باشد. ما فقط یک خواهش داریم. می‌گوییم اقلیت جای اکثریت ننشیند، همین.
شما فکر می‌کنید روحانی با سپاه یا بسیج عزیز مشکلی دارد؟ من سپاهی‌ها را بیش از فرماندهان آنها دوست دارم. من بسیجی‌ها را بیش از فرماندهان آنها دوست دارم. من از سال 59 در کنار سپاه و بسیج بوده ام. ما فقط یک خواهش داریم. سپاه را ما می‌خواهیم؛ بسیج را ما می‌خواهیم . آنها مسئول امنیت اند، دست شان را هم می‌بوسیم؛ اما هرکس سرجای خود و برای کار خود.
من از شما خواهش می‌کنم یک دقیقه سکوت بفرمایید . من می‌خواهم تقاضای خودم را از سپاه و بسیج در حضور شما مطرح کنم. تقاضای من اجرای وصیت نامۀ امام(ره) است، همین. امام (ره) فرمود: قوای مسلح مطلقاً چه نظامی، انتظامی، پاسدار، بسیج و غیر اینها در هیچ حزب و گروهی وارد نشوند و خود را از بازی‌های سیاسی دور نگه دارند. ما همین را از شما می‌خواهیم، وصیت امام (ره) را اجرا کنید، همین. مخلص شما هم هستیم.
مگر ما می‌گوییم قوۀ قضائیه نباشد؟ قوه قضائیه یکی از قوای مهم کشور ماست، ما می‌خواهیم قوه قضائیه باشد، ما می‌گوییم قوۀ قضاییه باید در چارچوب قانون اساسی عمل کند. مگر ما می‌گوییم صدا و سیما نباشد؟ صدا و سیما که الحمدلله هست، هر روز هم کانال هایش بیشتر می‌شود، ما فقط یک تقاضا داریم؛ می‌گوییم صدا و سیما طبق قانون اساسی عمل کند.
طبق قانون اساسی، صدا و سیما باید زیر نظر سه قوه باشد. ما با کسی دعوا نداریم، من صبح در اردبیل اعلام کردم و الان هم اعلام می‌کنم. چون تا حالا مرتب به من گزارش می‌شود که از استان‌های مختلف بعضی‌ها دیشب ریخته اند عکس‌های من را پاره کرده اند. من دو چیز را می‌خواهم‌؛ یکی اینکه این چاقوکش هایی که گذاشته اید عکس‌ها را پاره کنند، چرا نرخ را بالا بردید؟
آخر یک ساعت عکس پاره کردن، یک میلیون تومان؟ اینکه من می‌گویم، دستگیر شده اند و اعتراف کرده اند؛ اما خواهش من این است ، من از همۀ طرفدارانم، از همۀ ملت ایران، از همۀ جوانان می‌خواهم که اگر کسی عکس مرا پاره کرد، عکس العمل نشان ندهید. اگر کسی به روحانی فحاشی کرد، عکس العمل نشان ندهید. من به خاطر ملت ایران صبر کرده‌ام و صبر می‌کنم.
مردم عزیز! جوانان غیور!‌ای ورزشگاه عظیمی که این همه جمعیت موج می‌زند!‌ای جوان هایی که پشت در ورزشگاه مانده اید و نتوانستید داخل شوید!‌ای مردم مشهد!‌ای مردم خراسان! ما پیشرفت کشور را با آرامش می‌خواهیم. ما که حرفی نداریم، شما می‌خواهید دستگاه فرهنگی داشته باشید، خبرگزاری داشته باشید، اشکالی ندارد، تجارت داشته باشید، شرکت داشته باشید، ما حرفی نداریم، می‌گوییم جا را برای مردم تنگ نکنید. از بودجۀ دولت برای تخریب دولت نگیرید. شما چهار سال است دولت را در رسانه ها، روزنامه‌ها و خبرگزاری هایتان تخریب کردید. چرا این کار را کردید؟ مگر دولت نماینده مردم ایران نبود؟
بگذارید من یک خاطرۀ دیگر برای شما بگویم. حالا دیگر امروز مشهد است. شما در مذاکرات هسته‌ای در برابر قدرت‌های دنیا به ما کمک نکردید، اشکال ندارد. شما در مذاکره با قدرت‌های بزرگ دنیا به ما تهمت زدید، اشکال ندارد؛ اما این مردانگی بود که شب مذاکره از طریق تلفن‌های ناشناس آقای ظریف و آقای عراقچی را تحت فشار قرار بدهید؟ چرا از پشت خنجر زدید؟ چرا به ملت خنجر زدید؟ چرا نگذاشتید ما سریع تر مسائل تحریم را حل کنیم؟ شما خیلی نگرانید؟ برای پیشرفت ایران نگرانید، برای تحول در ایران نگرانید، نگرانید برای اینکه درایران مردم به مقام و آرزوهای خودشان نرسند؟ این مردم تصمیم خودشان را در روز جمعه خواهند گرفت.
شما به فکر حاشیه نشین‌ها هستید؟ برای حاشیه نشین‌ها اولین دولتی که تصمیم گرفت، دولت سید محمد خاتمی بود. پس چرا طرح‌های دولت اصلاحات را بعداً تعطیل کردید؟ آن روزها که روزهای فراوانی پول بود، پول‌ها را چه کار کردید؟ نه شغل برای جوان‌ها ایجاد کردید، نه پیشرفت کشور را دنبال کردید، امروز ادعا هم دارید؟
من از شما می‌پرسم و سؤال می‌کنم. مردم برای گرفتن جنازه یک مسلمان از بیمارستان ناچار بودند از ده‌ها نفر پول قرض کنند تا جنازه را از بیمارستان تحویل بگیرند؛ این عزت ملت ایران بود؟ آیا دولت دراین چهار سال برای سلامت مردم کاری انجام نداد؟
چرا بی انصافی کردید؟ دولت زحمت نکشید، دکتر هاشمی زحمت نکشید، پزشکان زحمت نکشیدند، لااقل از پرستارها تشکر می‌کردید.
شما بازار نفت ما را در اختیار عربستان سعودی قرار دادید. ما بازار نفت ایران را پس گرفتیم. از آقای زنگنه تشکر نکردید، اشکال ندارید. از مسئولین وزارت نفت تشکر نکردید، اشکال ندارد. از مهندسین نفت تشکر نکردید، چرا از کارگران نفت تشکر نکردید؟
من در اینجا می‌خواهم در محضر امام هشتم (ع) نکته‌ای به شما بگویم. یا علی بن موسی الرضا ! ما می‌دانستیم تو غریب الغربایی؛ اما نمی‌دانستیم تا این حد تو را غریب می‌کنند. یا علی بن موسی الرضا ما همه چیز را برای آستان قدس تو می‌خواهیم. ما نمی‌خواهیم آستان قدس تو وسیله رأی برای انتخابات باشد. یا علی بن موسی الرضا! تو درعرش الهی هستی، خواستند تو را پایین بیاورند و زیر خیمۀ حزب و جناح ببرند. ملت ایران اجازه نخواهد داد به علی بن موسی الرضا (ع) توهین شود. علی بن موسی الرضا پناه ما ایرانیان، شیعیان و مسلمانان است. ما نبات امام رضا(ع) را برای شفا می‌خواستیم نه برای رأی.
امام رضا(ع) نه پناه ایران، نه پناه شیعیان، سنی‌ها هم به زیارت امام رضا (ع) می‌آیند و ارامنه ایران هم به امام رضا (ع) احترام می‌کنند. امام رضا (ع) امان ملت ایران است. امام هشتم ملجأ همه شیعیان جهان است. چرا رفتید کنسولگری را آتش زدید؟ چرا مانع زیارت شیعیان جنوب خلیج فارس شدید؟ چه کسی به شما اجازه داد که سد راه زائرین امام رضا شوید؟ شما با آتش زدن اینجا و آنجا می‌خواهید کشور را اداره کنید؟ من می‌خواهم در حضور ملت شریف مشهد، ملت ایران، در محضر امام هشتم یک جمله بگویم. هرچه به من تهمت زدید، اشکال ندارد، من گذشت کردم، هرچه به من تهمت زدید. من شنبه صبح باز دست به سوی شما دراز خواهم کرد، ما شنبه صبح باز باید دنبال وحدت و اتحاد برویم، ما حق اقلیت را ضایع نخواهیم کرد. ما حق مخالفین را ضایع نخواهیم کرد؛ اما از یک چیز نخواهم گذشت. شما به معلمین کشور تهمت زدید. شما به دانش آموزان کشور تهمت زدید. شما چه کاره هستید که برای دین مردم تصمیم می‌گیرید؟ شما می‌خواهید تفتیش عقاید کنید؟ آن عارف ما گفت: "نانش دهید و از دینش نپرسید". شما نان که نمی‌دهید، مداوم از دین می‌پرسید؟ چرا در روستاها رفتید به روستاییان در حاشیه شهرها دروغ گفتید. گفتید روحانی می‌خواهد درس قرآن را از دبیرستان‌ها و مدارس حذف کند، شرمتان باد!
روحانی همان کسی است که در 16 سالگی برای اسلام و انقلاب سخنرانی کرد و دستگیر شد. روحانی همان جوان 15 ساله‌ای است که سال 43 در صحن عتیق به نفع امام (ره) شعار داد. شما طرفدار انقلاب شدید؟ شما طرفدار دفاع مقدس شدید؟ مگر همین روحانی نبود که در والفجر هشت به فرماندهی پدافندش 73 فروند هواپیمای عراقی را سرنگون کرد؟ من از شما نمی‌گذرم، شما به آموزش و پرورش کشور و معلمین زحمت کش تهمت زدید.
از نظر من انقلابی سه کلمه بیشتر نیست: آزادی، استقلال، جمهوری اسلامی.
حالا امروز با مردم مشهد درد دل کنیم. در صدا و سیما برای کاندیداها سؤال تنظیم کرده بودند. حالا برای کاندیداهای ریاست جمهوری یک هیئت علمی سطح بالای ملی در سطح کشور باید سؤال تنظیم کند. حالا از خود صدا و سیمایی‌ها بپرسید این سؤال‌ها را چه کسانی تنظیم کرده بودند؟ اسامی شان را اعلام کنند. شما دیدید ، یک کلمه از طرح تحول سلامت نپرسیدند. شما دیدید ، یک کلمه از مهار تورم نپرسیدند. یک کلمه از خودکفایی گندم نپرسیدند. یک کلمه از بحث خودکفایی گازوئیل و بنزین نپرسیدند. از سیاست خارجی که هیچ نپرسیدند، از سیاست داخلی هم نپرسیدند. چرا از آزادی نپرسیدید؟ چرا نگفتید برای آزادی هنر در ایران تصمیم تان چیست؟
دولت دوازدهم نخواهد گذاشت حصر فکری در این کشور و این استان باشد. ما انحصار را نمی‌پذیریم.
ما خراسانی را می‌شناختیم و می‌شناسیم که زادگاه مقام معظم رهبری است. ما خراسانی را می‌شناسیم که زادگاه شهید مطهری است. ما خراسانی را می‌شناسیم که زادگاه دکتر علی شریعتی است. ما خراسان را با تفکرات کوته نظرانه نمی‌شناسیم و نخواهیم شناخت.
خراسان دارای سبک ادبی است، دارای سبک هنری است ، دارای هنر ویژه ، اشعار و بزرگان خودش است، شما می‌خواهید خراسان را برگردانید به شرایطی که خودتان می‌خواهید؟ مردم در روز جمعه تصمیم بگیرند.
مردم! همه را پای صندوق آرا دعوت کنید. بحث چهار سال نیست، بحث راه درست برای ملت ایران و پیشرفت ایران یا نابودی ایران است.
من از برادرم دکتر جهانگیری تشکر می‌کنم. به صحنه آمد، سخن حق را گفت، مسائل لازم را بیان کرد و به موقع هم برای وحدت و پیروزی به نفع روحانی کنار رفت.
آیت الله هاشمی رفسنجانی اولین کسی بود که با من دربارۀ دولت دوازدهم صحبت کرد، من به روحش درود می‌فرستم. من از خاندان امام خمینی (ره) تشکر می‌کنم. من از خاندان شهید بهشتی و شهید مطهری تشکر می‌کنم. من از سید محمد خاتمی تشکر می‌کنم.
من دو خواهش از شما دارم.‌ای حماسه سازان سال 92، شما بودید حماسۀ بزرگ 92 را آفریدید.
اولاً از همۀ جوان‌های ایران، از همه دانشجویان می‌خواهم با همۀ ابزارشان، با همۀ امکاناتشان ، با موبایل هایشان ، همۀ جوان‌های سراسر کشور، همۀ مردم سراسر کشور و همۀ روستاییان را پای صندوق آرا دعوت کنند.
به همۀ بگویند توطئه اینکه این دولت می‌خواهد یارانه را قطع کند، دروغ است. به همه بگویند توطئه‌ای که این دولت می‌خواهد مسائل درسی دینی را حذف کند، دروغ است. به همۀ مردم سراسر کشور بگویید سرنوشت ما در روز جمعه است.
پس بنابراین ، هرکس روز جمعه 11+1، همۀ دوستانتان، همۀ یاران نظام و کشور را پای صندوق بخوانید و بیاورید.
نکته آخر را خیلی سربسته بگویم. همۀ آن چیزهایی که شما می‌گویید و می‌خواهید فقط با حضور پررنگ شما پای صندوق انتخابات به وجود خواهد آمد.
نکته‌ای که امروز مقام معظم رهبری بر آن تأکید کردند، همۀ ما توجه کنیم. نظم، آرامش امروز ، فردا، بعضی‌ها هستند که می‌خواهند جو را ناآرام کنند، کاملاً صبور باشید. جواب شما فقط رأی در پای صندوق است.
من اطمینان دارم جوان‌های ما هوشیار و بیدارند، همۀ ما باید نظم و امنیت کامل را در سراسر کشور مراعات کنیم و یک انتخابات بزرگ و شکوهمند را ان شاء الله به وجود بیاوریم.
سلام بر آزادی، سلام بر آزادی، سلام بر آزادی؛ سلام بر صداقت و راستگویی؛ سلام بر ایستادگی در برابر انحصارها؛ سلام بر اعتدال؛ سلام بر اصلاحات؛ سلام بر امید؛
دوباره ایران، دوباره ایران، دوباره ایران؛ دوباره اسلام دوباره اسلام، دوباره اسلام.
شاد و موفق و سربلند باشید.

112896
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.