سخنرانی در دیدار با مردم اهواز (تبلیغات انتخاباتی)

موفقیت دولت در برخی عرصه‌ها/ خوزستان سرزمین فداکاری‌های شهید چمران و رهبری/ احیای 270 هزار هکتار از اراضی خوزستان/ طرح برنامه‌های خوزستان اولین مصوبه دولت در سال 96/ طرح‌های ملی و فراملی دولت برای مهار ریزگردها/ محیط زیست خوزستان از اولویت‌های دولت دوازدهم/ اشک‌های روحانی و جهانگیری برای خوزستان/ راهکارهای مهار ریزگردها/ فعال کردن کارگاه‌های حرفه‌ای/ توجه به مسائل زیست محیطی و نیروهای بومی در همه طرح‌های خوزستان/ مشکلات عدیده خوزستان/ پساب‌ها و آلودگی‌ها در کارون/ گله از ریزگردهای اتهام دروغ، سیاه‌نمایی و تضعیف ایران/ نیاز کشور به قدرت ملی آموزش زبان‌های اقوام در دانشگاه‌ها / کار نادرست تقسیم جوانان به انقلابی و غیرانقلابی/ حمله‌های نادرست مخالفان/ برقراری نظام تأمین اجتماعی برای همه مردم/ حمله‌های ناروا به دولت/ مشکلات عدیده خوزستان/ احیای اروند/ دعوت به مشارکت حداکثری در انتخابات/ انصراف دکتر جهانگیری از انتخابات/ دکتر جهانگیری، سرباز دلیر میهن / ویژگی‌های شخصیتی دکتر جهانگیری/ دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و الصلوه علی رسوله و آله و صحبه اجمعین

مردم عزیز خوزستان، مردم پایتخت دفاع مقدس ایران، سرزمین شلمچه و طلاییه، مرزداران ایران اسلامی، بر شما سلام، بر شما درود. سلام بر مردم غیور آبادان؛ سلام بر مردم بزرگ آغاجری؛ سلام بر مردم امیدیه و اندیمشک؛ سلام برمردم اندیکا و اهواز؛ سلام بر مردم ایذه و باغملک؛ سلام بر مردم باوی و بهبهان؛ سلام بر حمیدیه و خرمشهر؛ سلام بر دزفول و دشت آزادگان؛ سلام بر رامشیر و رامهرمز؛ سلام بر شادگان و شوش؛ سلام بر شوشتر و گتوند؛ سلام بر لالی و بندر ماهشهر؛ سلام بر مسجد سلیمان؛ سلام بر هفتگل و هندیجان؛ سلام بر هویزۀ مظلوم؛ سلام بر کارون؛ سلام بر جای جای این سرزمین خونباری که دیروز در برابر استبداد و در برابر تجاوز ایستادند؛ سلام بر رودخانه کارون؛ سلام بر کرخه؛ سلام بر زهره و مارون؛ سلام بر همۀ شمال و جنوب خوزستان؛ سلام بر مردم عزیز و همۀ دوستداران ایران سربلند؛ سلام بر همۀ لرها و بختیاری ها؛ سلام بر همۀ عرب ها؛ سلام بر تک تک مردم غیور و بزرگ خوزستان عزیز.
چه حضور بزرگ و شکوهمندی امروز در اهواز می‌بینم! شما برای سرنوشت خود به اینجا آمده اید. مردم خوزستان! ما با هم از سال 92 راهی را آغاز کرده‌ایم. در بعضی از موارد موفق بوده ایم و به پیش رفته ایم و در بعضی موارد در نیمۀ راه هستیم و باید به پیش برویم.
شما می‌دانید در طول این مدت ما همه دست به دست هم دادیم تا تحریم را از سراسر ایران برداریم. ما همه دست به دست هم دادیم تا حصر ایران را بشکنیم. ما نخواهیم گذاشت دو مرتبه تحریم به ایران برگردد. ما دست به دست هم دادیم و از حقوق ملت ایران به خوبی دفاع کردیم. ما در خوزستان قدم‌های کوچکی را با هم برداشتیم. اینجا سرزمین دلیران است. اینجا سرزمین فداکاری‌های شهید دکتر چمران است. اینجا محل فداکاری‌های مقام معظم رهبری است. اینجا محل فداکاری همۀ بسیجیان، سرداران ایران، سربازان و همۀ جوانان غیور در سرتا سر ایران است.
ما با هم قدم هایی را برداشتیم. ما در طرح 550 هزار هکتار که سال‌ها مانده بود و تا پایان سال گذشته 270 هزار هکتار و تا پایان امسال 312 هزار هکتار از اراضی را احیا خواهیم کرد.
اما هنوز تا 550 هزار هکتار راهی در پیش داریم. در دولت دوازدهم باید تا پایان این راه را ادامه دهیم. ما در خوزستان قدم هایی برای آب برداشتیم ، اما هنوز راهی طولانی در پیش داریم.
مردم خوزستان! اولین مصوبۀ سال 1396 در دولت، طرح برنامه‌های خوزستان عزیز بوده است.
ما برای آب شرب همۀ شهرها و روستاهای استان، و فاضلاب 17 شهر استان ده هزار میلیارد تومان اعتبار مقرر کرده ایم. ما در دولت دوازدهم همۀ این طرح‌ها را به ثمر خواهیم نشاند. ما می‌دانیم که شما در اینجا گرفتار ریزگرد هستید. اینکه شما می‌گویید ما هوا نداریم، دل همۀ مردم ایران به هوای خوزستان عزیز است. ما باید با ریزگردها مقابله کنیم. ما باید طرح ملی و فراملی را برای ریزگرد اجرا کنیم. من به شما مردم خوزستان قول می‌دهم یکی از اولین اولویت‌های دولت دوازدهم، محیط زیست خوزستان باشد.
[شعار: ما که هوا نداریم اما هواتو داریم]
شما همیشه هوای ما را داشته اید و باز هم دارید. ما هم با همه توان هوای شما را داریم. آن روز که ریزگرد و رطوبت، هوای اهواز، برق اهواز و زندگی مردم اهواز را در خطر قرار داد، من در اینجا می‌گویم: "هم من اشک ریختم و هم دکتر جهانگیری". اگر شما شب بیدار ماندید، ما هم در کنار شما بیدار ماندیم. من با سرعت به کشورهای منطقه رفتم برای مسائل منطقه. در مسیر بازگشت به من گفتند در اهواز توقف کن. گفتم به تهران می‌روم. اول جلسۀ دولت را برای رفع مشکلات خوزستان تشکیل می‌دهیم و بعد به اهواز و خوزستان خواهیم آمد.
مردم عزیز خوزستان! برای طرح کنترل ریزگرد در منطقه، آیا باید با کشورهای همسایه مان رابطۀ بهتر داشته باشیم یا دنبال تقابل با منطقه و جهان باشیم؟ با همکاری با کشورهای منطقه می‌توانیم جلو ریزگرد را بگیرم و بایستیم، با آتش زدن سفارت مشکل ریزگرد حل نخواهد شد.
مردم خوزستان باید رابطۀ نزدیک تری با کشورهای همجوار داشته باشند. باید ویزا بین ایران و عراق برداشته شود تا مردم به راحتی رفت و آمد کنند.
مردم عزیز خوزستان، ما باید برای جوانان خوزستان اشتغال ایجاد کنیم. من از همین جا اعلام می‌کنم: اولین طرح دولت دوازدهم این است که با فعال کردن کارگاه‌های حرفه‌ای مهارت‌های لازم را به جوانان خوزستان بیاموزیم و آنها را مشغول به کار کنیم.
من اعلام می‌کنم: هر طرح بزرگ صنعتی در این استان بخواهد اجرا شود، اولین تقدم این است که به مسائل محیط زیستی این استان توجه کند. دوم اینکه از مردم بومی این استان استفاده کند.
من می‌دانم مشکل شما تنها ریزگرد نیست. دلرها هم هوای شما را آلوده کرده است. دولت باید همۀ این گازهایی را که متصاعد است، می‌سوزاند، با طرحی که از هم اکنون طراحی شده و سرمایه گذاران آن دعوت شده اند، آن گاز به مصرف زندگی مردم خوزستان برسد.
من می‌دانم پساب‌ها و آلودگی در رود کارون چقدر مردم را آزار می‌دهد. ما از طریق طرح تصفیه فاضلاب‌ها این مشکل را رفع خواهیم کرد.
آنچه دولت یازدهم به شما وعده داده، در زمینۀ احیای کشاورزی، که همین جا لازم می‌دانم از کشاورزان خوزستانی تشکر کنم که تا امروز یک میلیون و دویست هزار تن گندم را به دولت فروخته اند و اولین کشتی صادراتی به مقصد کشور عمان هم اکنون در خوزستان مشغول بارگیری می‌باشد. سال گذشته هم خوزستان در گندم اول بود و امسال هم اول است و دست کشاورزان خوزستانی را می‌بوسیم.
من این روزها درد ریزگرد را بیشتر لمس می‌کنم؛ ریزگرد اتهام، تهمت، دروغ، سیاه نمایی و تضعیف ایران. ما در یک شرایط حساس منطقه و جهان هستیم. می‌دانید چه کسانی به این منطقه سفر می‌کنند؟می-دانید وضع جهان غرب و اروپا و امریکا و منطقه چگونه است؟
ما امروز به قدرت ملی نیاز داریم. قدرت ملی ما را وحدت فارس، عرب، لر، بلوچ و ترکمن ایجاد می‌کنند. تا قانون اساسی اجرا نشود، تا اصل پانزدهم به دقت اجرا نشود، تا اصل نوزدهم اجرا نشود، قدرت ملی نخواهد بود. چرا نباید زبان‌های زیبای اقوام مختلف در دانشگاه‌ها و مدارس مورد تدریس قرار بگیرد؟ ما فاصلۀ بین اقوام را نخواهیم پذیرفت.
کسانی که خودشان را مقسم می‌دانند، از اول شروع کرده‌اند و جوانان را به انقلابی و غیرانقلابی تقسیم می‌کنند. شما چه کاره اید که مردم را به این انقلاب و این انقلاب تقسیم می‌کنید؟ انقلاب مال همه جوانان ایران است. نظام اسلامی مربوط به همۀ جوانان ایران است. رهبری نظام به همۀ جوانان ایرانی تعلق دارد. چرا مردم را قطعه قطعه می‌کنید؟ چرا درصد ایجاد می‌کنید؟ ما ملت صد در صدی هستیم.
چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ چرا می‌روید در روستاها تبلیغ می‌کنید و می‌گویید در مدارس ایران درس‌های ضد اخلاق داده می‌شود؟ شما راست می‌گویید؟ چرا به معلمان و دبیران کشور ما اهانت می‌کنید؟ چرا به دانش آموزان ما اهانت می‌کنید؟ مردم ایران همه عاشق اسلام و اهل بیت اند. این دروغ‌های شما تأثیر نخواهد گذاشت.
چرا به روستاها می‌روید و می‌گویید اگر این دولت ادامه یابد، یارانه شما قطع می‌شود؟ ما یک حرف داریم و می‌گوییم فقط یارانه کافی نیست. باید اقدامات دیگر برای مردم انجام شود. ما می‌گوییم نظام تأمین اجتماعی باید برای همۀ مردم برقرار شود.
شما که می‌گویید ما مسلمانیم و منصف، این همه دولت را تخریب می‌کنید، آیا دولت یک کار مثبت هم انجام نداده بود که شما بگویید؟ آیا بهداشت و درمان مردم بهتر نشد؟ آیا در گندم، گازوئیل و بنزین خودکفا نشدیم؟
ما همه می‌دانیم که مشکلات مردم ایران تمام نشده است؟ ما می‌دانیم که برای پایداری برق خوزستان باید کار کنیم. ما امسال 1500 میلیارد تومان برای پایداری برق خوزستان گذاشته ایم. ما می‌دانیم که هورها باید پر از آب بشود. ما می‌دانیم که تالاب‌ها باید احیا شود. ما تالاب شادگان و هور العظیم را از یاد نبرده ایم. اما چرا سیاه نمایی می‌کنید؟ چرا مردم ایران را چنین نشان می‌دهید؟ برای رأی ؟ می‌خواهید از مردم رأی حرام بگیرید؟ اینقدر علیه عظمت و عزت مردم ایران حرف نزنید؟
اگر آنچه امام ما حسین بن علی (ع) فرمود: ان لم یکن لکم دین و کنتم لا تخافون المعاد فکونوا احراراً فی دنیاکم. لااقل آزاد مرد باشید. واقعیت‌ها را بگویید.
مردم! ما باید خودمان مشکلات خودمان را حل کنیم. در کنار هم و متحد باشیم. بدون آرامش، امنیت، اتحاد و رابطۀ دوستانه با همسایگان و دنیا، تعالی و پیشرفت کشور عزیز ما امکان پذیر نخواهد بود.
بدانید، ما به حول و قوه الهی اروند را احیا خواهیم کرد. ما منطقه آزاد اروند را همان‌طور که سامان دادیم، بیش از این سامان خواهیم داد. ما تجارت و شغل برای ملت ایران و خوزستان ایجاد خواهیم کرد. اما شما چرا واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویید؟ اگر ما می‌خواهیم چهار سال بهتری داشته باشیم، اگر می‌خواهیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم، اگر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم، باید همه روز جمعه پای صندوق آرا برویم.
خوزستان سرزمین مجاهدت‌های هاشمی رفسنجانی نیز می‌باشد. خوزستان سرزمین خدمات سید محمد خاتمی نیز می‌باشد.
مردم غیور خوزستان، مردم غیور ایران! من در اینجا می‌خواهم از برادرم دکتر جهانگیری تشکر کنم. او به انتخابات و صحنۀ انتخابات قدم گذاشت تا اطلاعات لازم را به ملت ایران بدهد. او به صحنۀ انتخابات آمد تا واقعیت‌ها را در مناظرات بگوید. من دکتر جهانگیری را خوب می‌شناختم. خدمات او را در دولت یازدهم به خوبی دیدم، اما خوب بود در انتخابات آمد تا همۀ مردم لیاقت‌های این سرباز دلیر ایران را ببینند. دکتر جهانگیری به شایستگی به افزایش آگاهی مردم کمک کرد و عملکرد دولت یازدهم را برای مردم تشریح نمود.
امروز که ایشان با بزرگواری به نفع من انصراف اعلام کرده است، شخصیت با کفایت، خانواده شهید، ایثارگر، مجاهد، فعال، شخصیتی که برای خوزستان تلاش‌ها کرد، من از این سرباز فداکار انقلاب و ملت تشکر می‌کنم. وحدت همۀ ما برای روز جمعه.
مردم اگر حقوق شهروندی و آزادی می‌خواهید، روز جمعه. مردم اگر پیشرفت خوزستان را می‌خواهید، روز جمعه؛ همان طور که من اعلام کردم، یک به اضافۀ یازده. همۀ دوستان تان را پای صندوق آرا بیاورید. همه در کنار هم خواهیم بود با حماسۀ روز جمعه. سلام بر آزادی. سلام بر اصلاحات، سلام بر اعتدال، سلام بر امید، دوباره ایران، دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اسلام، دوباره اسلام، دوباره امید، دوباره امید، دوباره امید.
شاد و موفق و سربلند باشید.

112894
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.