سخنرانی در دیدار با مردم زنجان (تبلیغات انتخاباتی)

اعتماد به جوانان/ برخی اقدامات ناشایست برای جذب آراء/ تأکید رهبری بر حق‌الناس بودن آراء/ صدا و سیما، گرفتار یک باند سیاسی/ توهین به معلمان از سوی برخی افراد/ شایعه قطع‌ یارانه‌ها/ معرفی چهره واقعی ایران به جهانیان/ برگشت به عقب هرگز/ اهتزاز پرچم ایران بر روی کشتی‌های ایرانی/ بداخلاقی، سیاه‌نمایی و تحقیر فقرا برای کسب رأی / پایان دوران خرافات / اهداف برجام/ احیای دریاچه ارومیه/ اقدامات دولت برای زیرساخت‌های ارتباطی/ ملت صاحب کشور/ اعتماد به جوانان/ صندوق آراء، تنها راه فتح قله‌های پیشرفت/ روحانی آماده برای تقدیم آبرو، جان و جسم/ آرای مردم؛ قدرت بازوی روحانی/ جوانان، قدرت واقعی کشور/ 29 اردیبهشت یکی از بزرگ‌ترین مشارکت‌ها/ نه به بداخلاقی، دروغ، تبعیض و تخریب


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله و الصلوه علی رسوله و آله و صحبه اجمعین

مردم عزیز استان غیور زنجان، پایتخت شور و شعور حسینی، سرزمین غواصان دریا دل، سرزمین شهریاری ها، زنجان شجاع غیور تصمیم ساز برای 29 اردیبهشت .
درود و سلامم بر جوانان، زنان، مردان، کارگران، کشاورزان، فرهنگیان، هنرمندان و ورزشکاران زنجان عزیز؛ سلام بر مردم غیور ابهر، سلام بر مردم بلند آوازه خدا بنده، سلام بر مردم شجاع خرمدره، سلام بر میراث باستانی ما، سلطانیه، سلام بر مردم فهیم ایجرود، سلام بر مردم ماه نشان ، سلام بر مردم عزیز طارم؛ سلام بر جای جای استان زنجان، همه شهرها ، همه بخش ها، همه دهیاری‌ها و سرزمین غیور مردانی که همواره در خط مقدم دفاع از کشور ایستاده اید.
جوانان عزیز، زنان و مردان ، فهیم مردان، دلاوران، ما برای یک تصمیم بزرگ ملی در این هفته آماده شده ایم، ما در روز جمعه باید بین یکی از دو راه تصمیم بگیریم؛ یا به سمت قله برویم و پرچم ایران را به اهتزاز در آوریم، یا خدای ناکرده به سمت دره برویم و عزت خود را از دست بدهیم؛ راه را انتخاب کنید.
مردم زنجان و مردم ایران راه قله را انتخاب خواهد کرد. سخن همان است که الان استاد فرمود، به جوان‌ها اعتماد کنید. نروید در روستاها به مردم دروغ بگویید. با اتوبوس مردم را جمع نکنید. در پادگان نهار چرب ندهید. همه دنیا که همین سه چهار روز نیست.
اخلاق کجا رفت؟ صداقت کجا رفت؟ مگر رهبر معظم انقلاب نفرموده: قانون؟ قانون کجا رفت؟ مگر رهبر معظم انقلاب نفرمود: حق الناس؟ حق الناس کجا رفت؟
صدا و سیمایی که همه کارمندان خوب، خبرنگاران و تولید کننده هایتان زحمت کش هستند و آنها را دوست داریم، گرفتار یک باند سیاسی شده است.
من می‌خواهم از شورای نگهبان درخواست کنم که نظارت کند، جوان‌ها شما نظارت کنید.
اگر می‌خواهید به روحانی توهین کنید، شما چهار سال توهین کردید، باز هم توهین کنید اشکالی ندارد، اما چرا به معلمان کشور توهین می‌کنید؟ چرا به دروغ می‌گویید در مدارس ما ضدعفت و حجاب به بچه‌ها درس می‌دهند. کجا رفت؟ خجالت کجا رفت؟ چرا می‌روید در روستاها به مردم عزیز، روستاییان شریف، زحمت کش و تولید کننده ما می‌گویید به روحانی رأی ندهید چون یارانه شما قطع می‌شود؟ چرا دروغ می‌گویید؟
روحانی می‌گوید به جای اینکه پول گندم را به کشاورز برزیلی بدهیم، پول گندم را به کشاورز زنجانی بدهیم. روحانی می‌گوید به جای 150 میلیارد سال 92، در سال 95 ششصد میلیارد تومان به کشاورز بدهیم.
ما با هم سال پیش به عهد و پیمانی تصمیم گرفتیم. ما تصمیم گرفتیم چهره واقعی ایران را به جهانیان معرفی کنیم.
ما چهار سال پیش تصمیم گرفتیم به جهانیان بگوییم مردم ایران مردم خشونت و افراط نیستند. مردم ایران مردم صلح و برادری و همزیستی مسالمت آمیزند. ما چهار سال پیش با هم تصمیم گرفتیم دروازه‌های کشورمان را نبندیم، در راه باز کنیم تا گردشگران به داخل کشور ما بیایند و افتخار معماری ایران، گنبد سلطانیه را ببینند. گردشگران خارجی بیایند در اینجا شور و شعور حسینی را ببینند.
ما که نمی‌توانیم یک کشور عظیم و بزرگ هشتاد میلیونی را با نذر و صدقه اداره کنیم. ما که نمی‌توانیم بعد از این همه تجربه باز به چهار سال قبل برگردیم. ما به عقب بر نمی‌گردیم. ما تصمیم گرفتیم راه و مسیر پیشرفت و تعالی را ادامه دهیم. ما نمی‌خواهیم ایران دوباره تحریم شود. ما نمی‌خواهیم در بانک‌ها را ببندید و در صرافی‌ها را باز کنید. ما دیگر نمی‌خواهیم کشتی‌های بزرگ به بنادر ایران بیایند و به بنادر کشورهای جنوب ایران بروند و کانتینرها را با هفتصد دلار اضافه خرج با لنج به بندرعباس بیاوریم. ما نمی‌خواهیم بالای کشتی ایران پرچم فلان جزیره کوچک باشد و اجاره پرچم بدهیم.
ما می‌خواهیم بر روی کشتی‌های ما پرچم ایران باشد. ما نمی‌خواهیم پتروشیمی تولید کنیم و در انبارها بماند و اجازه صادرات نداشته باشیم. ما می‌خواهیم بازار دنیا را تصرف کنیم. ما نمی‌خواهیم طرح پتروشیمی زنجان از سال 85 نیمه کاره باقی بماند. ما منابع مالی پتروشیمی زنجان یعنی 306 میلیون یورو را تأمین کردیم. ما کشاورزی مدرن را در زنجان ادامه خواهیم داد.
14 هزار هکتار آبیاری مدرن و ان شاء الله 11 هزار هکتار دیگر. ما می‌خواهیم به همه روستاهای ایران گاز، آب، برق، اینترنت و جاده را برسانیم.
شما هرروز دولت یازدهم را تخریب کرده و می‌کنید. من از شما می‌پرسم ، آیا وضع بهداشت و درمان مردم بهتر نشده است؟ آیا همه مردم ایران زیر پوشش بیمه درمانی قرار نگرفته اند؟
افتخار ما این است که کشور ما اسلامی و حسینی است. به خاطر انتخابات حاضر شدید اخلاق و دینتان را بفروشید. به خاطر انتخابات حاضر شدید سیاه نمایی کنید. به خاطر رأی ، می‌خواهید محرومان و فقرای جامعه ما را تحقیر کنید. ما رأی را برای کشور می‌خواهیم. ما رأی را برای ملت می‌خواهیم. ما رأی را برای اسلام می‌خواهیم، برای معنویت مردم می‌خواهیم. شما ظاهراً کشور و مردم و دین را برای رأی می‌خواهید.
دوران خرافات پایان یافته و تمام شده است. می‌گویند می‌خواهیم برای جوانان اشتغال درست کنیم، بسیار خوب، شما هشت سال دولت دستتان بود. همان‌ها هم امروز اطراف شما هستند؛ در آن هشت سال چند شغل درست کردید؟
شما در آن هشت سال اشتغال 860 هزار خانم را از بین بردید. شما در آن هشت سال صد هزار اشتغال خالص نداشتید.
بله، ما دنبال اشتغال هستیم، برجام را انجام دادیم برای اشتغال ، برجام را انجام دادیم برای سرمایه گذاری ، برجام را انجام دادیم برای فضای آرام، برجام را انجام دادیم برای محیط زیست.
دیروز در تبریز گفتم و اینجا هم باید بگویم. مردم زنجان، مردم غرب کشور، همه آذربایجان، ترک‌های غیور ایران، شما بدانید اگر دولت یازدهم نبود، اگر دریاچه ارومیه احیا نشده و خشک شده بود، گرد و غبار این دریاچه و نمک تمام این منطقه را فرا می‌گرفت و کشاورزی نابود شده بود. آقای صدا و سیما تو که از دولت حاضر نیستی تعریف کنی، لااقل دریاچه ارومیه را بگو.
ما می‌خواهیم راه پیشرفت کشور را ادامه دهیم. جوان ها، دولت یازدهم قدم اول را برای زیرساخت ارتباطی برداشت. دولت دوازدهم زیرساختی را ایجاد خواهد کرد، پهن باندی را به وجود خواهد آورد که هر یک از شما با موبایلتان صدا و سیما باشید. می‌گفتند این شبکه‌های ارتباطی همه باید بسته شود، همه باید فیلتر شود، چرا؟ برای چه؟ می‌گویند اتوبان‌ها را باید ببندیم. می‌گوییم چرا؟ می‌گویند چون ماشین‌ها سریع راه می‌روند و تصادف می‌شود. اتوبان را باز بگذارید، قانون راهنمایی و رانندگی را به مردم یاد بدهید، ماشین سالم را به جاده بیاورید. مگر می‌شود به خاطر تخلف یک نفر خیابان‌های شهر را بست؟
فضای مجازی مثل فضای حقیقی است. حرف یک کلام است بدانید، باید دو چیز را همه بدانند. یک، صاحب این کشور ملت این کشور است. با رأی مردم ایران تمام مسئولین کشور مشروعیت پیدا می‌کنند. نکته دوم، به ملت ایران، جوان‌های ایرانی و دختران ما اعتماد کنید. اینها بهتر از شما دین را قبول دارند. در همه نظرسنجی‌ها دیدیم که بالای 98 درصد جوان‌های ما به خدا و آخرت معتقدند .
اگر باور ندارید، روز تاسوعا به زنجان بیایید. چرا به جوان‌های ما توهین می‌کنید؟ چرا به دختران ما توهین می‌کنید؟ شما پاسدار عفت در این کشور شدید؟ پاسدار عفت ما زنان ما هستند. پاسدار عفت ما جوانان باغیرت ما هستند. هرکاری می‌خواهیم انجام دهیم شما می‌گویید این هم تهدید است، آن هم تهدید است.
می خواهم یک جمله بگویم، جوانان عزیز، زنان و مردان، مردم غیور زنجان، ملت بزرگ ایران، راه چاره و گشایش برای رسیدن به قله آن است که جمعه همه پای صندوق آرا برویم. رأی اولی ها، من از شما می‌خواهم پای صندوق بروید. رأی دومی ها، همان هایی که 92 هم آمده بودید، پای صندوق بروید. متولدین دهه هفتاد، پای صندوق بروید. روستاییان عزیز، پای صندوق بروید.
روحانی خود را آماده کرده تا آبرو و روح و جان و جسمش را فدای شما کند.
[شعار حضار: روحانی دوستت داریم.]
روحانی سیزه قربان! روحانی به فدای شما! من می‌دانم که شما به من چه می‌گویید. شما به من می‌گویید چرا کلیدت بعضی از درها را باز نکرد؟ با رأیتان به روحانی قدرت بازو بدهید.
من قبول دارم قدرت ما از اقتصاد ماست. من قبول دارم قدرت، از سیاست ماست. من قبول دارم قدرت ما از نیروهای مسلح ماست. اما قدرت واقعی ما این جوان‌های عزیز است. اگر دشمنان ایران می‌ترسند از این جوان‌ها می‌ترسند.
من از بعضی‌ها خواهشی دارم. فقط دور و بر خودتان را نبینید، فقط مسجد خودتان را نبینید. فقط شب احیای خودتان را نبینید. فقط شب عاشورای خودتان نبینید. والله همه این جوان‌ها اهل احیا هستند. همه اینها اهل دعا هستند. چرا فقط خودتان را انقلابی می‌دانید؟ انقلاب مال همه جوان هاست. چرا نظام اسلامی را مال خودتان می‌دانید؟ نظام اسلامی مال همه جوان‌های ایران است.
ما پای صندوق می‌رویم تا حصر را بشکنیم. آنهایی که می‌خواهند قدرت در انحصار یک گروه خاص باشد، ما می‌گوییم قدرت ایران به همه ملت ایران تعلق دارد. ما حصر قدرت را در کشورمان نمی‌پذیریم. ما حصر ایران را نمی‌پذیریم. ما تحریم ایران را نمی‌پذیریم. همه کارها، همه اهداف شما، زندگی مادی و معنوی ما، دین، دنیا، آخرت و همه چیز ما با اراده و حضور در صحنه و مشارکت ما در همه صحنه‌های اجتماعی است. یکی از بزرگ ترین مشارکت‌های ما مربوط به 29 اردیبهشت و روز جمعه است. همه پای صندوق آرا برویم.
بر آزادی سلام، بر اعتدال سلام، بر اصلاحات سلام، بر اصولگرایی معتدل سلام، بر امید ملت ایران سلام، بر پیشرفت ایران سلام، بر رسیدن به همه قله‌ها سلام، برای اهتزاز پرچم همیشگی ایران سلام.
اما به بعضی از چیزها هم "نه. خواهیم گفت؛ بر بداخلاقی نه، بر دروغ نه، بر تخریب نه، تبعیض بین اقوام نه، تبعیض بین مرد و زن نه، جدا کردن جوان‌ها نه، شکستن وحدت ملی نه.
دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید.
شاد و موفق و سربلند باشید.

112893
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.