سخنرانی در دیدار با مردم تبریز (تبلیغات انتخاباتی)

ترکی نه یک زبان که یک روحیه و اندیشه/ دلاوری‌های آذربایجان در دفاع مقدس/ احیای دریاچه ارومیه اولین وعده روحانی/ نابودی زندگی 14 میلیون نفر در صورت نابودی دریاچه ارومیه/ برجام و دریاچه ارومیه معیار سرمایه‌گذاری‌ها/ عزم دلواپسان برای ساختن دیوارها/ دولت تدبیر و امید، دولت پل نه دیوار/ انتخابات 96: قطعنامه‌های تحریمی یا گشایش‌های جدید/ دولت یازدهم نقدکننده توان مردم برای برداشتن سایه جنگ/ افزایش قدرت دفاعی و سلاح‌های راهبردی/ نیاز کشور به قدرت نه شعار/ انتخابات درست مرد میدان کارزار دیپلماسی/ مغایرت شعارهای انقلابی و واردات گندم/ درخواست ارائه شاهد و کارنامه از شعاردهندگان/ وعده‌های دولت در سال 92: تخریب دیوار تحریم هسته‌ای و.../ انسجام برخی کارها نیازمند رأی بالا در انتخابات/ اتهامات و حرکات صدا و سیما و مخالفان دولت/ قول سربسته روحانی به مردم:‌شدنی بودن خواسته مردم/ بوسیدن بارها و بارها دست رهبر برای برخی امور/ افتتاح ده هزار میلیارد تومان طرح در آذربایجان شرقی/ اقدامات دولت در آذربایجان شرقی/ ریشه کنی دروغ، یکی از ناکامی‌های روحانی/ سند 2030 و گزارش‌های دروغ به محضر رهبری


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

سلام و درود من بر آذربایجان قهرمان، سلام و درود من بر آنهایی که معنای ترک جز شجاعت نیست؛ ترکی یک زبان نیست، یک روحیه و اندیشه است. درود و سلام من بر مردم بلند آوازه تبریز، سلام و درود بر مردم اهر، درود و سلام بر مردم سراب، بر مردم عزیز هشترود، بر مردم عزیز میانه، بر مردم عزیز مراغه، بر مردم عزیز مرند، بر مردم عزیز بناب و شبستر، بر مردم عزیز جلفا و کلیبر، بر مردم عزیز بستان آباد و هریس، بر مردم ملکان و اسکو، بر آذرشهر درد کشیده از سیل، بر عجب شیر درد کشیده از سیل، که من افتخار داشتم خدمت آنها برسم و از آنها ممنونم که صبح به بازدید من آمدند.
سلام بر مردم وزرقان، سلام بر مردم چاراویماق، سلام بر مردم خداآفرین، سلام بر مردم اسکو و هورانه، سلام بر جای جای آذربایجان شرقی، سلام بر همه شما جوانان غیوری که 24 خرداد 92 را یک بار دیگر در 29 اردیبهشت زنده خواهید کرد. سلام بر شمایی که در 29 اردیبهشت دوم خرداد 76 را زنده خواهید کرد.
مردم قهرمان تبریز،‌ای بلند آوازگان آذربایجان،‌ای مرزداران غیور ایران،‌ای خیابانی‌ها،‌ای ستارخان‌ها، باقرخان ها، ثقه الاسلام‌ها، باکری ها، پورشریف‌ها، چقدر در جزایر مجنون از پل خیبری عبور کردیم و یاد مهندس پور شریف بودیم. چقدر در جبهه‌ها دلاوری‌های لشکر عاشورا و باکری‌ها را دیدیم.
مردم عزیز آذربایجان، ما تصمیم بزرگی را می‌خواهیم بسازیم. ما می‌خواهیم فردی را انتخاب کنیم. من خواهش می‌کنم با همه شور و احساساتی که دارید و ان‌شاءالله این شورتان روز به روز تا روز جمعه بیشتر باشد، به این نکته توجه کنید؛ ما می‌خواهیم روز جمعه کسی را انتخاب کنیم که یک تصمیم او می‌تواند جان میلیون‌ها انسان را به خطر بیندازد یا یک تصمیم او می‌تواند به حیات میلیون‌ها انسان کمک کند.
مردم آذربایجان، من در سال 92 به شما قول دادم، به آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و غرب ایران قول دادم، گفتم اگر رئیس جمهور شوم در اولین جلسه دولت اولین تصمیم درخصوص احیای دریاچه ارومیه خواهد بود. می‌خواهم به شما بگویم اگر همین تصمیم احیای دریاچه ارومیه اجرا نمی‌شد، امروز در آذربایجان شرقی و غربی چه وضعی داشتیم. ارومیه به طور کامل خشک شده بود و طوفان نمک همه منطقه را فرا می‌گرفت.
عزیزان من، فکر نکنید اگر دریاچه ارومیه خشک می‌شد فقط کشاورزی آذربایجان از بین می‌رفت، مردم ناچار به مهاجرت از این منطقه می‌شدند. من می‌خواهم به شما بگویم یک تصمیم دولت می‌تواند سرنوشت زندگی14 میلیون نفر در غرب کشور را تغییر دهد.
توجه کنید نکته‌ای به شما بگویم. از اول 92 و از آغاز این دولت هرکس می‌خواست به آذربایجان بیاید و سرمایه گذاری کند منتظر دو چیز بود. من این را می‌دانستم، دیشب موکداً از آقای استاندار پرسیدم، گفت دقیقاً همین است. گفتم به نظر من برای رسیدگی به آذربایجان و منطقه غرب ایران، تمام سرمایه گذاران داخلی یا خارجی منتظر دو چیز بودند: یکی آنکه برجام تحقق یابد و تحریم‌ها شکسته شود، دوم اینکه می‌خواستند ببینند دریاچه ارومیه می‌ماند یا نه. اگر دریاچه ارومیه به همان صورت سابق روز به روز به سمت خشکی مطلق می‌رفت، هیچ کس نه داخلی نه خارجی حتی سرمایه گذارانی که در تبریز و ارومیه و جاهای دیگر سرمایه گذاری کرده بودند ناچار بودند بساط خودشان را جمع کنند.
من می‌خواهم به شما بگویم 29 اردیبهشت روزی است که می‌خواهید کسی را انتخاب کنید که یک تصمیم او می‌تواند برای زندگی همه ملت ایران تأثیرگذار باشد. ما پای صندوق می‌رویم برای ایران. آخر دلواپس‌ها آجرهای دیوار تحریم را که ما خراب کردیم، برده اند در انبار گذاشته اند که اگر دولت عوض شد دو مرتبه بیاورند.
ما طرفدار پل هستیم نه دیوار؛ ما اتوبان تبریز به بازرگان را به عنوان یک پل در دولت دوازدهم تکمیل خواهیم کرد. ما راه آهن میانه به تبریز را در این دولت تا بستان آباد و در دولت آینده به تبریز متصل خواهیم کرد.
ما آذربایجان را از لحاظ کشاورزی و قدرت مقتدرتر خواهیم کرد.
ما با هم عهد بستیم و تصمیم گرفتیم تبریز را سربلندتر از همیشه تاریخ می‌خواستیم. مردم تبریز، آیا سال آینده تبریز پایتخت گردشگری دنیای اسلام است یا نه؟
امروز صدها طرح در تبریز دارد صورت می‌گیرد، از جمله هتل ها، سکونتگاه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای سال آینده (2018) که تبریز پایتخت گردشگری دنیای اسلام باشد.
ما می‌خواهیم بین تبریز و دنیا همان طور که پیشینیان از همین تبریز رفتند و مرکز تجارت در استانبول، مصر و اروپا درست کردند، مردم آذربایجان مردم دیوار نیستند.
من از شما می‌پرسم، آیا ملت ایران هر روز باید در فکر باشند که کی قطعنامه تحریم جدید دیگر علیه مردم ایران وضع می‌شود یا آنکه منتظر باشند هر روز چه گشایش جدیدی در زندگی آنها ایجاد می‌شود؟
مقام معظم رهبری فرمودند: سایه جنگ را ملت ایران از سر این کشور برداشت. این کاملاً سخن دقیقی است، اما کدام دولت بود که توانست قدرت ملی مردم را نقد کند؟
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
این ملت ایران که همیشه بود. قدرت ملت ایران هم همیشه بود، پس چرا ما را آنچنان تهدید می‌کردند؟ یک نفر نبود که این قدرت را در صحنه جهانی نقد کند.
شما می‌خواهید روز جمعه فردی را انتخاب کنید که بتواند با رهبران دنیا حرف بزند. سوگند به خدای احد و واحد، سوگند به خون همه شهیدان این استان و ایران و اسلام ، اگر روحانی یک ذره هوس برای ریاست داشته باشد.
آنچه روحانی می‌خواهد آن است که جان و آبرویش را فدای شما کند.
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
مردم! ما ایران بزرگ و مقتدری داریم و می‌توانیم قدرت ایران را بیش از گذشته به رخ جهانیان بکشانیم. البته روحانی اهل شعار نبود و مرتب به دنیا فحاشی نمی‌کرد. اما مردم و جوانان بدانید، روحانی در مقام عمل قدرت دفاعی ایران و سلاح‌های راهبردی ایران را در این سه سال و نیم به بیش از آنچه در ده سال قبل بود رساند. شما اگر قدرتمند باشید و در خیابان راه بروید کسی به شما کار ندارد. مرتب نمی‌خواهد بگویید من قدرتمندم، من قدرتمندم.
نیازی به شعار نیست. ما باید قدرت پیدا کنیم، باید بازار دنیا را بگیریم.
شما بازار نفت ما را به کشور عربستان دادید، بعد اظهار قدرت کردید؟ شما منابع نفتی و گازی ما را نتوانستید استفاده کنید و در اختیار دیگران گذاشتید، بعد اظهار قدرت کردید؟
شما رفتید در مذاکرات بیانیه خواندید و سخنرانی فرمودید و تحریم جدید گرفتید و برگشتید. کاری که این دولت از طرف شما کرد، مرد میدان کارزار دیپلماسی را درست انتخاب کرد.
مردم، مگر شما نمی‌خواستید در کشاورزی بیشتر روی پای خودمان بایستیم؟ آنها شعار انقلابی‌گری می‌دادند اما در سال آخر شش میلیون تن گندم برای نان مردم وارد کردند. ما در سال گذشته سه میلیون تن گندم اضافه برای صادرات داشتیم.
کسانی می‌توانند از آذربایجان و از آینده ایران حرف بزنند که گذشته آنها شهادت دهد. مردم، دنبال شاهد باشید. هرکه هرچه می‌گوید از او شاهد بخواهید. شاهد کارنامه گذشته است.
[شعار حضار]
ما برای همین 29 اردیبهشت پای صندوق می‌رویم.
بگذارید درد دلی هم با شما بکنم. ما هر استانی که می‌رویم با مهربانی‌های مردم مواجه می‌شویم و شرمنده آنها می‌شویم، اما آدم در خیابان‌های تبریز که می‌رود حالت دیگری است.
مردم، من در خرداد 92 به شما قول هایی دادم، گفتم در زمینه هسته‌ای گره هسته‌ای را باز می‌کنم. گفتم دیوار تحریم هسته‌ای را خراب خواهم کرد، گفتم روابط و تعامل با جهان را بهتر خواهم کرد. گفتم در زمینه کشاورزی قدم خوبی برخواهیم داشت. گفتم در اقتصاد تورم و رکود را مهار خواهم کرد. گفتم در بهداشت و درمان شرایط بهتری را برای کشور ایجاد خواهم کرد. گفتم در صنعت، حمل و نقل، برق و نیرو شرایط بهتری را ایجاد خواهم کرد. اما بعضی چیزها را هم قدرت بازوی من نتوانست.
من هیچ وقت نمی‌خواستم این کلام را بگویم اما اینجا می‌خواهم به شما مردم تبریز بگویم. بعضی کارها هست که با رأی 51 درصد نمی‌شود، اما رأی بالاتر کارساز آن خواهد بود.
چرا این همه علیه روحانی تهمت می‌زنند؟ چرا علیه دولت روحانی تهمت می‌زنند؟ چرا صدا و سیما ضد این دولت حرکت می‌کند؟ دعوا سر چیست؟
مردم عزیز، یک راه بیشتر نداریم و آن اینکه همه مردم را پای صندوق آرا ببریم.
مردم، عزیزان من، زنان ومردان ایران، روستاییان، شهری‌ها و همه مردم ایران، هر نفر روز جمعه به همراه یازده نفر دولت دوازدهم را درست می‌کنیم. اگر همه ما پای صندوق آرا رفتیم، من در اینجا در بسته و سربسته به شما قول می‌دهم آنچه می‌خواهید شدنی است.
[شعار حضار]
ما همه می‌توانیم با وحدت و اعتماد و همبستگی و آرامش و با کمک از رهبر عزیز و فرهیخته‌ای که من حاضرم برای بعضی از امور ده‌ها بار دست ایشان را ببوسم، ما با وحدت و اعتماد و همبستگی و در کنار رهبری مشکلات را ان شاء الله حل خواهیم کرد. شرطش 11+1 است، شرطش حضور همه مردم پای صندوق آراست.
مردم عزیز و بزرگوار تبریز و آذربایجان، من از شما می‌پرسم: آیا از عهد و پیمانی که ما با هم در خرداد 92 بسته بودیم پشیمانید؟ آیا آن قدم هایی که بنا بود برداریم، حداقل نصف آن را برنداشتیم؟ البته که پنجاه درصد و بیش از پنجاه درصد دیگر به دولت دوازدهم مربوط خواهد شد و ان شاء الله انجام خواهیم داد.
اگر در این دولت در آذربایجان شرقی ده هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شده است، البته که کافی نیست. اگر دریاچه ارومیه تثبیت شده است، البته که کافی نیست و باید قدم‌های بعدی برداشته شود. دریاچه ارومیه باز باید مرکز گردشگری جهان شود. اگر در این دولت به 670 روستا گاز رسیده است و لوله کشی گاز شده است البته که کافی نیست و باید در دولت دوازدهم به طور کامل تمام شود. اگر در این دولت برای 750 روستای آذربایجان آبرسانی شود البته که کافی نیست باید تا آخرین روستا آبرسانی شود. اگر برای آسفالت راه‌های روستایی 970 کیلومتر کار شده، البته که کافی نیست و باید ادامه یابد.
ما با هم پیمان بسته‌ایم، راهی را آمده‌ایم، فقط تصمیم این است به عقب برمی‌گردیم یا نه؟ دیروز مردم اصفهان، مردم شهرهای دیگری داد زدند و گفتند: "به عقب برنمی‌گردیم." تمام سخن ما در روز جمعه پای صندوق آرا این است که ما نمی‌خواهیم به سال‌های 90و 91 برگردیم. رویشان نمی‌شود بگویند طرح و برنامه ما مال هشت سال قبل است.
بابا، عزیز من، جان من، با پمپاژ پول که درست نمی‌شود.
یکی از چیزهایی که در این دولت یازدهم موفق نشدم و باید برای آینده دست به دست هم دهیم این است که می‌خواستم در این کشور دروغ نباشد. باز هم دارند دروغ می‌گویند.
می‌گویند سندی بود که دولت آن را قبول کرد (سند2030) دولت به صراحت در آن نوشته است در چارچوب قوانین و فرهنگ دینی و ایرانی عمل خواهیم کرد.
دروغگویانی که آنقدر پررو شده اند که می‌توانند حتی گزارش دروغ به محضر مقام معظم رهبری بفرستند. من به رهبر انقلاب و مردم متدین ایران اعلام می‌کنم و اطمینان می‌دهم، ما که انقلابی امروز نیستیم، ما انقلابی سال 40 هستیم، شماها تازه انقلابی شده‌اید، ما که بسیجی امروز نیستیم، من بسیجی سال 59 هستم. به مردم دروغ نگویید.
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
اخلاق، راستگویی، صداقت، آرامش و در کنار هم بودن، می‌خواهیم به همین اهدافی که جمعه برای آن می‌خواهیم پای صندوق برویم، سلام کنیم.
بر صداقت سلام، بر اخلاق سلام، بر امید سلام، بر رهبر فرزانه انقلاب سلام، بر اصلاحات سلام، بر اعتدال سلام، بر اصولگرایی بدون ریا سلام، بر سید محمد خاتمی سلام، بر روح پاک و مظلوم شهید بهشتی و آیت الله هاشمی رفسنجانی سلام، بر اسلام عزیز ما سلام، بر آذربایجان سلام، بر ایران سلام، بر رأی ما در 29 اردبیهشت سلام، بر پیروزی 29 اردیبهشت سلام.
دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید.
شاد و موفق و سربلند باشید.

112892
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.