سخنرانی در دیدار با مردم کرمانشاه

تحقق بزرگترین طرح آبرسانی درکرمانشاه/ اتصال راه‌آهن کرمانشاه به راه‌آهن سراسری/ نگرانی برخی افراد از پیشرفت ایران و آزادی جوانان/ رویکرد برخی افراد به جوانان به عنوان تهدید/ دلواپسی برخی افراد از رفع تحریم و حصر/ پرداخت معوقات و مطالبات خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دولت یازدهم/ افزایش قدرت دفاعی ایران در دولت یازدهم/ ایستادگی دولت و مردم در مقابل بداخلاقی‌ها/ نگرانی برخی افراد از بهبود وضعیت کشاورزان/ عزم برخی افراد برای نگه داشتن مردم در انزوا و فشار و تحریم/ سرنوشت سه میلیارد و هشتصد میلیون از پول مردم/ دستبرد امریکا به دارایی‌های ایران و بی‌تفاوتی و قصور دولت وقت/ اقلیت با بلندگوهای بزرگ درصدد انزوای اکثریت/ عزم دولت برای اجرای قانون اساسی/ بهشتی حامی مردم ایران/ انتشار نامه بازرسی کل کشور در مورد املاک نجومی و تبعات آن/ ولت دوازهم، دولت صددرصدی/ تورم 45درصدی نتیجة برداشت 450هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی / تصمیم اقلیتی معدود برای انزوای زنان و اقوام/ انتخابات دوازدهم/ ممنوع‌التصویری بزرگان ایران


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

درود و سلام بر کرمانشاه قهرمان؛ کرمانشاه سینۀ ستبر ایران؛ کرمانشاه محل دلاوران ایران زمین. سلام بر مردم پاوه، روانسر، جوانرود، ثلاث باباجانی، دالاهو، صحنه، اسلام آباد غرب، گیلان غرب، سرپل ذهاب، هرسین، سنقر، کنگاور و قصر شیرین.
سراسر کرمانشاه شور شما جوانان است؛ شور شما دختران و پسران ، شور شما زنان و مردان.
مردم عزیز استان کرمانشاه! من می‌خواهم به شما بگویم، اگر در سال 92-93 به شما وعده دادم که بزرگ‌ترین طرح آبادانی و طرح آبرسانی ایران در کرمانشاه تحقق خواهد یافت، به وعده عمل کردم. در دولت یازدهم، 11 هزار و 600 میلیارد تومان برای طرح آب‌های مرزی این استان اعتبار و هزینه شده است. در حالی که در دولت‌های گذشته، فقط 6 هزار میلیارد تومان و – ان شاء الله – در پاییز امسال مردم کرمانشاه کشت پاییزی را با این آب انجام خواهند داد. 20 هزار هکتار در پاییز امسال با این آب آبیاری خواهد شد و در سال‌های آینده تا 120 هزار هکتار ادامه خواهد یافت.
راه آهن کرمانشاه در خرداد به راه آهن سراسری ایران متصل خواهد شد. قصر شیرین هم منطقۀ آزاد خواهد شد. راه آهن شهری و مترو هم در دولت دوازدهم انجام خواهد شد.
می دانید همه دعواها بر سر چیست؟ دعواها بر سر این است که عده‌ای از پیشرفت ایران نگران اند. دعوا بر سر آن است که عده‌ای از آزادی جوانان نگران اند. چرا حرف دلتان را به جوانان نمی‌گویید؟ همان حرف هایی که در جلسه خصوصی گفتید، چرا به جوان‌ها نمی‌گویید که نظر شما این است که جوانان برای کشور فرصت نیستند و تهدیدند. شما می‌خواهید ایران در حصر و محاصره بماند. شما می‌خواهید ارتباط جوانان ایران را با دنیا قطع کنید.
روحانی در طول این چهار سال در برابر شما ایستاد. من آمده‌ام تا به ملت ایران بگویم چهار سال دیگر با کمک شما جوانان و زنان، با کمک غیور مردان ایران و کرمانشاه قهرمان، آماده بایستم.
دلواپس هستند. [شعار حاضر] اینها از اینکه کشور ایران از تحریم و حصر جدا شده، نگران اند. اینها از اینکه مردم ما می‌توانند با دنیا در ارتباط باشند، نگران اند. ادعا کردند و گفتد:" ما با خانواده شهدا و ایثارگران هستیم". من از شما می‌پرسم: در طول هشت سال قبل از این دولت، مطالبات خانواده‌های عزیز ایثارگران را دادید؟ مردم بدانید، تمام مطالبات معوقۀ خانواده‌های ایثارگران، شهدا، جانبازان و آزادگان در دولت یازدهم داده شده است.
ما اهل شعار نیستیم، شعار ندادیم، اما عمل کردیم. مردم، جوانان، زنان و مردان! بدانید قدرت دفاعی ایران در دولت یازدهم بیش از هشت سال گذشته شده است. ما با سلاح مخالف نیستیم. بهترین سلاح و تجهیزات را دولت یازدهم درست کرده است. اما آنها که می‌خواهند به نام قدرت ایران، دل دیگران، همسایگان ما در منطقه را به وحشت بیندازند، مخالفیم.
قدرت ما برای حفظ ایران عزیز است. قدرت ما برای حفظ این کشور است. قدرت ما برای این است که بتوانیم در برابر متجاوزین ایستادگی و مقاومت کنیم. [شعار حاضر]
ما در برابر هر متجاوزی می‌ایستیم و مقاومت می‌کنیم، اما نمی‌گذاریم بداخلاقی‌های شما ادامه پیدا کند. دوران خشونت طلبان پایان یافته است.
شما می‌خواهید آزادی را از مردم بگیرید و این مردم ما در برابر شما می‌ایستند. مردم عزیز! زنان و مردان قهرمان، باید بدانید ما در روزهای سرنوشت برای آینده کشور قرار گرفته ایم.
[شعار حضار: روحانی حمایتت می‌کنیم.]
ما امروز باید برای زندگی محرومان تصمیم بگیریم، نه با شعار، که با عمل. آنها که شعار می‌دادند که از محرومان حمایت می‌کنند، گندم را از کشاورزان به چه قیمتی خریداری کردند؟ آنها که مدعی بودند از کشاورزان حمایت می‌کنند، آیا قیمت گندم را بیش از قیمت جهانی از کشاورز خریداری کردند یا کمتر و گندم را از خارج وارد می‌کردند؟ امروز که قیمت گندم از کشاورز کیلویی 1300 تومان خریداری می‌شود گویی بعضی نگران هستند که زندگی کشاورزان ما بهتر شود.
من از شما می‌پرسم: آیا آن روز که ما برای انتقال پول مان به خارج از کشور نیازمند بودیم که از صراف استفاده کنیم و در بانک‌های ما بسته شده بود، آن روز برای زندگی و تجارت ما بهتر بود یا امروزی که در تجارت بین المللی به روی کشور ما باز شده است؟
شما می‌خواهید مردم را در فشار نگه دارید. شما می‌خواهید ملت ایران را در انزوا نگه دارید. ملت ما اجازه نخواهد داد که راه هشت سال گذشته را شما دوباره به این کشور برگردانید.
می‌گویند می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم. توجه کنید، می‌گویند ما می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم. من از شما می‌پرسم: چهار سال است که دولت در دست ماست، شما که 38 سال در قدرت نظارت کشور بودید، در طول 38 سال وظیفۀ شما نظارت بود، آیا جلوی فساد را گرفتید؟ مردم ما می‌خواهند بفهمند، 3 میلیارد و هشت صد میلیون پول مردم کجا رفته است؟ آنها که پشت تریبون‌ها قرار می‌گیرند و می‌خواهند به مردم گزارش دهند، سؤال مردم از آنها این است، چه کسانی اجازه دادند 3 میلیارد و 800 میلیون پول مردم به خارج برود؟ چرا به مردم نمی‌گویید؟ آنها که پای نامه امضا کردند تا صدها میلیون دلار در اختیار این آدم فاسد قرار بگیرد، چرا اسامی آنها را اعلام نمی‌کنید؟ چرا به ملت ایران گزارش نمی‌دهید که اموال این مردم را چه کسانی غارت کرده‌اند؟
چرا آنهایی که در 6-7 ماه قبل موظف شده اند که رسیدگی کنند، آنهایی که دو میلیارد از پول ما را به حلقوم امریکایی‌ها ریختند، چرا این کار را انجام دادند؟
در سال‌های86 و 87 حدود 10 ماه فرصت بود که این پول و این اوراق از امریکا به ایران برگردد. چرا اقدام نکردید؟ شما دربارۀ حقوق – به اصطلاح خودتان – نجومی سؤال می‌کنید. مردم! من به شما می‌گویم: ما در مورد حقوق نجومی اقدام کردیم. ما در مورد آنهایی که منصفانه از بیت المال استفاده نکرده بودند، اقدام کردیم.
این نمونۀ آن کشوری است که می‌خواهند درست کنند. این نمونه آن آزادی است که می‌خواهند برای مردم بگویند.
ما اجازه نمی‌دهیم یک اقلیت با بلندگوهای بلند بخواهند اکثریت را منزوی کنند. شما چند درصد مردم هستید که احساس می‌کنید قیم مردم هستید. مردم! در 29 اردیبهشت ما قیمومیت اقلیت را پایان خواهیم داد. شما چه کاره هستید که با پول بیت المال مسلمانان این همه سایت و خبرگزاری درست کرده‌اید؟ روحانی در چهار سال آینده نخواهد گذاشت بوق بلندگوها در اختیار این اقلیت باقی بماند.
ما دست به دست هم خواهیم داد. ما قانون اساسی را اجرا خواهیم کرد. [شعار حضار: روحانی متشکریم]
ما نخواهیم گذاشت زحمات شهید بهشتی و خون شهدای ما پایمال شود. بهشتی حامی مردم ایران زمین بود. بهشتی نویسندگی و مدیریت قانون اساسی این کشور را بر عهده داشت. شما حاضرید این قانون اساسی را اجرا کنید؟ شما به حقوق ملت اعتقاد دارید؟
من از شما می‌پرسم: یک بنده خدا نامه – نه از خودش – بازرسی کل کشور را راجع به املاک نجومی در سایتش منتشر کرد؛ فقط همین. چرا او را گرفتید و به انفرادی بردید؟ [شعار حضار]
من از شما می‌پرسم: در مورد حقوق 300 نفر در این کشور بحث است، که ابتدا خود ما اعلام و ایستادگی کردیم و همه آن پول را هم به بیت المال برگرداندیم، اما شما که املاک مردم را دادید، چکار کردید؟ چرا قوه قضاییه‌ای که مسئول شده بود در مورد املاک نجومی به مردم اطلاع دهد، به مردم اطلاع نمی‌دهد؟
ما 29 اردیبهشت را برای عدالت می‌خواهیم. ما 29 اردیبهشت را برای مبارزه راستین با فساد می‌خواهیم. ما 29 اردیبهشت را برای تساوی حقوق شهروندی تمام اقوام ایرانی می‌خواهیم. ما می‌خواهیم تمام مردم ایران شیعه، سنی یا اهل حق از حقوق شهروندی مساوی برخوردار باشند.
[شعار حضار: روحانی متشکریم]
ما نخواهیم گذاشت مردم را قطعه قطعه و درصد درصد درست کنید. ما ملت صد در صد هستیم. دولت دوازدهم دولت صد درصد خواهد بود.
مردم به شما اجازه نمی‌دهند که به فریب افکار عمومی بپردازید. می‌گویید پول تقسیم می‌کنم، پول را از کجا می‌آورید؟ از حقوق معلم کم می‌کنید؟ از حقوق پرستار کم می‌کنید؟ از حقوق بازنشستگان کم می‌کنید؟ پول گندم کشاورزان را کم می‌کنید؟
ببخشید اشتباه کردم! شما یک جیب دیگر دارید و می‌خواهید دوباره از جیب بانک مرکزی پول بردارید؟ مردم ایران یک بار تجربه کردند. 45هزار میلیارد تومان از پول بانک مرکزی برداشتند. نتیجه آن 45 درصد تورم در ایران بود. شما می‌خواهید تورم یک رقمی را که چهار سال این برای آن مردم زحمت کشیدند، دوباره به تورم 45 درصدی برگردانید.
این مردم تلاش کردند تا در سراسر ایران بنگاه‌های اقتصادی را آباد کنند. صدها بنگاه اقتصادی نیمه تعطیل استان کرمانشاه در سال 95 راه اندازی شده است. دوباره می‌خواهید بنگاه‌ها را ببندید؟
شما می‌خواهید زنان را به خانه بفرستید. شما می‌خواهید زنان را به انزوا بکشانید. شما می‌خواهید اقوام و اقلیت‌ها را به انزوا بکشانید. ملت ایران به شما اجازه نخواهند داد. قانون اساسی به شما اجازه نخواهد داد. ما امروز آمده ایم تا به همه اعلام کنیم: روز 29 اردیبهشت باز هم آزادی می‌خواهیم. باز هم راستگویی می‌خواهیم. ما از دروغ و فریب آنها که سال‌ها دیده‌ایم خسته شده‌ایم.
قهرمانان کرمانشاه! مردم عزیز ایران! انتخابات دوازدهم پیش روی ماست. ما تنها پای صندوق نخواهیم رفت. انتخابات دوازدهم است. هر نفر به همراه یازده نفر؛ هر جوان برومند یازده نفر را همراه خودش پای صندوق آراء ببرد. زنان و دختران جوان ما یازده نفر را پای صندوق آراء ببرند. ما دوازده نفره در انتخابات دوازدهم شرکت خواهیم کرد.
ما می‌خواهیم در این کشور اشتغال، سرمایه گذاری و نشاط ایجاد کنیم و گردشگران به سرزمین ما بیایند.کرمانشاه یکی از مراکز مهم گردشگری ایران خواهد بود.
شما هر روز می‌خواهید به یک بهانه مردم ایران را از جهانیان جدا کنید. ایران مرکز جاذبه برای همه مردم جهان است. کرمانشاه با فرهنگ بلندش و با طاق بستان گردشگران خارجی را جذب خواهد کرد.
ما می‌خواهیم در کشورمان اشتغال به وجود بیاید. اشتغال در سایه رونق اقتصادی به وجود می‌آید. اشتغال در سایه صادرات غیرنفتی به وجود می‌آید. ما ادعا نمی‌کنیم؛ ما عمل کرده‌ایم. ما بعد از 60 سال صادرات غیرنفتی را بر واردات مان افزایش داده ایم. ما از طریق صادرات غیرنفتی، گردشگری، رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی ایران را آباد خواهیم کرد.
[شعار حضار]
مردم می‌خواهند که ممنوعیت‌ها تمام شود. بر چه مبنایی عکس مردم و بزرگان جامعه را ممنوع می‌کنید؟ با چه قانونی این کار را می‌کنید؟ آن قانون را اعلام کنید. آن ماده قانونی را اعلام کنید. ادعا کردید و گفتید که شورای امنیت ملی این کار را کرده است. من به صراحت گفتم: "دروغ است"، "دروغ است."
مردم 29 اردیبهشت پای صندوق آراء بیایید، حرفمان را آنجا خواهیم زد و جوابمان را آنجا خواهیم داد.
شما چهار سال تخریب کردید. مردم سر صندوق پاسخ شما را خواهند داد. مردم پای صندوق آراء اعلام کنیم راه نشاط و پیشرفت و امید را ملت ایران ادامه خواهند داد.
نگذاریم بداخلاق‌ها و افراطی‌ها بر کشور مسلط شوند. جوانان ما اجازه این کار را به یک اقلیت نخواهند داد.
مردم کرمانشاه! دوباره ایران، دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید.
شاد و موفق و سربلند باشید.

112880
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.