سخنرانی در دیدار با مردم همدان

پایان دوره بداخلاقی و افراطی‌گری در کشور/ حضور بداخلاقانی از ستاد رقیب در ستاد روحانی/ ممنوع کردن، هوچی‌بازی و بداخلاقی، شیوه مخالفان دولت / ناخوشی دلواپسان از افتتاح طرح‌ها و پروژه‌ها/ دولت یازدهم، دولت اتصال به جهانیان/ افتتاح سازمان ملی جوانان در آینده‌ای نزدیک/ پیام‌های انتخابات 1392/ انزوای متخصصان، اعدام و زندان در انتخابات 96/ شکوه از ترویج بذر ناامیدی در روستاها و شهرها در آستانه انتخابات/ سیاه نمایی سخنگوی یک نهاد/ ملت ایران، ملتی صددرصدی/ 29 اردیبهشت، روز حماسه و حضور ملت ایران/ مشارکت 11+1 در انتخابات 96/ بیکاری 860 هزار نفر از زنان در دولت یازدهم/ تصمیم برخی افراد برای کشیدن دیوار در پیاده‌روهای تهران/ وضعیت اشتغال در سال‌های 94 و 95/ تصویب طرح کارورزی جوانان در بهمن 95/ ایجاد 955 هزار شغل برای جوانان در برنامه ششم/ مظلومیت و خانه نشینی بزرگان و دلسوزان نظام/ حضور در پای صندوق آراء برای بازگرداندن بزرگان به جامعه/ قرار گرفتن بازار صادرات ایران در اختیار برخی کشورها در دولت قبل/ شعارپردازی و برداشتن پول از جیب ملت / هزینه شعارپردازی‌های دولت گذشته/ سوء استفاده‌های همسایه شمالی از فروش گاز به ایران/ آرمان‌های انتخابات 96


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

درود و سلام من بر مردم غیور دیار کهن، همدان؛ سلام و درود بر مردم شهرستان ملایر؛ سلام بر مردم غیور و شجاع نهاوند؛ درود و سلام بر مردم عزیز تویسرکان، بهار، فامنین، کبودرآهنگ، اسدآباد و رزن. ما همه آمده ایم در انتخابات تا به بد اخلاقی‌ها پایان دهیم؛ ما آمده ایم در انتخابات که به خشونت طلبان و افراطیون بگوییم که دورۀ شما تمام شده است؛ شما هشت سال در این کشور بودید و مردم دیدند که با مردم چه کردید.
من از شما غیور مردان و زنان می‌پرسم :" آیا امروز شما بیست نفر جرئت می‌کنید که در اجتماع ستاد رقیب جمع شوید؟" فقط در ستاد روحانی است که بداخلاق‌ها جرئت حضور دارند. ما دنبال آزادی هستیم. حتی در سالن مان بداخلاق‌ها را هم راه می‌دهیم. امروز، روزی است که مردم ما باید برای روزهای آینده تصمیم بگیرند. منطق شما ممنوع کردن است و چیز دیگری ندارید و منطق شما هوچی بازی است و چیز دیگری ندارید.
جوانان غیور ما راه آزادی را انتخاب کرده اند. شما در طول چهار سال در همۀ جلسات آمدید تا همۀ شبکه‌های اجتماعی را ببندید. شما در مسیر پیشرفت وآزادی جوانان ما نخواهید بود.
مردم ما امروز در همدان شاهد بودند که دولت یازدهم یک و نیم برابر ده سال قبل برای راه آهن همدان تلاش کرد. علی رغم خواست دلواپسان که دل خوشی از افتتاح ندارند و بدشان می‌آید، امروز راه آهن همدان افتتاح شد. یک ماه دیگر راه آهن کرمانشاه افتتاح خواهد شد. ماه بعد راه آهن ارومیه و به همین ترتیب راه آهن رشت و راه آهن تبریز و... افتتاح خواهد شد.
دولت یازدهم دولت اتصال ایران به جهانیان است. امروز می‌بینید که در عرض چند ماه پنج استان کشور ما به راه آهن سراسری متصل خواهد شد.
این دولت مصمم است که مسیر علیصدر به همدان را به زودی آغاز کند.
این دولت مصمم است که به زودی سازمان ملی جوانان را افتتاح کند. من می‌خواهم از شما سؤال کنم، این روزها چه شده است، برای عده‌ای کاسبان تحریم چرا این همه غصه ایجاد شده است؟ هر مقدار نگران و ناراحت باشید، بدانید این مردم عزیز و بزرگ ما دوازده روز دیگر پاسخ شما را خواهند داد.
ملت ما در انتخابات خرداد 1392 اعلام کرد که خشونت را قبول ندارد و راه حذف و انزوای ایران را نمی‌پذیرد. ملت بزرگ ایران یک بار دیگر هم اعلام کرد که مسیرش مسیر آزادی است و آن اسفند 1394 بود.
در اردیبهشت 1396 هم یک بار دیگر مردم ما اعلام خواهند کرد، آنهایی که در 38 سال فقط اعدام و زندان بلد بودند [در انتخاب مردم، جایی نخواهند داشت.]
من به همۀ عزیزان، دوستان و همۀ آنهایی که این روزها از بیت‌المال و پولی که برای امنیت مردم به آنها داده شده، به روستاها و شهرها می‌روند و می‌خواهند مردم را نا امید کنند، [می پرسم] به چه دلیل این همه ترس و هراس شما را فرا گرفته است؟ این ملت آزاد اگر پیروز شود، به نفع شما هم خواهد بود. این ملت بزرگ اگر پیروز شود، در سفره شما به جای اینکه نانی باشد که گندمش از خارج آمده، گندم دسترنج کشاورز ایرانی خواهد بود.
شما آن روز که 750 میلیارد دلار پول نفت در دستتان بود، برای مردم چه کردید؟
من از شما جوانان غیور می‌پرسم: "چه شده که دو سه هفته سخنگوی یک نهاد وقتی پشت تریبون قرار می‌گیرد، فقط سیاه نمایی دولت را یاد گرفته است؟" ما اجازه نخواهیم داد خانه‌ای که باید خانۀ عدالت باشد، به خانۀ اتهام و دروغ تبدیل شود. البته که شما نمی‌خواهید روحانی مسیر را ادامه دهد.
مردان و زنان غیور همدان و ایران؛ دوازده روز دیگر باید راهمان را یک بار دیگر به جهانیان اعلام کنیم. ما انحصار گرایان را نمی‌خواهیم. ما آنهایی را که فقط پشت میز نشسته اند و حکم صادر کرده اند، نمی‌خواهیم. راه ما مشخص است.؛ راه ما راه همزیستی مسالمت آمیز با همه اقوام در این کشور است. ما نمی‌گذاریم بین این ملت تفرقه ایجاد کنید و درصد درست کنید. ما ملت صد درصدی هستیم . ما همه اقوام و مذاهب با حقوق شهروندی واحد راهمان را ادامه می‌دهیم.
من از همه شما عزیزان می‌خواهم روز 29 اردیبهشت که روز حماسه و حضور ماست، برای دولت دوازدهم پای صندوق برویم.
پس تنها نرویم، بلکه هر نفر به همراه یازده نفر، دوازده نفری پای صندوق برویم. اگر همه شما جوانان، غیور مردان ایران و همه آنهایی که می‌دانند دوباره می‌خواهند ناامنی را به کشور برگردانند و اختلاف و تنش را در منطقه بیشتر کنند و همه آنهایی که می‌دانند، آرامش کشور را عده‌ای می‌خواهند بر هم زنند، ما برای امنیت ، آرامش و آزادی پای صندوق می‌رویم. ما برای پیشرفت ایران عزیزمان پای صندوق آرا خواهیم رفت. برای اشتغال و مدیریت جوانان و زنان پای صندوق آرا می‌رویم.
آنهایی که در طول هشت سال هنرشان این بود که 860 هزار نفر از خانم‌ها را بیکار کنند و در دولت یازدهم 750 هزار خانم مشغول به کار شده اند.
اگر شما جوان‌ها خانه بنشینید و هر نفر یازده نفر را همراه خودتان پای صندوق آرا نبرید، بدانید که در پیاده روهای ما هم دیوار خواهند کشید.
شما اینها را نمی‌شناسید، من اینها را می‌شناسم. اینها روزی در جلسه‌ای تصمیم گرفته بودند در تهران در پیاده رو‌ها دیوار بکشند. اینها می‌خواستند مردانه و زنانه در پیاده رو ایجاد کنند؛ همان طور که در محل کارشان بخشنامه جدایی جنسیت زنانه و مردانه را اعلام کردند.
ما باید برای اشتغال جوانانمان قدم برداریم؛ نه با حرف بلکه آن کسی می‌تواند برای اشتغال جوانان سخن بگوید که در سال 1395، 650 هزار اشتغال خالص و در سال 1394، 660 هزار اشتغال به وجود آورد.
به جای آنکه بخواهیم جوانان و جامعه مان را در مسیر فریب قرار دهیم، دولت در بهمن 1395 طرح کارورزی جوانان و اشتغال آنها را تصویب کرده اند. حال عده‌ای آمده اند همان طرح را به صورت ناقص و بدون اینکه بدانند چه می‌گویند؛ به مردم وعده می‌دهند. طرح بهمن سال 1395 طرح کارورزی برای اشتغال جوانان است که در برنامه ششم به مردم اعلام کردیم که به طور متوسط 955 هزار شغل برای جوانان درست خواهیم کرد. عدد شغل محاسبه و کارشناسی شده و در هزاران جلسه بررسی و تبدیل به لایحه شده و به مجلس داده و بررسی شده است.
چرا گفتیم 955 و نگفتیم یک میلیون؛ محاسبات ما به اینجا رسید که برای جوانان می‌توانیم سالی 955 هزار شغل ایجاد کنیم. این عدد مصوب برنامه ششم در مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد دولت است.
از شما می‌پرسم که : آیا می‌خواهیم مظلومیت‌ها در این کشور ادامه یابد؟ آیا می‌خواهیم باز چهره‌های مرحوم هاشمی رفسنجانی که سال‌ها مخدوش کرده اند، ادامه بدهند؟ آیا می‌خواهید جامعه ما از بیانات خاتمی استفاده نکند؟ چرا شخصیت‌ها و بزرگان جامعه ما و آنهایی که به این کشور خدمت کرده اند و کسانی که دلسوز جوان‌ها هستند و چرا آنهایی که گفتگوی بین ملت‌ها را به ارمغان آورده‌اند، چرا آنهایی را که چهره واقعی ایران را به جهانیان نشان داده اند با چه قانون و مقرراتی خانه نشین می‌کنید؟
ما 29 اردیبهشت پای صندوق می‌رویم تا بزرگانمان را به جامعه برگردانیم و دوباره شرایط امنیتی به دانشگاه برنگردد. ما نمی‌خواهیم دوباره 16 آذر در دانشگاه جلسه گذاشتن و سخنرانی کردن ممنوع باشد. ما دانشگاه آزاد و امن می‌خواهیم.
ما نمی‌خواهیم بار دیگر در کشور بازار صادرات مان را در اختیار دیگران قرار دهیم. نفت صادراتی شما را چه کسانی گرفته بودند؟ یک میلیون و دویست هزار بشکه نفت صادراتی که در بازار دنیا برای شما بود، چه کسانی آن بازار را غصب کردند و گرفتند؟ آیا در اختیار دیگران گذاشتن بازار صادراتی ملت ایران افتخار دارد؟ شما به کشورهای همسایه خیلی کمک کردید. آنها دلشان می‌خواهد که شما دوباره برگردید. هرکشتی بزرگ کانتینر بر که جنس برای ما می‌آورد، چون کشتیرانی تحریم بود، این کشتی بایستی به کشور همسایه برود و ما برای هر کانتینری 700 دلار اضافه پول می‌دادیم. با اجازه چه کسی پول از جیب مردم برداشتید و شعار دادید؟ شما خواستید از یک تکه تاریخی سخن بگویید و باعث شدید که آن قطعه تاریخی سه بار در سازمان ملل علیه منافع فلسطینی‌ها و مسلمان‌ها تصویب شود، چرا این کار را انجام دادید؟ شما هربار که شعار دادید، اسرائیلی‌ها سه میلیارد دلار اضافه از امریکایی‌ها برای تقویت قدرت نظامی شان گرفتند، چرا تقویت کردید؟ ما می‌خواهیم در 29 اردیبهشت بگوییم منافع ملت ایران ؛ قدرت واقعی ملت ایران و در 29 اردیبهشت می‌خواهیم بگوییم کشور ما باید صادر کنندۀ بنزین و گازوئیل باشد. شما که هم گازوئیل و هم بنزین را از خارج وارد می‌کردید، ولی این دولت مردم را به خودکفایی رساند. ما امروز صادر کننده گازوئیل هستیم و به زودی در بنزین خودکفا و به زودی بنزین را هم صادر خواهیم کرد. منبع مشترک کشور ما با همسایه جنوبی که از این منبع دو برابر گاز را می‌بردند، زمستان شد، می‌خواستیم از کشور همسایه شمالی گاز بگیریم. وقتی دید در دولت سابق ما نیازمندیم، در زمستان قیمت گاز را 9 برابر کرد، اما امسال زمستان، همان همسایه شمالی گاز را قطع کرد و دید هیچ خبری نیست و اصلاً حالش را نمی‌پرسیم. بعد از پانزده روز دوباره لولۀ گاز را باز کردند. افتخار ما این است که عزت واقعی داشته باشیم، نه با حرف و شعار؛ مردم 29 اردیبهشت روز انتخاب بین حرف و شعار و عمل است.
مردم عزیز، زنان و مردان، غیور مردان استان همدان ؛ 29 اردیبهشت بداخلاق‌ها را مأیوس کنیم؛ آزادی بیشتر ملت ایران را رقم بزنیم؛ دانشگاه‌ها را آزاد تر کنیم؛ دروغ را از این کشور ریشه کن کنیم و اخلاق را به این کشور برگردانیم. دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید و دوباره اعتدال.
شاد، موفق و سربلند باشید.

112879
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.