سخنرانی در دیدار با جمعی از مردم کرمان

پیشرفت و عزت کشور، مرهون اباعبدالله/ جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ تداوم مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات/ گسترش دروغ مانع پیشرفت کشور/ بی‌توجهی ملت به شعارها و وعده‌های بی‌پایه و اساس/ اصرار برخی افراد برای فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی و مقاومت دولت/ حرکت توقف‌ناپذیر ملت ایران/ قرار مردم و دولت در سفرهای استانی: عملی کردن وعده‌ها/ استفاده از سرمایة خارجی برای اشتغال جوانان/ کرمان صادرات در دولت یازدهم/ تداوم مسیر احقاق حقوق ملت ایران / ادای احترام به بزرگان و مشاهیر کرمان/ اجرای فصل سوم قانون اساسی/ کوشش برای استقرار امنیت، آزادی و پیشرفت/ دوباره ایران...

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
ان الله یأمرکم ان تؤدوا الامانات الی اهلها
سلام و درود من بر شما جوانان قهرمان استان کرمان؛ سلام بر همه بانوان عزیز استان کرمان و سلام و درود بر همه مردم شهرستان‌های مختلف این استان به ویژه رفسنجان و سیرجان که زمان سفر به آنجا به وقت دیگری موکول گردید.
مردم عزیز و بزرگوار، ما در این روزهای بسیار مقدس باید همه توان خودمان را برای هدف و آرمان بسیار بلندمان به کار بگیریم. این ایام، ایام ولادت با سعادت امام سوم شیعیان، حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) و برادر باوفایش، قمر بنی هاشم و فرزند برومندش، امام سجاد (ع) است.
ما هرچه داریم از سالار شهیدان، حضرت حسین بن علی (ع) داریم. انقلاب، دفاع مقدس، ایستادگی ، وحدت و پیشرفت ما در سایه عشق به خاندان رسالت و به ویژه مولای‌مان حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) است. این روزها روزهای سرنوشت ساز برای ماست. واقعاً در این ایام جای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی خالی است.‌ای کاش می‌شد هنوز هم از فیض وجود آن سیاستمدار پخته و صابر و مجاهد نستوه که در انقلاب در کنار امام عزیز و بزرگوار ما و در دفاع مقدس به عنوان بازوی امام راحل برای حراست از انقلاب اسلامی و یار دیرین رهبر معظم انقلاب - مد ظله العالی – بود [بهره می‌بردیم].
امروز ما باید راه هاشمی را ادامه دهیم. ما مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد و در مسیری که در سال 1392 با هم عهد بستیم و تا امروز در آن مسیر حرکت کردیم، باید به راه مان تا رسیدن به اهداف بلندمان ادامه دهیم.
ما از روز اول تصمیم گرفتیم با صداقت، راستگویی و شفافیت با هم مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم. اگر روزی در این کشور دروغ گسترش یابد، پیشرفت از این کشور رخت بر می‌بندد.
ما سال‌ها آمار و حرف‌های دروغ و نادرست را شنیدیم و دیدیم کشور به سبب این دروغ‌ها در مسیر پرتگاه قرار گرفت. امروز دیگر ملت آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیست؛ امروز دیگر ملت ما بعد از این همه مقاومت و ایستادگی نشان داده است که شعار دادن، دادن وعده های‌ بی پایه و ساختن آمار و ارقام برای آینده، گوش شنوایی در میان مردم بزرگوار و فهیم ایران عزیز ما ندارد.
ما باید راه مان را ادامه دهیم. راه ما راه آزادی است. ما نخواهیم گذاشت بار دیگر فضای امنیتی بر دانشگاه‌های ما حکم فرما شود. [حضار: روحانی، روحانی حمایتت می‌کنیم]
اگر حمایت شما نبود به هیچ عنوان در این مدت توفیقی به دست
نمی آوردیم.
در طول سه سال و نیم بارها و بارها در جلسات تصمیم گیری ، خصوصی و عمومی رو در روی ما ایستادند تا مردم از شبکه مجازی استفاده نکنند. هر روز به ما فشار آوردند تا همه شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کنند. حال که موقع انتخاب شده آنها پیشتاز در استفاده از فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر چیز بدی بود باید برای شما هم بد باشد و اگر ابزار و وسیله خوبی برای شماست، چرا برای مردم ما نباشد؟ ما راه مان را با هم شروع کردیم، با هم ادامه می‌دهیم و با هم به مقصد نهایی خواهیم رساند، ان شاء الله.
تذکر دادند که چرا فقط از سیرجان و رفسنجان نام بردم و از جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، شهر بابک ، بردسیر، زرند، بافت، رابر و ارزوئیه نام نبردم. عرض سلام من به همه مردم قهرمان استان کرمان قهرمان و سلام و درود من بر بمی که آن همه مصیبت دید. همه مردم شهرستان‌های مختلف استان کرمان یاران دلاور انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
مردم به این نکته توجه کنید. امروز روز سرنوشت ماست و در مسیر مهمی در حال حرکت هستیم. عده‌ای می‌خواهند وسط راه برگردیم.
ما به آنها می‌گوییم برنمی‌گردیم؛ عده‌ای می‌خواهند وسط راه متوقف شویم، ما متوقف نمی‌شویم [حضار: روحانی قهرمان امید نسل جوان]. شما مردم عزیز و نسل جوان امید روحانی هستید.
چرا باید از راه مان برگردیم؟ شما که می‌گویید این راه را رها کنیم و ادامه ندهیم چرا؟ راه ما این بوده که شرق کشور را آباد کنیم، استان کرمان و استان‌های شرقی مسیر ارتباطی جهان شرق با غرب باشد؛ از چابهار و تمام کشور راه آهن و جاده را به اروپا متصل کنیم؛ راه ما این بوده که آب دریای عمان به صورت شیرین وارد این استان شود و ما تصمیم گرفتیم در این استان سرمایه‌گذاری‌ها افزایش پیدا کند و در این سه سال و نیم هزار تفاهم نامه توسط مسئولین با بخش‌های خصوصی و عمومی امضا شده و دراین دولت تا کنون 16 هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
می‌گویند چرا در ماه‌های آخر طرح‌ها را افتتاح می‌کنید؟ قرار ما با مردم در سفرهای استانی این بود که قولی به مردم بدهیم که عمل کردنی باشد و حتی‌الامکان تا پایان دولت یازدهم به افتتاح برسد، حال که می‌خواهیم افتتاح کنیم می‌گویند افتتاح نکنید. اینها فکر می‌کنند طرح چند صد میلیاردی و هزار میلیاردی که امروز افتتاح می‌شود، دیروز صبح کلنگ زده شده و امروز صبح افتتاح می‌شود؛ این مردم در طول سه سال و نیم تلاش کردند، پس ما چرا از راهمان برگردیم؟
ما می‌خواهیم غیر از سرمایه داخلی اگر توانستیم سرمایه خارجی را هم به داخل کشور بیاوریم تا برای مردم و جوانان شغل ایجاد کنیم.
در این استان در طول سه سال و نیم حدود سه میلیارد دلار سرمایه خارجی به صورت سرمایه گذاری مستقیم و فاینانس جذب شده و مبلغ 1387 میلیون یورو سرمایه گذاری انجام شده، شما می‌گویید سرمایه نیاید.
مردم عزیز کرمان، در طول این چند سال در سایه وحدت ، تلاش و زحمت بخش‌های عمومی، خصوصی و مسئولین استان و ترغیب ، همکاری و همفکری امام جمعه محترمتان، آیت الله جعفری صادرات ما در این مدت از این استان پنج میلیارد دلار بوده است. در سال 1392 یک میلیارد و 1393 یک و نیم میلیارد و در سال 1394 حدود 3/1 و در سال 1395 حدود 2/2 میلیارد یورو بوده است.
ما راهی را که برای اجرای حقوق شهروندی انتخاب کرده ایم رها نخواهیم کرد. برخی افراد فکر می‌کنند حقوق شهروندی روی کاغذ نوشته شده و اجرا نمی‌شود. بدانید دولت یازدهم در همین ماه‌های آخر با همه توان خود حقوق شهروندی را اجرا می‌کند و من به آنهایی که از [اجرای] حقوق شهروندی خوشحال نیستند و معتقدند که نباید به مردم آزادی بدهیم و زن‌ها نباید در فعالیت‌های اجتماعی باشند، می‌گویم که اگر این مردم بار مسئولیت دولت دوازدهم را بر دوش این خادم خود گذاشته اند بدانند حقوق شهروندی مو به مو اجرا خواهد شد.
ما اجازه نمی‌دهیم حقوق خصوصی مردم تضعیف و نفی شود و بی قانونی‌ها در این کشور ادامه پیدا کند؛ به حول و قوه الهی و با حمایت مجلس شورای اسلامی امروز هماهنگی بسیار بهتری بین دولت و مجلس دهم برقرار شده و راه [احقاق] حقوق ملت را ادامه می‌دهیم.
ما باید راهمان را برای احقاق حقوق ملت مان ادامه دهیم؛ ما به همه عزیزان، رزمندگان مان و لشکر چهل و یک ثارالله، سردار سلیمانی، شهید باهنر، آیت الله هاشمی رفسنجانی عزیز و برادر بسیار عزیزم آقای دکتر جهانگیری [شعار حضار: جهانگیری تشکر]
ما هم از همه آنهایی که خادم مردم در دولت یازدهم بودند و امروز هم راه و مسیر پیروزی ملت عزیز ما را دنبال می‌کنند، متشکریم.
من به شما عزیزان، خواهران و برادران قول می‌دهم همین جا که من سخن می‌گویم و شما مطالباتتان را بیان می‌فرمایید می‌شنوم و پیام شما را درک می‌کنم و با همه توان تلاش خودم را برای آن به کار خواهم گرفت. ما باید آنچه در قانون اساسی در فصل سوم برای حقوق ملت ایران آمده تا اجرای آخرین خط، کلمه و کلامش از پای ننشینیم و برای اجرای قانون اساسی و حقوق ملت همه توان مان را باید به کار بگیریم.
سخنم را در چند جمله خلاصه کنم؛ مردم، قهرمانان، کرمان بزرگ و عزیز، استان غیور، ایران و جوانان عزیز امروز روز ساختن سرنوشت چهار سال آینده و آینده‌های دورتر به دست شما مردم است.
وعده همه ما باید روز 29 اردیبهشت کنار صندوق آرایمان باشد. ما می‌خواهیم آزادی را ادامه دهیم و امنیت واقعی مردم محور و جامعه محور را ادامه دهیم؛ ما می‌خواهیم آرامش کشور باقی بماند و در پی پیشرفت و سربلندی ایران عزیز هستیم.
دولت دوازدهم تمام برنامه خود را در اختیار شما قرار داده است. [شعار حضار: روحانی دوستت داریم] ممنون از لطف و محبت شما. در اینجا می‌خواهم همه با صدای بلند بگوییم: دوباره ایران ، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید، دوباره پیشرفت ایران عزیز و دوباره سربلندی کرمان.
شاد و موفق و سربلند باشید

112859
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.