سخنرانی در ضیافت افطار با اعضای تیم حفاظت ریاست جمهوری

افتخار بزرگ خودکفایی کشور در گندم/ یگان حفاظت و چتر امنیتی برای مسئولین/ ثواب بزرگ خانواده‌های یگان حفاظت/ پیچیدگی‌ها و سختی‌های کار یگان حفاظت/ اجرخداوند، جبران‌کننده زحمات یگان حفاظت


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و الصلوه علی رسوله و آله وصحبه المنتجبین

به درگاه خداوند بزرگ شکر گزاریم به خاطر نعمت ایمان و ولای اهل بیت (سلام الله علیه)، به خاطر ملت بزرگمان، ایران سربلند و به خاطر کشور با عظمت، انقلاب عزیز و رهبر بزرگوارمان و فرصتی که خداوند در این ماه مقدس و رمضان به ما داد تا اطاعت او را انجام دهیم و با اجازه او صیام، صوم و روزه را انجام دهیم و در این ماه مقدس نزول قرآن قرآئت قرآن و عبادت حق را انجام دهیم.
چون الان از جلسه دولت می‌آییم و در آنجا بحث گندم امسال بود، حیفم آمد به شما نگویم که پارسال خدا این نعمت را به ما داد که در گندم خودکفا شدیم و برای اولین بار در تاریخ کشور صادر کننده گندم شدیم، به جای اینکه وارد کننده گندم باشیم.امسال هم همین طور است و امسال هم بحمدالله در گندم خودکفا و صادر کننده گندم خواهیم بود. این یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند است که به ما عنایت کرده.
جلسه امشب، با حضور پاسداران عزیز، یگان حفاظت و برادران عزیزی است که ما در سفر و حضر در خدمتشان هستیم، و در واقع یک چتر امنیتی را بالای سر ما گسترده اند، که اینجا نمی خواهیم از خود آنها تشکر کنیم؛ همیشه فرصت داریم که از آنها تشکر کنیم و تلاش، کوشش و فداکاری آنها بالاتر از آن است که در این وقت کوتاه و با این زبان بخواهیم از آن تقدیر و تشکر کنم. در این فرصت چند دقیقه می‌خواهم از خانواده‌ها تشکر کنم؛ از شما خانم ها، از پدرها، مادرها و فرزندان.
شما در این ثواب بزرگ سهیم و شریک هستید. ما همه یک کار و بار بزرگ را بر دوش داریم که هر یک بخشی از آن را بر عهده دارد. کار عزیزان سپاه در بخش حفاظت شخصیت‌ها، کار بسیار پیچیده و سختی است.
اولاً باید اخلاق ما را تحمل کنند، که این یکی از مسائل است که خداوند به آنها اجر می دهد. دوم اینکه با اجتماعات و مردم رو به رو هستند که کار بسیار پیچیده ای است که چگونه با مردم رفتار کنند؛ مردمی که می خواهند هم صبحت کنند، هم نزدیک شوند، هم حرف بزنند و هم نامه بدهند و از آن طرف هم اینها مسئولیت‌های سنگین حفاظت را بر دوش دارند که کار بسیار پیچیده ای است.
روزها و شب ها در کنار شما نیستند؛ در سفر و حضر هستند. من می‌خواهم از همه شماها سپاسگزاری و تشکر کنم. کار بزرگی را کل یگان حفاظت انجام می دهد که شما در این ثواب بزرگ سهیم و شریک هستید.
اجر این طور کارها با دنیا و کار دنیایی ادا نمی‌شود. آنجا که آدم دارد جان خود را ایثار می کند، با پول و مقام و درجه و زبان و ... از دست بشر خارج است که بخواهد جبران و سپاسگزاری کند. فقط از خداوند بزرگ می خواهیم.
اجر و ثوابی که خداوند می‌دهد، آن رحمتی که خداوند در برابر این فداکاری نازل می‌کند، می‌تواند جبران کند.
امیدواریم خداوند اجر و مزد وافی را به همه شما خانواده ها، هم در دنیا عنایت کند و شما عنایت و رحمت خداوند و توجهات حضرت ولی عصر (عج) را حس کنید و هم ان‌شاءالله در آن جهان با نعمت‌ها و رحمت‌هایی که خداوند شامل همه مومنین و فداکاران می کند، اجر خود را باز یابید.
ان‌شاءالله عبادات شما مقبول باشد. ماه بسیار خوبی داشته باشیم و خداوند در این ماه رحمت، برکت و غفران خود را بر همه ما وارد کند.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

112672
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.