سخنرانی در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با مقام معظم رهبری به مناسبت عید فطر

عید فطر عید بازگشت به فطرت وانسانیت/ رعایت حق‌الناس در کنار حق الله در همة عبادت‌ها/ حق‌الناس و زکات اولین برنامة عبادی در عید فطر/ برگزاری جشن رمضان پس از جشن انتخابات/ استمداد از همة ملت ایران برای ساختن کشور/ توصیة امام و رهبری به اتحاد به ویژه در خصوص انتخابات/ لزوم اتحاد و اجماع برای ساختن کشور و ایجاد اشتغال و تولید/ حملة سبوعانة تروریست‌ها به حرم امام و مجلس شورای اسلامی/ تقدیر از سازندگان سلاح‌های راهبردی با اشاره به سخنان پیامبر/ پاسخ‌گویی به تروریست‌ها با نشان دادن بخشی از توان دفاعی کشور/ حضور چشمگیر مردم در روز قدس/ علل و تبعات عدم پیشگیری مسیر راهبردی اتحاد در کشورهای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطیبین الطاهرین و صحبه المنتجبین

عید سعید فطر را خدمت همه مسلمانان جهان، ملت شریف ایران، حضار گرامی، سفرای کشورهای اسلامی مقیم در تهران و به ویژه به محضر مقام معظم رهبری تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
عید فطر، عید بازگشت به فطرت پاک و انسانیت است. بعد از یک ماه زهد و ورع و قیام و صیام در پی آن بودیم که غبارها از جسم و جان زده شود که روزه هم برای سلامت جسم است، صوموا تصحوا، و هم برای تزکیه و پرورش روح است که الصوم جنه من النار.
در ماه رمضان در کنار روزه، ما تنها به فکر فرو بستن دهان از خوردن و آشامیدن نبودیم؛ چه اینکه نماز و روزه ای مقبول درگاه حق است که تجاوزی به مال مردم خوردن اموال دیگران نباشد و دهان به بدگویی و دشنام و توهین به دیگران گشوده نشود.
در همه عبادت‌های ما در کنار حق الله به نوعی به حق الناس هم اشاره شده است.
همین امروز که روز عید فطر است قد افلح من تزکی و ذکر اسم ربه فصلی . اولین برنامه عبادی امروز ما حق الناس و زکات است و سپس به یاد خدا بودن و در نهایت به نماز ایستادن.
در ماه رمضان حق الله هم بیشتر به ما گوشزد می‌شود؛ آنجا که به ما می‌گویند دروغ بستن به خداوند و پیغمبر و ائمه هدی می‌تواند مبطل روزه باشد و چه ظلمی بالاتر از آنکه تهمت ناروایی به دین خدا و خدا بسته شود؛ و من اظلم ممن افتری و علی الله کذبا ؛ دین خدا را در میدان‌های کوچک سیاست آوردن و از نام و دین خدا و احکام دین خدا به عنوان ابزار، سوء استفاده کردن در شأن مؤمنین و مسلمانان نیست و ماه رمضان همه اینها را به ما می‌آموزد.
خوشبختانه امسال جشن رمضانی را بعد از جشن سرنوشت ساز سیاسی و ملی آغاز کردیم و تلفیق این دو جشن در کنار یکدیگر می‌تواند آینده خوبی را برای ما بسازد. امروز دوران رقابت سیاسی و انتخاباتی گذشته است و اگر رقابتی هم هست باید رقابت برای خدمت به مردم، اجرای قوانین و دست‌یابی به اهداف بلند ملی باشد.
من دست نیازم را برای دولت دوازدهم به سوی همه مردم ایران، چه
آنها که به من رأی دادند چه آنها که به دیگران رأی دادند و چه آنهایی که اصلا رأی نداند [دراز می‌کنم] و همه را فرا می‌خوانم که در کنار یکدیگر برای ساختن ایران سرافراز آباد تلاش مان را دو چندان کنیم.
توصیه امام راحلمان را فراموش نمی‌کنیم که فرمود: همه با هم، به ما توصیه کرد بر وحدت کلمه و توصیه رهبر معظم انقلاب را هم فراموش نمی‌کنم که فرمود: اگر با نظام هم مسئله ای دارید برای کشور و سرنوشتتان پای صندوق آرا بیایید.
امروز همه باید در کنار هم قرار بگیریم؛ با وحدت، اتحاد و اجماع کشورمان را بسازیم و در سالی که سال تولید و اشتغال است، همه جا ندای تولید و اشتغال و عمل در مسیر رونق تولید و ایجاد اشتغال را شاهد باشیم. آنچه رهبر معظم برای امسال فرمودند، همه ما به آن عامل باشیم و امیدوارم بعد از ماه رمضان و عید فطر شاهد آثار ماه مبارک رمضان، روزه‌ها، نمازها، یاد امام مجتبی بودن ها، یاد مولا امیر المؤمنین بودن‌ها و شب‌های قدر باشیم و این شب‌های آخر ماه رمضانی که می‌خواندیم: وارزقنی فیها ذکرک و شکرک و الرغبه و الانابه و التوبه و التوفیق لما وفقت له محمداً و آل محمد .
ماه رمضان امسال شاهد درد و رنج و شهادت عزیزان بی گناه ما هم بودیم. گرچه تروریست‌های بزدل سبوعانه به مردم بی دفاع در کنار مجلس شورای اسلامی و حرم امام حمله کردند و عده ای از عزیزان ما را به شهادت رساندند، اما نتوانستند در همدلی و اتحاد ملی ما خللی ایجاد کنند. در اینجا باید تشکر کنم از همة ملت ایران، از شیعه و اهل سنت، به ویژه از کردها و اهل سنت که در برابر تروریست‌ها با بیان روشن و شجاعانه ایستادند و اتحاد ملی را حفظ کردند.
همچنین تشکر کنیم از آنهایی که سلاح‌های راهبردی کشور را می‌سازند و از آنهایی که از این سلاح‌ها به خوبی استفاده می‌کنند. در آن بیان پیغمبر که اتفاقاً راجع به تیراندازی هم هست، می‌فرماید: صانعه و رامی، هم اجر و ثواب برای آنهایی که می‌سازند و هم برای آنهایی که این سلاح ساخته شده را پرتاب می‌کنند.
ما ضمن پاسخگویی به تروریست ها، بخش کوچکی از قدرت دفاعی کشورمان را هم آشکار ساختیم و البته نیروهای مسلح، مردم، دولت و همه ارکان کشور پشت سر رهبر معظم انقلاب همواره انسجام، اتحاد و قدرت ملی خود را در هر مقطعی که لازم باشد در برابر جهانیان آشکار می‌سازند.
مردم ما در روز قدس هم با حضورشان در خیابان‌ها نشان دادند که همواره دشمن را از یاد نخواهند برد، به خوبی دشمن را می‌شناسند و بر سر دشمن فریاد می‌کشند. و امید واقعی را به مسلمانان جهان و فلسطینی‌ها می‌دهند که پایان کار پیروزی حق بر باطل خواهد بود.
امیدوارم در این ایام بعد از ماه رمضان، همه کشورهای اسلامی از فرصت رمضانی استفاده کنند، به وحدت و اتحاد برسند، در برابر معضلاتی که در منطقه و دنیای اسلام وجود دارد دست به دست هم بدهند و نکند این همه خون هایی که در بغداد، دمشق، تهران، رقه و موصل ریخته می‌شود به دلیل آن باشد که ما مسیر راهبردی اتحاد مسلمان‌ها را به خوبی دنبال نکرده ایم. نکند به خاطر آن باشد که فرهیختگان به همه وظائف خود برای اتحاد شیعه و سنی تلاش نکرده اند. نکند به تعبیر رهبر معظم انقلاب آن جهاد روشنگرانه ای که یک ضرورت برای جوانان مسلمان است، همه تلاشمان را برای اجرای آن جهاد به کار نگرفته باشیم.
امیدواریم شاهد امن و امنیت در منطقه، یمن بحران‌زده، بحرین، عراق، سوریه، شمال افریقا و جهان اسلام باشیم و بتوانیم در برابر وظایفی که خداوند بر دوش ما گذاشته است به خوبی عامل باشیم، ان شاء الله.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

112654
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.