دستاوردها و چالش‌های وزارت نفت در دولت یازدهم

رهایی نفت از تحریم

صنعت نفت به عنوان مهمترین و قوی‌ترین مزیت اقتصادی ایران، در پرتو توافق هسته‌ای و رهایی از بخشی از تحریم‌های ظالمانه علیه ایران طی سال‌های گذشته جان تازه‌ای گرفته است.
تصویر رهایی نفت از تحریم

گزارش «دستاوردها و چالش‌های وزارت نفت در دولت یازدهم» یکی از مجموعه گزارش‌های ارزیابی اقدامات و دستاوردهای دولت یازدهم است که باهدف ارایه‌ی تصویری کلی از وضعیت مدیریت امور و سطح تدبیر در دستگاه‌های اجرایی در چهار سال فعالیت دولت یازدهم تهیه ‌شده است. این مجموعه بر اساس تحلیل گزارش‌های رسمی عملکرد دستگاه‌های اجرایی، برنامه‌ها و اولویت‌های راهبردی دولت یازدهم، برنامه‌های ارایه‌شده توسط وزرا و مدیران دستگاه‌ها به مجلس و رئیس‌جمهور، گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و منابع رسانه‌ای و سایر مطالعاتی که درباره چالش‌ها، اولویت‌ها و راهبردهای دستگاه‌ها انجام ‌شده‌اند تهیه ‌شده است.

صنعت نفت به عنوان مهمترین و قوی‌ترین مزیت اقتصادی ایران، در پرتو توافق هسته‌ای و رهایی از بخشی از تحریم‌های ظالمانه علیه ایران طی سال‌های گذشته جان تازه‌ای گرفته است. تحریم‌های اقتصادی ایران به دلیل برنامۀ هسته‌ای در سال 2012 میلادی تشدید شد و صادرات نفت ایران با محدودیت‌های جدی روبرو شد. ایران که قبل از تحریم‌ها روزانه 5/2 میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد در سال‌های پایانی تحریم صادراتش به یک میلیون بشکه در روز رسید. بعد از امضای توافق هسته‌ای ایران اقدام به افزایش تولید نفت کرد و تلاش کرد تا سرمایه‌های خارجی را وارد صنعت نماید. درحال حاضر تولید نفت کشور به مرز 4 میلیون بشکه در روز رسیده است که سطحی معادل میزان تولید قبل از تحریم‌هاست.

این گزارش تصویری جامع از عملکرد وزارت نفت در دولت یازدهم ارائه می‌دهد و پاسخگوی شبهات و سوالات بسیاری است که در رسانه‌ها طرح می‌شود.

برای مطالعه متن کامل این گزارش از لینک دانلود زیر استفاده نمایید.

102598
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.