سخنرانی در دیدار با مردم یزد

میلاد حسین(ع)، میلاد عزت، کرامت و آزادگی/ یزد، یادآور خاطرات زیبای قبل از انقلاب/ استان یزد، استان قنات، قنوت و قناعت/ مشاهیر و معارف یزد/ یزد، استان اعتدال/ عهد و پیمان رئیس‌جمهور بامردم در خرداد 92/ برگزاری معنوی و عزتمندانة روزهای دینی و مذهبی/ مقایسة اوضاع امروز کشور با سال 92/ انتخابات 29 اردیبهشت/ نمونه‌از از عزم و اهتمام دولت برای ایجاد اشتغال/ انتخابات 96: انتخابی میان شعار یا شور و خردورزی یا خرافه‌گرایی / نزدیکی روز سرنوشت ملت ایران

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطیبین الطاهرین و صحبه المنتجبین
حسین منی انا من حسین احب الله من احب الحسین
سلام و درود من در شب میلاد سالار شهیدان حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) به روح بلند آن بزرگوار، برادر باوفایش، قمر بنی هاشم و فرزند عزیزش امام سجاد (ع) که این شب‌ها و ایام به نام آنها و شب-های ولادت آنهاست.
همة ما به خاندان رسالت و به حسین بن علی (ع) عشق می‌ورزیم؛ هر کجا و در هر صحنه که بودیم، عشق حسین (ع) بود که ما را در مسیر حق و حقیقت قرار داد. شب میلاد ابی عبدالله الحسین (ع) به معنای شب تولد آزادی، عدالت، ایستادگی و مقاومت و شب تولد عزت و کرامت مسلمانان و آزادی‌خواهان است.
یزد برای من همواره یادآور صدها خاطرة زیبا قبل از انقلاب و بعد از انقلاب است. اولین باری که در جمع مردم یزد سخنرانی کردم، سال 1353 بود و بعد در سال‌های 54 و 55 و 56 در قبل از انقلاب، آخرین سخنرانی‌ام در فروردین 1357 بود. بعد از انقلاب هم بارها و بارها به یزد آمدم. اینجا دارالایمان است، اینجا دارالعباده است. [تشویق حضار] این استان، استان قنات و قنوت و قناعت است. [تشویق حضار] این استان بزرگان زیادی داشته است. از استادانی که من در حوزة علمیه قم به آنها عشق می‌ورزیدم و همواره افتخار می‌کنم که شاگرد درس آنها بودم، مرحوم آیت الله العظمی محقق داماد، مرحوم آیت الله شیخ مرتضی حائری – رضوان الله تعالی علیها – بودند.
یزد سراسرش افتخار است. مؤسس حوزه علمیة قم [از یزد است.] راه ایستادگی، مسیر انقلاب و آزادی بدون یزد و استان یزد معنا ندارد. [تشویق حضار] اینجا شهر مرحوم آیت الله صدوقی است. [ذکر صلوات]
اینجا شهر مرحوم آیت الله خاتمی است. [شعار: "خاتمی – خاتمی" و «پیام ما روشنه / حصر باید بشکنه»]. اینجا شهر برادر عزیزم حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی است. [شعار: درود بر خاتمی / سلام بر روحانی] این همه شور و احساسات مردم عزیز استان یزد، شهرستان یزد، شهرستان اردکان، اشکذر، بافق، تفت، خاتم، مهریز، میبد، ابرکوه، بهاباد و همة مردم عزیز خونگرم و مهربان سراسر استان یزد است.
استان یزد استان اعتدال است. من چهرة مرحوم آیت الله صدوقی را همواره با اعتدال دیدم؛ قبل از انقلاب، بعد از انقلاب، این مرد در تمام زندگی‌اش راه اعتدال را به ما آموخت.
ما همه با هم در خرداد 92 پیمان بستیم. ما در خرداد 92 برای آزادی پیمان بستیم؛ در خرداد 92 برای امنیت و آرامش پیمان بستیم. ما در خرداد 92 برای تعالی و پیشرفت جامعه پیمان بستیم. می‌دانم جا تنگ است و در فشار هستید، اما خواهش می‌کنم چند دقیقه به عرض من توجه کنید. ما در خرداد 92 راهی را با هم انتخاب کردیم. خردا 92 با هم پیمان بستیم. در خرداد 92 گفتیم می‌خواهیم در برابر خشونت و افراط ایستادگی کنیم.
[شعار: روحانی دوستت داریم.]، ممنون از لطف و محبتتان. [شعار: یاحسین میرحسین]
روزهای دینی و مذهبی مردم ایران توأم با اوج معنویت است. در عاشورا و تاسوعای حسینی، همیشه شما مردم یزد در همین مسجد حظیره بهترین مراسم را بر پا کرده‌اید. روزهای انقلاب همواره روزهایی است که برای همة ما پرشور است. بیست و دوم بهمن هر سال روزهای پرشور انقلابی ماست. ما روزهای ملی را با بزرگداشت و با عزت پاس می‌داریم. آغاز سال و عید نوروز جزو آنهاست. ما روز مردم‌سالاری داریم. [شعار: خاتمی زنده باد / روحانی پاینده باد] روزهای دموکراسی ما و روزهای مردم‌سالاری ملت ایران بسیار پرشکوه است. همین روزهاست که شما خواست، نظر و آنچه در دل دارید، با زبان آزاد در اجتماعات بیان می‌کنید. ما در روز مردم‌سالاری باید بدانیم با اراده، همت، اتحاد و حضورمان حماسه‌های بزرگ را بیافرینیم.
شما با حماسة سال 92 بود که توانستید آرامش و امنیت را به کشورتان بهتر از روزهای گذشته برگردانید و تثبیت کنید. من از شما می-پرسم: امروز در ایران احساس امنیت مردم بیشتر است یا سال 91؟ من از شما می‌پرسم امروز آرامش ما بیشتر است یا سال 91؟ آن وقتی که ماصبح نمی‌دانستیم که تا ساعت 11 و 12 قیمت دلار چند می‌شود؟ قیمت سکه چند می‌شود؟ [شعار: روحانی دوستت داریم]. من از شما می‌پرسم: آیا در سال 91 عزت ملی ایرانیان بیشتر بود یا امروز احساس عزت می‌کنید؟ آن روز که قدرت‌های بزرگ فصل هفت منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های متعدد را همانند یک شمشیر بالای سر ما گرفته بودند، روزهای با عزت‌تری بود یا امروزی که همه دست به دست هم دادیم و توانستیم با قدرت دیپلماسی و ایستادگی و اتحاد همة آن قطعنامه‌ها را در همان سازمان ملل لغو کنیم؟ من از شما مردم دلاور و عزیز می‌پرسم که آیا امروز پیشرفت و عظمت ایران را بهتر مشاهده می‌کنیم یا سال‌های گذشته؟
امروز ما همه به دنبال پیشرفت و تعالی در کشور عزیزمان ایران هستیم. ما همه باید خودمان را برای تعالی بیشتر این کشور آماده کنیم.
[شعار: این همه لشکر آمده / به عشق دکتر آمده] ممنون از لطف و محبتتان. مردم عزیز، جوانان غیور، جوانان، ما باید روز 29 اردیبهشت سال 96 را روز تاریخی ایران بسازیم. ما باید روز 29 اردیبهشت به جهانیان اعلام کنیم دوران خشونت، افراط و زور در این کشور پایان یافته است. ما باید در روز 29 اردیبهشت به گوش جهانیان برسانیم که راه خردورزی و اعتدال را همچنان ادامه خواهیم داد. ما باید به همه اعلام کنیم که مسیر ملت ایران، مسیر آزادی و ایستادگی است. ما نخواهیم گذاشت فضای امنیتی را به کشور برگردانند. ما نخواهیم گذاشت فضای امنیتی را به دانشگاه‌های ما برگردانند. ما در رأی 29 اردیبهشت اعلام خواهیم کرد که مسیر خرداد 92 همچنان ادامه دارد.
ما به حول و قوة الهی دنبال اشتغال جوانان عزیزمان خواهیم بود؛ نه با شعار با عمل. ما همان طور که در مقام عمل در این چهار سال نشان دادیم که راه و مسیر ما راه رونق اقتصادی و اشتغال و رشد اقتصادی است، این مسیر را دوباره در مقام عمل به اثبات خواهیم رساند.
من یک نمونه بگویم و سخنم را جمع‌آوری کنم. برادران عزیز، 6500 میلیارد تومان برای یک طرح فولاد در این استان شما انجام گرفته و با 6500 میلیارد برای 600 نفر اشتغال درست کردیم. بنابراین، اشتغال وظیفة ماست، اما باید بدانیم راه صحیح عقلانی و علمی برای پیشرفت کشور وجود دارد و آن راه را با هم انتخاب کنیم.
من یک کلمه به شما بگویم؛ در اردیبهشت باید اعلام کنید: شعار یا شعور؟ باید در اردیبهشت 96 اعلام کنید: خردورزی یا خرافه گرایی؟ باید در اردیبهشت 96 اعلام کنید: مسیر عزت کشور یا آنکه سایة شوم جنگ بر کشور عزیز ایران. [شعار: روحانی دوستت داریم]
روز سرنوشت نزدیک است. دست به دست هم خواهیم داد و این روز پرافتخار را خواهیم ساخت. درباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید، دوباره اعتدال. شاد و موفق و پیروز باشید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

112858
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.